Neler Yeni

Ekran kartı değiştirdikten sonra siyah ekran oluyor

hyperflow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
erdem
Merhaba sorunumu özet geçeyim. aktif olarak 1050 ti kartımı 1060 6gb kartına yükseltmek için 1060 kartımı sisteme monte ettim. Fakat sistemi çalıştırdığımda siyah ekrandan başka bir şey gözükmüyor. Yapmadığım şey kalmadı bios pilini çıkarıp taktım ram soketlerini değiştirdim fakat tık yok ne yapmalıyım?

Ekran kartı yan sistemde çalışıyor.
Kablolama tam.
Psu yeterli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekleme ekran kartını bir kere çalıştırdım fakat BIOS hiçbir şekilde gözükmedi direk Windows'a attı fakat eski ekran kartımın driverlarını silince ve sistem yeniden başladığın'da ekran tekrar gelmemeye başladı.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,740
İsim
Emre Zengin
Merhaba sorunumu özet geçeyim. aktif olarak 1050 ti kartımı 1060 6gb kartına yükseltmek için 1060 kartımı sisteme monte ettim. Fakat sistemi çalıştırdığımda siyah ekrandan başka bir şey gözükmüyor. Yapmadığım şey kalmadı bios pilini çıkarıp taktım ram soketlerini değiştirdim fakat tık yok ne yapmalıyım?

Ekran kartı yan sistemde çalışıyor.
Kablolama tam.
Psu yeterli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekleme ekran kartını bir kere çalıştırdım fakat BIOS hiçbir şekilde gözükmedi direk Windows'a attı fakat eski ekran kartımın driverlarını silince ve sistem yeniden başladığın'da ekran tekrar gelmemeye başladı.
Elinde başka görüntü kablosu var mı acaba?

hyperflow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,740
İsim
Emre Zengin

hyperflow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
erdem
O BIOS kısmı gözükmedi dedin ya o yüzden öyle yapmanı istedim. Ne yaptın çözüldü hocam?
Vallahi dua ile başladım sonra tüm tuşlara bastım fakat ekran gelmemişti, sonra çözümü display port girişini 1 almayı denedim ve windows geldi. Fakat windowsu yeniden başlatsam sorunun devam ediceğini sanıyorum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,740
İsim
Emre Zengin
Vallahi dua ile başladım sonra tüm tuşlara bastım fakat ekran gelmemişti, sonra çözümü display port girişini 1 almayı denedim ve windows geldi. Fakat windowsu yeniden başlatsam sorunun devam ediceğini sanıyorum
Yeniden başlat bakalım.

hyperflow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
erdem

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
Yusuf Emre Şahin
Vallahi şuan hiç göze alıcak gibi değilim geceye dogru yapmayı planlıyorum
Dostum görüntü alamadığın kabloyu kullanarak başka monitörde dener misin? Açılırsa sorununun çözümünü biliyorum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,740
İsim
Emre Zengin
Vallahi şuan hiç göze alıcak gibi değilim geceye dogru yapmayı planlıyorum
DP portunu değiştirmişsin büyük ihtimalle sorun olmayacak. Eğer olursa HDMI ile görüntü almayı dene.

hyperflow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
erdem
Dostum görüntü alamadığın kabloyu kullanarak başka monitörde dener misin? Açılırsa sorununun çözümünü biliyorum
Alıyorum fakat başka bi ekran kartında şuan aynı kartla başka monitörde deneme şansım yok malesef

hyperflow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
erdem

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,740
İsim
Emre Zengin
Aga yeniden başlatıyorum fakat hiç bir şekilde bios ekranı gelmiyor direk windows ile başlıyor
Ekran kartını çıkar tak yap. Başka görüntü kablosu ile dene ya da kasanı televizyona HDMI ile bağla bakalım.

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Aga yeniden başlatıyorum fakat hiç bir şekilde bios ekranı gelmiyor direk windows ile başlıyor
Ekran kartını çıkar tak yap. Başka görüntü kablosu ile dene ya da kasanı televizyona HDMI ile bağla bakalım.
Arkadaş direkt Windows'un açıldığını ve BIOS'a giremediğini belirtmiş dolayısıyla ekran kartı ile ilgili bir sorun değil. Büyük ihtimalle Fast boot özelliğiniz açık ve hızlı başlatmak için belleklerinizden destek alıp BIOS'a giriş yapacağınız ekranı atlıyor.
İki çözümünüz var. Her BIOS'a gireceğiniz zaman aşağıdaki anlattığım yolu izleyeceksiniz veya 1 kez bu yolla girip Fastboot özelliğini kapatıp daha sonrasında normal şekilde "DEL" veya anakartınızın tuşu ile girebileceksiniz.

1. Başlat menüsüne "Gelişmiş başlatma seçeneklerini değiştirin" yazarak ayarlar menüsünü açın.
2. "Gelişmiş başlangıç" başlığı altında bulunan "Şimdi yeniden başlat" seçeneğine tıklayın.
3. Açılan Windows kurtarma modu penceresinden sırasıyla "Sorun Gider", "UEFI Donanım Yazılımı Ayarları" seçeneklerine girin ve "Yeniden başlat" butonuna tıklayın.
Bundan sonra anakart markanıza göre fastboot ayarını kapatabilir veya istediğiniz zaman bu şekilde girebilirsiniz.

Top Bottom