Neler Yeni

Ekran kartı vida ucu deforme oldu

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Kaan Akkurt
Merhaba yaklaşık bir ay önce 2. bilgisayarımdaki karta termal pad alıp yerleştirdim. Fakat sanırım pad kalın geldi çünkü ekran kartı eskisinden minimum 10 derece daha fazla ısınıyordu, bende kartı açmaya çalışırken vidanın ucunu deforme ettim ve bir türlü açamadım.
Nasıl açabilirim bir bilgisi olan var mı yoksa yarın bilgisayarcıya götüreceğim.
Karga burun sokmayı denedim fakat girmedi o metal plaka yüzünden oraya.

Ekler

• IMG_6564.jpg
    IMG_6564.jpg
    577.3 KB · Hit: 38

abcdefg1234

80+ Silver
Sanırım gereğinden büyük tornavida kullanmışsınız baya deforme olmuş. Vidanın üstüne lastik koyup açılabiliyor bazen ama vidanın çok deforme olmaması gerek lastik kullanarak açmak için. Sizde işe yaramaz muhtemelen. Daha fazla zarar vermeden bence bir bilgisayarcıya götürün derim

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,038
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Eğer olursa paket lastiğini tornavidanın ucuna yerleştirip o şekilde açmayı deneyin, çok zorlamayın. Erimiş plastikle de ucunu sabitleyip açmayı deneyebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Kaan Akkurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım gereğinden büyük tornavida kullanmışsınız baya deforme olmuş. Vidanın üstüne lastik koyup açılabiliyor bazen ama vidanın çok deforme olmaması gerek lastik kullanarak açmak için. Sizde işe yaramaz muhtemelen. Daha fazla zarar vermeden bence bir bilgisayarcıya götürün derim
Vidanın kafasını yok etmişsin hocam, çivi olmuş o. Arkadaşın dediği gibi bilgisayarcıya götürün.
tamamdır en temizi bence de bilgisayarcıya götürmek teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer olursa paket lastiğini tornavidanın ucuna yerleştirip o şekilde açmayı deneyin, çok zorlamayın. Erimiş plastikle de ucunu sabitleyip açmayı deneyebilirsiniz.
inanılmaz boşa dönüyor hocam kağıt sıkıştırdım olmadı peçete sıkıştırdım olmadı lastik sıkıştırdım olmadı, en son aklıma japon yapıştırıcı bir damla döküp tornavidayla sabitleyip kuruduktan sonra döndürmek geldi de onuda denesem mi bilemedim

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,038
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401

inanılmaz boşa dönüyor hocam kağıt sıkıştırdım olmadı peçete sıkıştırdım olmadı lastik sıkıştırdım olmadı, en son aklıma japon yapıştırıcı bir damla döküp tornavidayla sabitleyip kuruduktan sonra döndürmek geldi de onuda denesem mi bilemedim
Japon yapıştırıcı muhabbetini hiç denemeyin, bi bilgisayarcıya götürün.

BERKANY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,347
İsim
Berkay BABUCCU

Yok deneme daha da kötü olabilir.

Top Bottom