Neler Yeni

Ekran kartı iadesi hk haklarım nedir?

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Murat Zorlu
Arkadaşlar sapphire 7900 xtx nitro + ekran kartı satın almıştım trendyol.com'dan Kasım ayında. O zamanın kuru 33.528 TL ödeme yaptım. Bugün ürünle ilgili devamlı sorunlar yaşadığımdan dolayı iade yapıldı ancak şuan güncel piyasa fiyatı 42.000 TL. Bana. ödediğim tutar iade edildi. En son Mesut Çevik bu konuya benzer bir video çekmişti.

Sizce uğraşmaya değer mi, çözüm alabilir miyim? Tüketici hakem heyetine başvuru yapsam konu ile ilgili? Ne önerirsiniz?

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Arkadaşlar sapphire 7900 xtx nitro + ekran kartı satın almıştım trendyol.com'dan Kasım ayında. O zamanın kuru 33.528 TL ödeme yaptım. Bugün ürünle ilgili devamlı sorunlar yaşadığımdan dolayı iade yapıldı ancak şuan güncel piyasa fiyatı 42.000 TL. Bana. ödediğim tutar iade edildi. En son Mesut Çevik bu konuya benzer bir video çekmişti.

Sizce uğraşmaya değer mi, çözüm alabilir miyim? Tüketici hakem heyetine başvuru yapsam konu ile ilgili? Ne önerirsiniz?
İade yi neden kabul ettin onu anlamadım. Birebir aynı kart ya da bir üst modelini vermek zorundalar diye biliyorum. Detayları yazanlar olur mesajını görünce. Çok yaşanan bir sorun bu. Ben yaşamadım ama yaşayanlardan çok okudum.

murat95

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Murat Zorlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İade yi neden kabul ettin onu anlamadım. Birebir aynı kart ya da bir üst modelini vermek zorundalar diye biliyorum. Detayları yazanlar olur mesajını görünce. Çok yaşanan bir sorun bu. Ben yaşamadım ama yaşayanlardan çok okudum.
Kabul ettiğimi kim söyledi. Kaç kez destek talebi açtım beni yetkili biri arasın dedim, iade istemiyorum değişim istiyorum dedim. Firma işine geleni yaptı ve iade etti.

AMD markası ve Sapphire aldığıma o kadar pişmanım anlatamam. AMD iyi marka diye savunanlar olacaksa bile umrumda değil açıkçası. Çünkü 1. ekran kartında parazitlenme ve kırpılarak görüntü gelme sorunu vardı. Değişim yapılan 2. ekran kartında ise devamlı kod 43 hatası aldım ve yazılımsal olarak çözemedim. Zaten yetkili firma çip sorunlu dedi ve değişim & iade formu düzenledi.

Kendimi kazıklanmış gibi hissediyorum. Tüketici hakem heyeti ile hakkımı arayacağım eğer olmazsa mahkemeye kadar gideceğim. Hakkımı yedirmem ama umarım yetkili birimler bana destek çıkar bakalım göreceğiz.

Son düzenleme:
Top Bottom