Neler Yeni

ekran kartı hariç sistem toplama tavsiyesi 30-35k

jouly

80+ Bronze
iyi forumlar , ekran kartı hariç DDR 5 bir sistem toplamak istiyorum.Aklımda ryzen 9 serisi var.Depolama olarak 2 tb ssd ve 64 gb ram kullanacağım.Bunların üstüne 4080 ekran kartı kullanacağım.Parçaları tek tek alıp kendim toplayacağım , tavsiyelerinizi bekliyorum.

Zelrael

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
Enes Var
iyi forumlar , ekran kartı hariç DDR 5 bir sistem toplamak istiyorum.Aklımda ryzen 9 serisi var.Depolama olarak 2 tb ssd ve 64 gb ram kullanacağım.Bunların üstüne 4080 ekran kartı kullanacağım.Parçaları tek tek alıp kendim toplayacağım , tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sistemi ne için kullanacaksın

jouly

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tam olarak ne için kullancağını anlat PC'yi.
Hem iş hem oyun.İş olarak virtual box tan sanal makine açtığım için ram ve depolama önemli.Oynadığım oyunlar da ara sıra valorant ve çoğunlukla gta5 (fivem)

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,918
İsim
Hasan
38 Bin bütçene uyar mı bir bak.

Bütçe 40'a çıkar dersen soğutucuyu 360 mm'ye çıkarabilirsin.
Mesela: https://www.gencergaming.com/deep-c...360mm-siyah-sivi-sogutucu?ref=akakce&v=1.32.1

Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer bütçeyi arttıramam dersen böyle bir kasa PSU kombosu yapabilirsin.

Son düzenleme:

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Arkadaşın önerdiği sistem güzel ram degisilebilir belki eğer ileride upgrade dusunmuyorsan intel daha mantıklı olacaktır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşın önerdiği sistem güzel ram degisilebilir belki eğer ileride upgrade dusunmuyorsan intel daha mantıklı olacaktır
Hem iş için hem oyun için dediğin için

Son düzenleme:
Top Bottom