Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartı markası öneri

kaanserl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Kaan Sadık Erol
Hocam asus ve msi bu işi iyi yapan firmalardır severiz, arada az bir fark varsa almaya çalışırız fakat işin suyunu çıkardılar.
Her marka 3 veya 4 farklı segmentte model çıkarıyor. İlk önce modelin hangi seri olduğuna sonra markasına bakmanızı tavsiye ederim. Yani msi ventus gigabyte eagle veya asus dual alacağıma 4 fanlı galax markasını tercih ederim. Pc hocası kanalın 4080 modelinin incelemesi mevcut. Markayım diyen markalar taş çıkaracak ısı değerleri var. Forumda bana da önerdiler. Ben de bütçemi ayarladığımda alacağım.

Asus ve msi markasına 10k fazla para veremem,vermem. Aradaki fiyat farkına 4080 alınıyor.
Hocam teşekkür ediyorum Yardımcı olduğunuz için arada 7klık fark var değer mi size galax-asus arası

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,886
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Hocam teşekkür ediyorum Yardımcı olduğunuz için arada 7klık fark var değer mi size galax-asus arası
hocam ben olsam 7k daha vereceğime 9-10k daha veririm 4080 super alırım.

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Tayfun Balım
Hocam şunu düşünüyorum. İyi markaya ne için para verilir?
Daha iyi bir soğutma daha iyi bir satın alım sonrası hizmet için.
Galax markasının soğutması gayet başarılı gaming gen tr de yetkili satıcı ve sıkıntı durumunda ilgilendiğine göre aynı çipsete fazladan 7 8 k vermenin mantığı yok.
Bu arada düzgün hava akışı olmayan bir kasa alırsanız asus da olsa msi da olsa ısınıyor.
Full asus bileşenli kasa da kullandım. Kasam kötü olduğu için 80 derece üzeri görüyordum.
Sonuç aynı çipsete 7 8 k fazla para verilmez.

kaanserl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Kaan Sadık Erol
Hocam şunu düşünüyorum. İyi markaya ne için para verilir?
Daha iyi bir soğutma daha iyi bir satın alım sonrası hizmet için.
Galax markasının soğutması gayet başarılı gaming gen tr de yetkili satıcı ve sıkıntı durumunda ilgilendiğine göre aynı çipsete fazladan 7 8 k vermenin mantığı yok.
Bu arada düzgün hava akışı olmayan bir kasa alırsanız asus da olsa msi da olsa ısınıyor.
Full asus bileşenli kasa da kullandım. Kasam kötü olduğu için 80 derece üzeri görüyordum.
Sonuç aynı çipsete 7 8 k fazla para verilmez.
Teşekkür ediyorum hocam yardım ettiğiniz için kasam biraz kötü onu da değiştireceğim önerebileceğiniz ucuz güzel kasa var mıdır?
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam ben olsam 7k daha vereceğime 9-10k daha veririm 4080 super alırım.
o zaman galax iyidir hocam ya

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Tayfun Balım
Teşekkür ediyorum hocam yardım ettiğiniz için kasam biraz kötü onu da değiştireceğim önerebileceğiniz ucuz güzel kasa var mıdır?

o zaman galax iyidir hocam ya
Ben deepcool ck560 kullanıyorum şuan tebilon da 2800 lira (PC hocası youtube kanalında detaylı incelemesi var)
O kadar veremem derseniz Dark guardian pro var.(2000tl falan galiba) Forumda da kullanan arkadaşlar var diye biliyorum.

Akvaryum tipi kasa önermedim. Ucuz modelleri dandik oluyor. Ön panelleri de kapalı olduğu için çok ısınır. (İyi markalarda arka panelde ızgara bulunduğu için soğutma konusunda sıkıntı olmuyor)

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
umut şahin
Merhabalar 4070 ti super almayı düşünüyorum
İşlemcim i9 12900k
Anakartım b660mk d4
bunlara uyacak bi ekran kartı önerilerine açığım
4070 ti süper iyi diyorsanız önereceğiniz bi marka var mıdır? Teşekkür ediyorum şimdiden
piyasadaki bir çok kartı tercih edebilirsiniz sadece afox ve turbox izzoly gibi markaları tercih etme

kaanserl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Kaan Sadık Erol
Ben deepcool ck560 kullanıyorum şuan tebilon da 2800 lira (PC hocası youtube kanalında detaylı incelemesi var)
O kadar veremem derseniz Dark guardian pro var.(2000tl falan galiba) Forumda da kullanan arkadaşlar var diye biliyorum.

