Neler Yeni

Ekran kartı fan hızı ayarlanmalı mı?

Fresty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Samet Demiray
ekran kartı fanlarını değiştirmek geliştiricinin o ekran kartına uygun fanı yapmasından dolayı yanlış mı olur?

peki ya elimizdeki fan ın hızını değiştirirsek bir problem teşkil eder mi?

örneğin abimin kasasında rtx2060 var o kadar garip bir soğutması var ki boşta 50 derecede çalışıyor

çok yüksek ayarlarda 144 hz lol oynarken 55 derecede çalışıyor :D

açıkcası boşta 50 derece çalışmasını garipsesem de önemli olan yük altındaki derecesidir diye düşünüyorum yoksa bir bit yeniği aramalı mıyım

Logithx

80+ Bronze
Ekran kartı fan hızını ayarlamaya gerek yok otomatik kendisi ayarlıyor lol oyunu sistemi zorlayacak bir oyun değil..

Crytek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Warzone Player
hiç gerek yok senin sıcaklık değerlerin çok norma. 2060 genellikle oyunda ve boşta sıcaklık değerleri çok oynamayan bir kart ben çok ekran kartı değiştiren birisi olarak oyunda 77/79 arası sıcaklığa çıkarsa ekran kartı anca manuel olarak kendim arttırıyorum, oyun bitince de düşürüyorum.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,110
İsim
Hamza Ziya Üstün
Belki fan stop vardır. Eski MSI gaminglerde 60 derece olmadan fan çalıştırmıyordu galiba. Yeni fan stopluları bilmiyorum

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,601
İsim
misfit
Günümüzde neredeyse tüm kartlarda otomatik fan ayarı mevcut. Boşta 50 derece gayet normal 50 derece yüksek bir sıcaklık değil zaten. Hem otomatik ayarlarda hem de manuel ayarlarda kullanmış birisi olarak kesinlikle otomatik'de kalmasını öneririm. Örneğin manuel ayarlarımda rdr2'de 70 derecelerde gezerken otomatik ayarlarda 70'i görmüyorum bile.

Fresty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Samet Demiray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Belki fan stop vardır. Eski MSI gaminglerde 60 derece olmadan fan çalıştırmıyordu galiba. Yeni fan stopluları bilmiyorum
evet haklısın benim rx570im var 55 derece sonrası fanlar çalışmaya başlıyor abimde de öyle olmalı benim boşluk derecem onunkine göre çok düşük kalıyor kasamda ön tarafta 3 tane fan olmamasına rağmen 35 derece civarı geziyom belki kasamın hava sirkülasyonundan dolayı ama işte önemli olan yük altındaki derecesi zaten 50 derece ekran kartına vız gelir tırs gider ben yine emin olmak için sorayım dedim foruma teşekkürler. Abim de böyle şeyleri dert ediyor yorumları ss olarak atarım bak sordum foruma bilen adamlar cevapladı diye kafasındaki takıntı yok olsun hem :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Günümüzde neredeyse tüm kartlarda otomatik fan ayarı mevcut. Boşta 50 derece gayet normal 50 derece yüksek bir sıcaklık değil zaten. Hem otomatik ayarlarda hem de manuel ayarlarda kullanmış birisi olarak kesinlikle otomatik'de kalmasını öneririm. Örneğin manuel ayarlarımda rdr2'de 70 derecelerde gezerken otomatik ayarlarda 70'i görmüyorum bile.
işlemci için max kaç kabul etmeliyim peki hocam kaç dereceyi görüyorsa fanı değiştirmem gerekir

Top Bottom