Neler Yeni

Ekran Kartı ısınma sorunu

JEDOGANYA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
....
FurMark'da test yapayım dedim ilk başta sıcaklık değerleri 60-65 idi sonradan 80-85 derecelere çıktı ve bilgisayar kapandı bu sorunu nasıl çözebilirim ve bazı oyunları açtığım zaman bilgisayar kapanıyor termal macunu hiç değiştirmedim değiştirmelimiyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran Kartı= GTX 1080
İşlemci= i7 7700

R9XTX

80+
Ekran kartı eski.Hiç bakım görmediyse normal.bakım yaparsan sorun çözülür büyük ihtimalle

Shourd

80+ Silver
FurMark'da test yapayım dedim ilk başta sıcaklık değerleri 60-65 idi sonradan 80-85 derecelere çıktı ve bilgisayar kapandı bu sorunu nasıl çözebilirim ve bazı oyunları açtığım zaman bilgisayar kapanıyor termal macunu hiç değiştirmedim değiştirmelimiyim?

Ekran Kartı= GTX 1080
İşlemci= i7 7700
bakım yaparsanız düzelir muhtemelen şimdilik kasa kapağı açık kulanın bi deneyin furmarkda fark olucaktır

JEDOGANYA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
....
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şuanda kasa kapağı açık durumda testi öyle yapmıştım.

Bu son günlerde olmaya başladı bundan 1 hafta öncesine kadar hiçbir sorun yoktu.

Termal macunu değiştirsem bu durum değişirmi sizce?

Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Burhan Bey
Anlıyorsanız bu işlerden termal macunu değiştirmek illa ki fayda sağlayacaktır. Hatta açmışken kartı, belleklerin de termal pedlerini yenileyebilir fanların temizliğini yapabilirsiniz.
Yalnız bu durumu son bir kaç gündür yaşıyor olmanız tuhaf, öncesinde bir şey yoktu diyorsunuz. Yani bir kaç günde nasıl bir değişim oldu ki ekran kartı kendini kapatmaya başladı. Ortam ya da kasa mı aşırı ısınmaya başladı? Farklı bir sorun da olabilir. Garantisi yoktur muhtemelen, bir servisle görüşmeniz de sağlıklı olabilir.

JEDOGANYA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
....
Nasıl bir termal ped almalıyım?

Allmuted

80+ Bronze
Termal ped i kafana göre alma. Marka modeli aratıp kaç mm ped kullanmış ona göre satın al. Macun olarakta thermal grizzly extreme öneririm. Umarım bunlar sorununu çözer dostum

JEDOGANYA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
....
Teşekkürler önerileriniz için.

Ama termal pad konusunda markaları hiç bilmiyorum yardım edebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,619
Üyeler
152,708
Son üye
TheFuiiz
Top Bottom