Neler Yeni

Ekran kartı kullanımı %45, işlemci kullanımı>%85

emir-k0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Kuşooğulları
Bir kaç ay öncesine kadar oynadığım rainbow six seige oyununda 60 fps altına düşmüyordum hep 70-100 fps arası oynuyordum. Son bir kaç ayda ne olduysa oyun 60 fps üzeri seyrederken en ufak silah ateşleme, çatışma gibi durumlarda 30 fpsye kadar düşüyor. GPU - CPU kullanımına ve sıcaklıklarına baktığımda ise, CPU kullanımı ve sıcaklığı; %85-99, 94-96 derece. GPU ise; %40,60, sabit 86 derece olarak görünüyor. Bir sürü işlem denedim oyunu en düşük ayarlarda çalıştırmak gibi fakat hiçbir işe yaramadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim;
AMD Ryzen 7 3750H with Radeon Vega Mobile Gfx 2.30 GHz
8GB RAM
GTX 1650

Edit: Ekran kartı kullanımını %80 üzerine çıkarmayı başardım fakat sorunum devam ediyor.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Sıcaklıklar çok yüksek. Muhtemelen işlemci aşırı ısındığı için frekans düşürüyor buda dar boğaz yapmasına sebep oluyor. Yakın zaamanda bakımlarını yaptın mı bilgisayarının ?

emir-k0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Kuşooğulları
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıcaklıklar çok yüksek. Muhtemelen işlemci aşırı ısındığı için frekans düşürüyor buda dar boğaz yapmasına sebep oluyor. Yakın zaamanda bakımlarını yaptın mı bilgisayarının ?
2021 Ekimde aldım ilk defa laptop kullandığım için içini açıp temizlemekten, macun sürmekten de korktum açıkçası. Ayrıyeten içi açılınca garanti kapsamındanda çıkacağı için maalesef yapamadım. Teşekkür ederim yanıtın için, nasıl bir bakım yapmalıyım

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,365
İsim
Oozdmrsm
termal macun yenilemesi yapsan sıcaklığı düşürürsün aslında. soğutucu fanlar tozluysa temizleyebilirsin.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Sana tavsiyem eğer bilmiyorsan yalnız başına fazla kurcalama düzgün bir bilgisayarcıdan destek al. Yalnız dikkat et senin ramle bozulmuş diyip parça değiştirmesin :p

emir-k0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Kuşooğulları
Sana tavsiyem eğer bilmiyorsan yalnız başına fazla kurcalama düzgün bir bilgisayarcıdan destek al. Yalnız dikkat et senin ramle bozulmuş diyip parça değiştirmesin :p
Tamamdır çok sağol dostum :D

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
Rica ederim ne demek. Sana zahmet rapor et bölümünden en iyi cevap olarak işaretlersen beğendiğin cevaplardan birini memnun olurum

emir-k0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Kuşooğulları
Rica ederim ne demek. Sana zahmet rapor et bölümünden en iyi cevap olarak işaretlersen beğendiğin cevaplardan birini memnun olurum
Dostum ekran kartına bakım için ne işlem yapmam lazım. Sanırım termal macun işe yaramıyor orda pad mantığı var

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,566
Üyeler
156,512
Son üye
yavuzc10
Top Bottom