Akvaryum tipi kasa önermedim. Ucuz modelleri dandik oluyor. Ön panelleri de kapalı olduğu için çok ısınır. (İyi markalarda arka panelde ızgara bulunduğu için soğutma konusunda sıkıntı olmuyor)
Hocam deepcool cc560 bende var ve aşırı kötü geliyor bana daha çok robotik yada corsair icue 4000x falan düşünüyorum

Silver Stone

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Tayfun Balım
Hocam deepcool cc560 bende var ve aşırı kötü geliyor bana daha çok robotik yada corsair icue 4000x falan düşünüyorum
Cc yi bilmiyorum ama ck modelini çok beğendim malzemesi sağlam.
Bütçe varsa alabileceğiniz en iyi modeli tercih edin ileride değiştirmek zorunda kalmazsınız.

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
533
İsim
Fırat divitci
Hocam

Hocam Bu markada herhangi bir problem ortaya çıkar mı asus ile arasında ne gibi farklar vardır
Gayet kaliteli bir model. Markaya değil modele bakmanız lazım, bu kart asusun tuf kartlarında daha iyi strix kartlarından daha kötü. MSI'ın ventus modelinden daha iyi, suprim x modelinden kötü.

Bak 4070ti'ların tier listi burda. 4070ti super de zaten 4070ti ile aynı kart tasarımlarını kullandığı için bakman gereken liste bu. Attığım ilk liste (galax B tier'da tuf ve gaming x trio ile eaynı tierda yer almış) genel performansları ( soğutma-vrm-güç limiti ).

İkinci attığım resim ise sadece soğutma performansları.
1718171524419.png

Bu da soğutma performansları, burda da tuf ve gaming x ile aynı klasmanda yer alıp A tier bir soğutma sergilemiş ki gayet yeterli.

1718171616724.png

Bunları atma sebebim her kart serisi için de bu sıralam değişiyor mesela 4070ti jenerasyonunda tuf ile aynı performansı sunarken benim aldığım 4080 Super kart serisinde S tier'da yer alarak A tierda yer alan asus tuf kartını geçmişti ama bu jenerasyon performansları aynıymış. Araştırmasını güzel yapmak lazım işte, her kart bir olmuyor. Galax kartı gönül rahatlığıyla alabilirsin ama.

Son düzenleme:

kaanserl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Kaan Sadık Erol
Gayet kaliteli bir model. Markaya değil modele bakmanız lazım, bu kart asusun tuf kartlarında daha iyi strix kartlarından daha kötü. MSI'ın ventus modelinden daha iyi, suprim x modelinden kötü.

Bak 4070ti'ların tier listi burda. 4070ti super de zaten 4070ti ile aynı kart tasarımlarını kullandığı için bakman gereken liste bu. Attığım ilk liste (galax B tier'da tuf ve gaming x trio ile eaynı tierda yer almış) genel performansları ( soğutma-vrm-güç limiti ).

İkinci attığım resim ise sadece soğutma performansları.
Alıntıyı görüntüle

Bu da soğutma performansları, burda da tuf ve gaming x ile aynı klasmanda yer alıp A tier bir soğutma sergilemiş ki gayet yeterli.

Alıntıyı görüntüle

Bunları atma sebebim her kart serisi için de bu sıralam değişiyor mesela 4070ti jenerasyonunda tuf ile aynı performansı sunarken benim aldığım 4080 Super kart serisinde S tier'da yer alarak A tierda yer alan asus tuf kartını geçmişti ama bu jenerasyon performansları aynıymış. Araştırmasını güzel yapmak lazım işte, her kart bir olmuyor. Galax kartı gönül rahatlığıyla alabilirsin ama.
Hocam önce korkutup sonra rahatlatan bir mesaj olmuş Galax alıyprum teşekküt ediyorum

quistin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
533
İsim
Fırat divitci
Hocam önce korkutup sonra rahatlatan bir mesaj olmuş Galax alıyprum teşekküt ediyorum
Galaxın o modelini almayın ama, sadece 300tl fazlasına daha üst modeli var. Hem daha kalın kart pasif soğutması daha iyi olacaktır hem de ortadaki fanı 102mm (muhtemelen tam çipin üstündeki fan ) ve 4 fanlı. Ex gamer modelde tüm fanlar 92mm.
Benim kullandığım 4080 super ile aynı seri, sg modeli. Attığım ss'lerde de test edilen buydu zaten. Bu kart baya kaliteli, ex gameri bilmem.
SG galax'ın üst serisidir. ST de bu serinin rgb'sizidir. Ama en iyisi SG yani, baktığınızda zaten kalite farkını da görürsünüz.
Burda abimiz de 4070ti super galax sg'yi incelemiş.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,445
Üyeler
156,490
Son üye
ugurbaysal
Top Bottom