Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartı ısı sorunu

Çikilob

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ufuk Türkan
Yaklaşık 4 yıldır Gigabyte 2070 Super Windforce Oc 3x ekran kartına sahibim ilk senelerde neredeyse bütün büyük oyunlarda ( rdr2, gow, cp77 vs ) gibi oyunlarda kart 65 dereceyi geçmiyordu ve gayette yüksek ayarlarda oynayabiliyordum ancak son 2 3 aydır ekran kartım çok ısınıyor bugün kartı çıkardım iyice toz aldım ama yine de yük altında 80 derecenin altına düşmüyor tahminimce macun değiştirmem gerek ama o konularda çok bir bilgim yok etrafımda güveneceğim bir bilgisayarcıda yok ne yapmamı önerirsiniz.

Mafia: Definitive Edition oynarken ısı değerleri ;

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-09-08 172030.png
    Ekran görüntüsü 2024-09-08 172030.png
    52.5 KB · Hit: 17

Musa06_

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Musa
Hocam nette yapılışını izleyin yavaş yavaş yapın cok kolay

Bünyamina

80+ Platinum
Yaklaşık 4 yıldır Gigabyte 2070 Super Windforce Oc 3x ekran kartına sahibim ilk senelerde neredeyse bütün büyük oyunlarda ( rdr2, gow, cp77 vs ) gibi oyunlarda kart 65 dereceyi geçmiyordu ve gayette yüksek ayarlarda oynayabiliyordum ancak son 2 3 aydır ekran kartım çok ısınıyor bugün kartı çıkardım iyice toz aldım ama yine de yük altında 80 derecenin altına düşmüyor tahminimce macun değiştirmem gerek ama o konularda çok bir bilgim yok etrafımda güveneceğim bir bilgisayarcıda yok ne yapmamı önerirsiniz.

Mafia: Definitive Edition oynarken ısı değerleri ;
Şart değil bu sıcaklık çok fazla değil. Eğer isterseniz dediğiniz gibi iç dış bakım termal macun iyi olur.

Çikilob

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ufuk Türkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam nette yapılışını izleyin yavaş yavaş yapın cok kolay
Karta zarar veririm diye korkuyorum açıkçası bir de macunu değiştirirken padleri de illa değiştirmem gerek mi yoksa macun değiştirilip kartı kapatsak olur mu.
Şart değil bu sıcaklık çok fazla değil. Eğer isterseniz dediğiniz gibi iç dış bakım termal macun iyi olur.
Çok fazla değil ancak eskiden 70 i görmeyen kart şu an 80 i zorlayınca biraz korkuyor insan belli ki macun bitmiş bu şekilde kullanmaya devam etmek daha fazla zarar vermez mi ?

Bünyamina

80+ Platinum
Karta zarar veririm diye korkuyorum açıkçası bir de macunu değiştirirken padleri de illa değiştirmem gerek mi yoksa macun değiştirilip kartı kapatsak olur mu.

Çok fazla değil ancak eskiden 70 i görmeyen kart şu an 80 i zorlayınca biraz korkuyor insan belli ki macun bitmiş bu şekilde kullanmaya devam etmek daha fazla zarar vermez mi ?
82 derece sorun çıkartmaz. Ben 580 kartımı 86 derecede kullanıyordum. Havalar soğuyacak zaten 75 leri görürsün.

Musa06_

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Musa
Pad değişimi hiç yapmadım ama macun çok sürdüm hocam korkacak bir şey yok sadece videoları izleyin yavaş yavaş yapın

Çikilob

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ufuk Türkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar macun değiştirdim bayada kolay oldu sıcaklık 14-15 derece kadar düştü yük altında 65 i geçmiyorum teşekkür ederim:)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,611
Üyeler
158,147
Son üye
Blackbey35
Top Bottom