Neler Yeni

Ekran kartı coil whine sorunu

Ysfgms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Yusuf Gümüş
  • Gigabyte B450M S2H anakart.
  • R5 5500 işlemci.
  • MSI RX 6600 Mech 2X ekran kartı.
  • 2x8 3000MHz Corsair RAM.
  • Siverstone 500 +80 Bronze SST-ET550-B PSU.

Bu güç kaynağını 2019'da aldım. Aynı zamanda RX 570 almıştım. RX 570'i 2022 ye kadar sıkıntısız kullandım. Sonra kartı satacağım zaman oyun oynarken coil whine sesi gelmeye başladığını gördüm, ekran kartından geliyordu. O kartı sattım ve yerine GTX 1070 aldım. Ondanda yükte iken aynı ses geliyordu. Sonra onu da sattım ve şimdi RX 6600 aldım. Ve şuan RX 6600 yükte iken hiç ses yapmıyor. Ama boşta masaüstündeyken coil whine sesi yapıyor. Birde mouse ile herhangi bir hareket yaptığımda sesin tonu değişiyor. Anlam veremiyorum. Güç kaynağımda bir problem olabilir mi? Bu ses beni artık sinir etmeye başladı. Ekran kartında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Jpester

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Emirhan Soyupek
coil whine zararı yok hocam ama çok rahatsız olduysanız da değiştire biliyorsanız değiştirin tabi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,606
İsim
Murat Orhan
  • R5 5500 işlemci.

Bu güç kaynağını 2019'da aldım. Aynı zamanda RX 570 almıştım. RX 570'i 2022 ye kadar sıkıntısız kullandım. Sonra kartı satacağım zaman oyun oynarken coil whine sesi gelmeye başladığını gördüm, ekran kartından geliyordu. O kartı sattım ve yerine GTX 1070 aldım. Ondanda yükte iken aynı ses geliyordu. Sonra onu da sattım ve şimdi RX 6600 aldım. Ve şuan RX 6600 yükte iken hiç ses yapmıyor. Ama boşta masaüstündeyken coil whine sesi yapıyor. Birde mouse ile herhangi bir hareket yaptığımda sesin tonu değişiyor. Anlam veremiyorum. Güç kaynağımda bir problem olabilir mi? Bu ses beni artık sinir etmeye başladı. Ekran kartında bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.
Coil whane olduğuna eminsiniz değil mi? öyleyse sorun olmaz.

Ysfgms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Yusuf Gümüş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
coil whine zararı yok hocam ama çok rahatsız olduysanız da değiştire biliyorsanız değiştirin tabi.
Sorunun ekran kartında olduğunu düşünmüyorum ben. Ses psu yüzünden olabilir mi onu merak ediyorum?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Coil whane olduğuna eminsiniz değil mi? öyleyse sorun olmaz.
Evet eminim, PSU yüzünden karttan ses geliyor olabilir mi? yazımda belirttim kullandığım ilk 3 sene hiç bir sorun yoktu. Sonra rx 570imde bile başladı sorun.

Ysfgms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Yusuf Gümüş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
olabilir hocam psularda da coil whine olabiliyor
PSUda coil whine sorunu var diyelim ki ekran kartından bu sesin gelmesi normal mi? Ses psudan gelmiyor.

• R5 5500 işlemci.

Yazdıklarımı düzgün okuyun lütfen. Ben sorunun nerede olabileceğini araştırıyorum. PSU diye düşünüyorum. Eğer ondan olma ihtimlai varsa değiştiricem psuyu.

Jpester

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
324
İsim
Emirhan Soyupek
PSUda coil whine sorunu var diyelim ki ekran kartından bu sesin gelmesi normal mi? Ses psudan gelmiyor.

Yazdıklarımı düzgün okuyun lütfen. Ben sorunun nerede olabileceğini araştırıyorum. PSU diye düşünüyorum. Eğer ondan olma ihtimlai varsa değiştiricem psuyu.
sistem yük altındayken kulağınızı kasaya dayayın hocam anlarsınız psu da mı ekran kartında mı .
Eğer ondan olma ihtimlai varsa değiştiricem psuyu.
yukarda söyledim hocam psu da da olma ihtimali var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,129
Üyeler
155,520
Son üye
sorgulayanesek
Top Bottom