Neler Yeni

Ekran kartı sıcaklık değerleri

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,642
İsim
misfit
Detaylı bir şekilde bakayım ona karta herhangi bir zararı olur mu?
Doğru ayarları kullandığın sürece sıkıntı olmaz ama detaylıca ve inceleye inceleye yap. Senin kartından kullanan birisinin yapmış olduğu undervolt ayarını alsan bile senin ki farklı olacaktır, her kartın değerleri aynı olmaz ama aşağı yukarı aynıdır.

klonsvar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Enes
Mesela senin kartınla aynı mı bilmiyorum ama oyun testlerine bakarsan ( RE7 oyun testleri ) adam 75i pekte geçmiyor veya 75te takılı kalıyor. Çözünürlük 2K'da olmasına rağmen. Senin modelinde ya ısınma sorunu var ya da diğer dediğimiz seçeneklerden birisi olsa gerek.
Kasanın hava alması lazım, kasanın fanlarının o kadar güçlü olduğunu sanmıyorum. Bu sıcaklık sorununu ne zamandan beri yaşıyorsun?
Kasanın fan hızlarını zarar vermeden nasıl arttırabilirim. Youtubeda bildiğiniz bir rehber var mı bununla ilgili?

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Kasanın fan hızlarını zarar vermeden nasıl arttırabilirim. Youtubeda bildiğiniz bir rehber var mı bununla ilgili?
Ben kendi kasamın ( aynı kasa ve anakart değil büyük ihtimal ) fanlarını BIOS üzerinden hızlandırıp yavaşlatabiliyordum. BIOS'tan yapılıyor olsa gerek. Ama programı var mı bilmiyorum.

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,642
İsim
misfit
Sendeki kasanın fanlarının rpm'i ayarlanabiliyor mu bilmiyorum. Benim fanlar kumandadan ayarlanabiliyor ama default'da kullanıyorum. Sanırsam BIOS'dan ayarlanabilir.

klonsvar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Enes
Ben kendi kasamın ( aynı kasa ve anakart değil büyük ihtimal ) fanlarını BIOS üzerinden hızlandırıp yavaşlatabiliyordum. BIOS'tan yapılıyor olsa gerek. Ama programı var mı bilmiyorum.
Sendeki kasanın fanlarının rpm'i ayarlanabiliyor mu bilmiyorum. Benim fanlar kumandadan ayarlanabiliyor ama default'da kullanıyorum. Sanırsam BIOS'dan ayarlanabilir.
Teşekkür ediyorum yardımlarınız için discord adresi vermek yasak mı? Versem oradan undervolt veya bios üzerinden fan hızlarıyla alakalı yardımcı olabilir misiniz?
Birde satın aldığım yer ile görüşücem. Değerlerin normal olmadığından bahsedicem. Bir ihtimal macundan dolayı olduğunu düşünüyorum ama 1 senede bu kadar fazla olması garibime gidiyor açıkcası.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Teşekkür ediyorum yardımlarınız için discord adresi vermek yasak mı? Versem oradan undervolt veya bios üzerinden fan hızlarıyla alakalı yardımcı olabilir misiniz?
Birde satın aldığım yer ile görüşücem. Değerlerin normal olmadığından bahsedicem. Bir ihtimal macundan dolayı olduğunu düşünüyorum ama 1 senede bu kadar fazla olması garibime gidiyor açıkcası.
Undervolttan pek anlayan birisi değilim. Yardım edeceğim deyip yanlış yapıpta sorun çıkartmayayım

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,642
İsim
misfit
Rica ederim, undervolt hakkında detaylı bir bilgim yok bende benim kartımı kullanan başka bir arkadaşın UV değerlerini aldım. Kendim yapsam daha iyi sonuç alabilirdim ama uğraşmadım. Ekran kartlarında macun o kadar kolay işlevsiz kalmaz, kullanıma göre 3-4 yıl götürür.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,831
Üyeler
156,390
Son üye
spacesatc5
Top Bottom