Neler Yeni

Yardım Ekran kartı fan tıkırtısı

StoneCold

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Serkan
Arkadaşlar elimde R9 290 tri x kart var fanlardan biri bozuldu dolayısıyla sıcaklık çok yükseklere çıkıyordu ve fan çok ses yapıyordu yüksek hızda döndüğü için aliexpressten fan aldım taktım sıcaklık ciddi anlamda düştü ama 1 fandan tıkırtı sesi geliyor çıkardım kasadan baktım dönerken takılıyor gibi anlayamadım sorunu videoyu ekliyorum yardım bekliyorum sizden şimdiden teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar elimde R9 290 tri x kart var fanlardan biri bozuldu dolayısıyla sıcaklık çok yükseklere çıkıyordu ve fan çok ses yapıyordu yüksek hızda döndüğü için aliexpressten fan aldım taktım sıcaklık ciddi anlamda düştü ama 1 fandan tıkırtı sesi geliyor çıkardım kasadan baktım dönerken takılıyor gibi anlayamadım sorunu videoyu ekliyorum yardım bekliyorum sizden şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Mesaj otomatik birleştirildi:

Videoyu ekleyemedim site kabul etmiyor
youtube a yükle link at

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,044
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Aklıma şu 3 sorun geldi çünkü benzerini yaşadım.

1)Alınan fanın montajının tam olarak iyi yapılmaması
2)Alınan fanın birebir aynı fan olmaması ,dışarıdan aynı gözükse bile yapısal farklar olabiliyor.
3)Yanlış fan modelinin alınmasından kaynaklı fanın dış profile çok ince de olsa sürtmesi.

StoneCold

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Serkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Set halinde aldım 2 sinden ses gelmiyor 1 tanesi sadece yağ ile ilgili bir durum mu acaba görünürde fanda bir şey yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Serhad Kaşıkcı
Bende de R7 240 var. Bilgisayarı açarken aşırı derecede gürültülü çalışıyor. 2-3 aydır böyle. 1 yıl sessizce çalışıp, sonrasında böyle bişey olmasının nedenüni anlayamıyorum. Kart temiz ama garip bi saç kurutma makinesi gibi ses çıkarıyor. Elimle fanı durduruyorum 10 sn fln sonra bırakınca susuyor. Sebebi sizce nedir?

StoneCold

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Serkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Drive linki koydum arkadaşlar size zahmet bakar mısınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Serhad Kaşıkcı
Erişim sorunu var. Herkese açık yapabilir misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Serhad Kaşıkcı
3. Fan dönerken zorlanıyor. Yağladın mı? Ve belki tozla yağ karışıp çamur gibi fana yapışmıştır, baktın mı ona?

StoneCold

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Serkan
Ev inşaat halinde her yer toz ondan mıdır bilemiyorum baktım ama bir şey göremedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Serhad Kaşıkcı
Yakın zamanda yağlamadıysan ve yağı etrafa akmamışsa tozdan olmaz çoğunlukla.

StoneCold

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Serkan
Ben hiç yağlamadım hocam yeni takıldı zaten fanlar fan dönüyor ama fan %40 a falan çıkınca sanki bir şey sürtüyormuş gibi ses geliyor dinledim iyice sadece o fandan geliyor diğerlerinde sorun yok

Top Bottom