Neler Yeni

Ekran Kartı ısı sorunu için tepe fan uygulanabilir mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hüseyin
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımı alalı 1 hafta oldu. Hazır sistem satın aldım. Performans açısından bir sıkıntım yok fakat ısınma problemi ile karşı karşıyayım. Battlefield 1 oyununda 79 dereceye sabitleniyor ekran kartı. 80 dereceyi 1 kerelik gördüm fakat genel manada 78-79 a sabit kalıyor. CS:GO oyununda ise yine 75 leri görüyorum. 79 derecede sabit çalışırken fanlarım %50 oranlarında çalışıyor. MSI Afterburner üzerinden fanları 60 üstüne çıkarttığımda 72-73leri görmeyi başardım. Fakat orjinal haliyle 1 haftalık ekran kartı için bu değerler yüksek değil mi ? Ayrıca bu sabah kasamın ön kapağını açarak denedim(fan ayarları ile oynamadan) ve Battlefield 1 oyununda 76, maksimum 77 dereceye indirmeyi başardım. Tüm bunlar olurken işlemcim maksimum 70 dereceyi görüyor ayrıca.
Şuan için satıcıya mail attım pazartesi ne dönüş olacak bilmiyorum. Ama sanırım garanti süreci çok işlemeyecek kendim bir çözüm arıyorum. Acaba kasanın tepesine 2 adet tepe fan alsam değerlerde oynama görebilir miyim? Kapağı açık bırakmaktansa fan ile çözmek daha makul geliyor. Eğer olursa uygun bütçeli fan öneriniz var mı?

Ekran Kartı : ASUS TUF serisi 1660 Super 6GB (Satıcı yenilenmiş olduğunu belirtiyor. Fanların altında metal plaka ve bakır boru mevcut)
İşlemci : 10400F İntel
Kasa: Corsair Spec Delta
*Şuan için önde 3 fan+arkada 1 adet egzoz fan mevcut.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hüseyin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Isılar normal. 80'i geçmesin yeter.
hocam ilerde daha da yükselebileceğini düşünüyorum. RDR2 almayı düşünüyorum sırf bu mevzudan dolayı korkuyorum. 79 ile 80 arasında bir uçurum yok takdir edeceğiniz üzere. Tepe fan almak fayda gösterir mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hüseyin
Çok fazla fayda edeceğini sanmam. Şuan kasada kaç fan var ve kasanın önü mesh mi?
3 adet önde fan var + arkada bir adet egzoz fan mevcut. Corsair spec delta kullanıyorum, mesh değil sadece alt ve üstte çok küçük iki adet mesh kısım var. kapağı çıkarınca 2-3 derece fark etti.

En İyi Cevap
7
ön kapağı açmak yerine iki adet tepe fan takmak aynı çözüme kavuşturur mu ?
Tepeye koyacağınız fanları dışarıya hava atıcak şekilde konumlandıracaksınız çünkü ısınan hava yükselir. Bu yüzden pek faydası olmaz. Kasa kapağı açık kullanın yada farklı bir kasaya geçin. Yada hiç olmadı kasanın ön değilde yan kapağını açın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hüseyin
Tepeye koyacağınız fanları dışarıya hava atıcak şekilde konumlandıracaksınız çünkü ısınan hava yükselir. Bu yüzden pek faydası olmaz. Kasa kapağı açık kullanın yada farklı bir kasaya geçin. Yada hiç olmadı kasanın ön değilde yan kapağını açın.
Tamamdır hocam, dediğiniz gibi kullanıcam teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,659
Üyeler
153,420
Son üye
rowia
Top Bottom