Neler Yeni

Ekran Kartı üstündeki toz

Kartın Backplate'nin üstü biraz tozlanmış. Havalar düzeldiğinde balkona çıkıp Soğuk Hava vuracağım Fön'le.
Bu toz oranı ne kadar olduğunda temizlenmeli? Temizleyen arkadaşlar ne kadar sıklıkla ve ne ile temizliyorlar Kartın üstünü?

Hanaz

80+ Silver
Kartın Backplate'nin üstü biraz tozlanmış. Havalar düzeldiğinde balkona çıkıp Soğuk Hava vuracağım Fön'le.
Bu toz oranı ne kadar olduğunda temizlenmeli? Temizleyen arkadaşlar ne kadar sıklıkla ve ne ile temizliyorlar Kartın üstünü?
şöyle bi parmağımla şerbete banar gibi bandırıyom toz beni rahatsız ediyorsa temizliyom :d

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,262
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
XFX Rx 570 kartım varken fan yapraklarının dizaynı yüzünden çok aşırı tozlanıyordu ayda 1 kere siliyordum. Sonra malum kart yandıktan sonra ASUS PH GTX 1650 geçtim. Kartın kutusunda fan yapraklarının özel olduğu tozlanma yapmadığı yazıyordu. Kart geleli 6 7 al oldu daha silmedim. Kısacası ayda bir falan silinebilir.

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth
Ben backplate’i kuru bezle siliyorum hocam. Genel olarak kasanın tozunu almak istediğimde fön makinesi ile alıyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben backplate’i kuru bezle siliyorum hocam. Genel olarak kasanın tozunu almak istediğimde fön makinesi ile alıyorum.
Backplate'in üstünde boş kısım var. Orada elektronik kapasitörler falan var. Tamamen kapalı yapılmamış, ondan dolayı temizlerken çekinebiliyorum.

*CaptainVictory*

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Zafer Baki Yıldız
Bendede Msi Gtx 1650 D6 Gaming X modeli var çok fazla tozlanma yapmıyor çok memnunum.

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,618
İsim
misfit
Backplate'in üstünde boş kısım var. Orada elektronik kapasitörler falan var. Tamamen kapalı yapılmamış, ondan dolayı temizlerken çekinebiliyorum.
En iyisi ince uçlu sulu boya fırçası ile temizlemek olacaktır.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,426
İsim
ismail
ara ara bende parmak banıyorum ekran kartı üstüne onun dışı üf üf

• Konu Sahibi Konu Sahibi
En iyisi ince uçlu sulu boya fırçası ile temizlemek olacaktır.
Normalde bez kullanıyordum, tabi çok dikkat etmek gerekli. Ben hiç değdirmedim ortasına bu zamana kadar temizlerken, fakat değdirilme ihtimali var. Dikkatli olunmalı, bu tarz arkasındaki orta kısım açık olan Kartlarda.

Bundan sonra dediğiniz gibi, ince sulu boya fırçası ve soğuk hava ile yapacağım. Daha iyi gibi duruyor.

cicibebe

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,780
İsim
Enes Tutar
Ben üflüyom. Tabi biraz zorlayıcı oluyor, yanlışlıkla nefes alınca şenlik.

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,618
İsim
misfit
Normalde bez kullanıyordum, tabi çok dikkar etmek gerekli. Ben hiç değdirmedim ortasına bu zamana kadar temizlerken, fakat değdirilme ihtimali var. Dikkatli olunmalı, bu tarz arkasındaki orta kısım açık olan Kartlarda.
O kadar takılmaya gerek yok. Bende Rog Strix RX570 vardı, backplate bile yoktu kartta. 2 sene hem bez hem fırçayla temizledim arka tarafını hiç bir sorun yaşamadım. Ufak bir hava tut sonra ince uçlu fırçayla 1-2 tur üstünden geç tamam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,372
Üyeler
153,226
Son üye
DobloluEniste
Top Bottom