Neler Yeni

Ekran Kartı ve Monitör önerisi

ygtcntpl

80+ Bronze
Arkadaşlar taaaaa Ekim ayından beri bu forumla sistem topluyorum, tüm parçaları size danışarak tek tek aldım. Son durum böyle.

İşlemci: Ryzen 5 5600x
Anakart: MSI B450 TOMAHAWK MAX
Ram: 8+8gb 3200mhz CL16 d30 gammix
Depolama: Kingston a2000 500gb
Kasa: Aero One Frost
İşlemci soğutucusu: (almadım fakat se-234 veya 207 duo olacak)
Psu: (almadım fakat cooler master MWE 750w +80 bronze v2 olacak eğer farklı öneriniz varsa bakabilirim.)
Ekran kartı: almadım
Monitör: almadım

Benim aklıma gelmeyen ve almam gereken bir parça var mı? Parçalar uyumlu mu? Yanlış bir şey yapmış miyim?
Ekran kartı ve monitörü nasıl yapsam?

Bu sorulara cevap verebilirseniz çok sevinirim.

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,596
İsim
Eren
Arkadaşlar taaaaa Ekim ayından beri bu forumla sistem topluyorum, tüm parçaları size danışarak tek tek aldım. Son durum böyle.

İşlemci: Ryzen 5 5600x
Anakart: MSI B450 TOMAHAWK MAX
Ram: 8+8gb 3200mhz CL16 d30 gammix
Depolama: Kingston a2000 500gb
Kasa: Aero One Frost
İşlemci soğutucusu: (almadım fakat se-234 veya 207 duo olacak)
Psu: (almadım fakat cooler master MWE 750w +80 bronze v2 olacak eğer farklı öneriniz varsa bakabilirim.)
Ekran kartı: almadım
Monitör: almadım

Benim aklıma gelmeyen ve almam gereken bir parça var mı? Parçalar uyumlu mu? Yanlış bir şey yapmış miyim?
Ekran kartı ve monitörü nasıl yapsam?

Bu sorulara cevap verebilirseniz çok sevinirim.
ucuza geçici bir ekran kartı alıp beklersen piyasa düzelirse daha iyi bir ekran kartı na geçiş yaparsan daha iyi olur bekleyebilirsen idaretenlik bir ekran kartı alıp bekle
diğer parçalar hakkında çok bilgim yok ama iyi gibiler

Yumurtalı Tavuk

80+ Bronze
şuan piyasa alev alev yanıyor bence ikinci el düşük bir ekran kartı al seni idea eder sonra geçiş yaparsın

Son düzenleme:

Kerem Işık

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ekran kartı konusunda bir şey demiyeceğim piyasanın hali orta da. Monitör için bütçeniz nedir? Ve hangi özelliklerin olmasını isiyorsunuz?

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Şu an ekran kartı almanızı önermem ama illa alacaksanız ikinci elden idarelik bir şey bakın.
Psu Core Reactor olabilir.

ygtcntpl

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı konusunda bir şey demiyeceğim piyasanın hali orta da. Monitör için bütçeniz nedir? Ve hangi özelliklerin olmasını isiyorsunuz?
Ekran kartı fiyatları düşene kadar ekran ekran kartı yerine monitör için bütçemi artırabilirim sanırım, ne zaman monitör sorsam ghosting sorunu falan filan var diyorlar.

Ben 3000tl civarında (önerirseniz 4000i bulmazsa sevinirim) IPS 2k monitör bulursam alayım diye düşünmüştüm ama dediğim gibi çoğu monitör sorunlu diyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu an ekran kartı almanızı önermem ama illa alacaksanız ikinci elden idarelik bir şey bakın.
Psu Core Reactor olabilir.
Bu MWE olan psu üzer mi? İyi midir?

Siz ikinci el ekran kartlarının üstadı sizsiniz :) bu sisteme idarelik nasıl bir ekran kartı gider veya sıfır alacak olursam 1030 gibi bir kart mı almam gerek? Çok teşekkürler

Son düzenleme:

gvggg1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,681
İsim
görkemgöksu
Yanlarına fiyatları ve bütçeni yazarsan iyi olur.
B450 tomahawk max yerine Asus mpro 2 olabilir.

ygtcntpl

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlarına fiyatları ve bütçeni yazarsan iyi olur.
B450 tomahawk max yerine Asus mpro 2 olabilir.
Almadığım ürünleri belirttim zaten, diğer ürünlerin hepsi elimde. Yinede çok teşekkürler :)

gvggg1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,681
İsim
görkemgöksu
Ekran kartı fiyatları düşene kadar ekran ekran kartı yerine monitör için bütçemi artırabilirim sanırım, ne zaman monitör sorsam ghosting sorunu falan filan var diyorlar.

Ben 3000tl civarında (önerirseniz 4000i bulmazsa sevinirim) IPS 2k monitör bulursam alayım diye düşünmüştüm ama dediğim gibi çoğu monitör sorunlu diyorlar.

Siz ikinci el ekran kartlarının üstadıydınız değil mi :) bu sisteme idarelik nasıl bir ekran kartı gider veya sıfır alacak olursam 1030 gibi bir kart mı almam gerek? Çok teşekkürler
Üzmez

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bence ekran kartı için biraz bekle. Piyasa düzelsin az.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Siz ikinci el ekran kartlarının üstadı sizsiniz :) bu sisteme idarelik nasıl bir ekran kartı gider veya sıfır alacak olursam 1030 gibi bir kart mı almam gerek? Çok teşekkürler
Sıfır kart şu zaman da önermem.
Oynayacağınız oyuna ve paraya bağlı olarak tercih suna bilirim.
Dediğiniz psu hakkında bilgim yok ama iyi diye duymuştum.

Top Bottom