Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartım 90 dereceyi gördü

ScolisT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ayaz TAŞ
Merhaba arkadaşlar Bende Asus rog strix 3070 var bugün orjinal mx-6 termal macun ve ıce dragon termal padlerini degistirdim furmark yaptım 5 ci dakkada 90 dereceyi gördü normal mı?

Cagdas5389

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
462
İsim
mecit burak kılıç
Merhaba arkadaşlar Bende Asus rog strix 3070 var bugün orjinal mx-6 termal macun ve ıce dragon termal padlerini degistirdim furmark yaptım 5 ci dakkada 90 dereceyi gördü normal mı?
kesinlikle normal değil bir sorun var

Bünyamina

80+ Platinum
Güzelce sürüp tam montajladın mı ?
Önceden ne durumdaydı ?

Bilal539

80+ Silver
termal pedleri kalın koyduysan montajlarken blok chipe ulaşamamıştır ve ısınmasına sebep olmuştur.

ScolisT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ayaz TAŞ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzelce sürüp tam montajladın mı ?
Önceden ne durumdaydı ?
evet güzelce mx 6 ve yeni termal padleri yerleştirdim önceden max 76 derece görüyordu eski termal pedlerle ve mx4 ile
Mesaj otomatik birleştirildi:

termal pedleri kalın koyduysan montajlarken blok chipe ulaşamamıştır ve ısınmasına sebep olmuştur.
açıp kontrol etmem lazım fakat kac mm padleri takmam gereken padleri taktım

Bilal539

80+ Silver
evet güzelce mx 6 ve yeni termal padleri yerleştirdim önceden max 76 derece görüyordu eski termal pedlerle ve mx4 ile

açıp kontrol etmem lazım fakat kac mm padleri takmam gereken padleri taktım
Birşeyler yanlış olmuş vram ve hotspot nasıl

Bünyamina

80+ Platinum
Eski sıcaklığıda fena değilmiş aslında. Ben neredeyse 5 yıl 580 kartımı açmadım. 86 dereceyi görüyordu 30 derece oda da.
İlk başlarda çok daha iyi sıcaklık verdiğini düşünüyorum. Aslında çok yükselmedikçe bir ömür de değişmeye gerek yok.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,118
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Büyük ihtimalle padleri kalın aldın ya da ince aldın uygun pad kullanmadığın için ısınıyor. Ayrıca İce Dragon çok da iyi bir pad değil kendi padlerinin yanına yaklaşamaz. Thermal Grizzly alman lazım o da pahalı.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,535
İsim
ismail
padler kalındır

ScolisT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ayaz TAŞ
az önce ekran kartın içini açıp yanlış takmış olabileceğimin düşündüğüm padleri söktüm ve tekrar montajladım furmak 10 dk testinde max 77 dereceyi gördü düzeldimi yoksa halen bi eksiklik varmı?

Büyük ihtimalle padleri kalın aldın ya da ince aldın uygun pad kullanmadığın için ısınıyor. Ayrıca İce Dragon çok da iyi bir pad değil kendi padlerinin yanına yaklaşamaz. Thermal Grizzly alman lazım o da pahalı.
az önce ekran kartın içini açıp yanlış takmış olabileceğimin düşündüğüm padleri söktüm ve tekrar montajladım furmak 10 dk testinde max 77 dereceyi gördü düzeldimi yoksa halen bi eksiklik varmı?

Bilal539

80+ Silver

Yani fan yüzde kaç 77 çok yüksek sayılmaz daha makul bir değer

MehmetB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Mehmet Bozkurt
hocam konudan alakasız ama araya kaynaştıracam. benim işlemci r5 4600h macunu sıfır fanları tertemiz laptopta gta5 oynarken 106 derece görüyor(cpu temp ile) normal mi ? fakat oyun akıyor kasma donma yok kasa da o kadar sıcak olmuyor, yazılımsal bir şey midir?

ScolisT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ayaz TAŞ
Yani fan yüzde kaç 77 çok yüksek sayılmaz daha makul bir değer
daha aşagı inme durumu varmı halen biyerde yanlış varmı aramalımıyım yoksa bu deger normal sayılıp devammı etmeliyim?

Top Bottom