Neler Yeni

Ekran Kartı Driver Kurarken Kapanıyor

Alpitek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Alperen ER
Herkese iyi forumlar bugün kendime yeni bir ekran kartı aldım eski ekran kartımı pc den söktüm ve yenisini takım güç beslemelerini güzelce yaptım ve anakarta oturttum sistemi çalıştırdım ilk çalıştırdığımda ekran kartı aygıt yöneticisinde gözükmedi sonrasında ekran kartının driverını indirdim ve kurmaya başladım tam %95 de pc kendini siyah ekrana çekti ancak sistem çalışıyor , fakat ekran kartının fanları dönmüyor ama ışıkları yanıyor bu olay 2 kez oldu sorun nerede ne yapmam lazım ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Emre
Dostum ekran kartında fiziksel bir sorun var gibi görünüyor kart arızalı olabilir yüksek ihtimal. Driver yüklemeden önce ekran kartı onboard gibi çalışır yani beslemelerini ve gücünü kullanmaz. Driver yüklerken bunu başlatmaya çalışıyor baslatmadan da kapanıyor anladığım kadarıyla. İkinci el mi aldın?

Alpitek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Alperen ER
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet ikinci el aldım ama aldığım arkadaş bana getirene kadar kullanıyordu test videosu felan da attı yani tarihli saatli furmark testi de attı @Emre39201
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emre39201 Kartta sıkıntı olmadığını düşünüyorum başka ne olabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Emre
Dostum benzer bir olay başıma geldi rx570 asus modeli için benim kartımda sorun çıkmıştı ikinci eldi ürün garantiye verdim sıfır rx580 8gb arez yolladılar şanstı benimki ama güzel olmuştu.

Osmanbayirr

80+ Bronze
Evet arkadaşlar doğru söylüyor ekran kartı arızalı olabilir yüksek ihtimalle

Alpitek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Alperen ER
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğim gibi alırken sağlamdı bana canlı tarih saatli test videosunu attı ama şuan çalışmıyor eğer ki kart sağlamsa başka birşeyde sıkıntı olamaz mı ?

@Osmanbayirr @Emre39201 sistemimde ki parçalar yeni karta uymuyor olabilir mi

Son düzenleme:

Osmanbayirr

80+ Bronze
Dediğim gibi alırken sağlamdı bana canlı tarih saatli test videosunu attı ama şuan çalışmıyor eğer ki kart sağlamsa başka birşeyde sıkıntı olamaz mı ?

@Osmanbayirr @Emre39201 sistemimde ki parçalar yeni karta uymuyor olabilir mi
Yok kardeşim öyle bir seçenek yok ekran kartı bakımından

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Emre
Görüntü verir kart chipsette sorun olsa bile alırken adam ne yaptı furmark yaptın mı karta özelliklerini gpuz den kontrol ettinmi mhz degerleri stok fabrika değerleri ile aynı mıydı ekranda yırtılmalar oluyor muydu bunlara bakmış mıydın? Driver yüklemeden suan sende olduğu gibi kart görüntü verir ama kartın gücünden faydalanamazsın umarım garantisi vardır ikinci el alırken dikkat etmelisin etrafta haysiyetsiz insan çok fazla

hakanoncul9

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,069
İsim
Hakan Öncül
Instagram
hakanoncul9
Steam
https://s.team/p/cnrp-vkvb/KJTNGHKW
Twitter
hakanoncul9
Discord
https://discord.gg/w4BaEHcVg3
takarken zarar vermiş olma ihtimalin var mı?

Alpitek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Alperen ER
ekran gelmeme sorunu monitörümdenmiş aslında arkada çalışıyormuş ama monitörle uyumlu değilmiş monitör yerine tv ye bağlayınca sorunum düzeldi yorumlarınız için teşekkürler

Top Bottom