Neler Yeni

Ekran kartım anormal şekilde ısınıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali Çobanoğlu
Bilgisayarımın düğmesine bastığım an ekran kartım aşırı şekilde ısınıyor.Kapağını açıyorum kasanın elimi ekran kartına koyuyorum ve güç tuşuna bastığım an 3 5 saniyede elimi yakacak kadar ısınıyor.(R7370)

SharpDagger

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
SharpDagger
Bilgisayarımın düğmesine bastığım an ekran kartım aşırı şekilde ısınıyor.Kapağını açıyorum kasanın elimi ekran kartına koyuyorum ve güç tuşuna bastığım an 3 5 saniyede elimi yakacak kadar ısınıyor.(R7370)
Mining virüsü bulaşmış olabilir Kaspersky ile taratın bilgisayarınızı.

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Emre
Mining virüsü bulaşmış olabilir Kaspersky ile taratın bilgisayarınızı.
Windows açılmadan o tarz virüsler devreye girmez. Problemi kartın dengesiz voltaj kontrolünden kaynaklanıyor olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali Çobanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows açılmadan o tarz virüsler devreye girmez. Problemi kartın dengesiz voltaj kontrolünden kaynaklanıyor olabilir.
kartı söktüm ve termal macununun kupkuru olduğunu gördüm buda ısınmaya büyük etki eder biliyorum ama açılır açılmaz bu kadar ısınması normal midir

MertAliT

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
MertAli Turna
Kartın termal macununa bakmanızı öneririm.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
pc açıldıktan sonra sıcaklıkları kontrol eder misin?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali Çobanoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• Screenshot_2021-06-24-14-25-54-629_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-06-24-14-25-54-629_com.miui.gallery.jpg
    966.4 KB · Hit: 31

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
termal macunu değiştirip deneyeceğim çözülmesse ederim kardeşim
Mesaj otomatik birleştirildi:

birde şöyle bir şey var görüntü gidip geliyor resimdeki gibi
vramlerinde donanımsal bir sıkıntı olabilir. ekran kartı driverını kaldırmayı dener misin?

Faveouls

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,126
İsim
Emre
kartı söktüm ve termal macununun kupkuru olduğunu gördüm buda ısınmaya büyük etki eder biliyorum ama açılır açılmaz bu kadar ısınması normal midir
Direkt sebebi o, macun olmayan bir işlemciden ne bekleyebilirsiniz ki. Umarım ki sürekli sıcak, soğuk + nem vs. mikro çatlama falan olmaması. O şekilde şeyler olursa oyunlara girdikçe ya bilgisayarın kapanıcak ya da ekranda değişik şekiller vs. çıkıcak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ali Çobanoğlu
Direkt sebebi o, macun olmayan bir işlemciden ne bekleyebilirsiniz ki. Umarım ki sürekli sıcak, soğuk + nem vs. mikro çatlama falan olmaması. O şekilde şeyler olursa oyunlara girdikçe ya bilgisayarın kapanıcak ya da ekranda değişik şekiller vs. çıkıcak.
termal macun değişimi yaptım ancak yine ısınıyor kart ölçüm de yapamıyorum çünkü siyah ekran geliyor

vramlerinde donanımsal bir sıkıntı olabilir. ekran kartı driverını kaldırmayı dener misin?
kaldırdım termal macun yeniledim temizledim kartı ancak halen ısınıyor bios ekranında bile ısınıyor kart hemde çok fazla elimi üzerinde tutamıyorum

Son düzenleme:

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
termal macun değişimi yaptım ancak yine ısınıyor kart ölçüm de yapamıyorum çünkü siyah ekran geliyor

kaldırdım termal macun yeniledim temizledim kartı ancak halen ısınıyor bios ekranında bile ısınıyor kart hemde çok fazla elimi üzerinde tutamıyorum
fanlar dönüyor mu bu sırada?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,407
Üyeler
157,540
Son üye
kwiare
Top Bottom