Neler Yeni

Ekran Kartım Çok Sıcaklıyor

agathusia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
MUZAFFER
Bu değerler normal mi?
Tamemen fan yüzdesi ile alakalı. yüzde 50 altında o derecelerde ise normal ama şuan fanlar yüzde 70 ve üstü ise bence sıkıntı içersindedki padler ve macun ölmeye başlamış demektir. Bunu da şöyle daha net anlarsın eğer hotspot şuan 80 85 aralığında ise normaldir ama 90 üstü ise dediklerimi yaparsan kartın ömrü uzar.

beratxma1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Berat Tekin
Dostlar selam.

Kafaya koyup 10 ay mining yapılmış
GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC Aldım kutulu, temiz görünüyordu, kart sahibi arkadaş stok macunun yetersiz olduğunu ve iyi bir macunla mining yaptığını söyledi.
Şuan macunlar ne alemde bilmiyorum ama bundan önce 3060-3070 de kullandım sıcaklık değerlerine hiç dikkat etmedim ama miningli kart alınca bi dikkat edeyim dedim, kasanın cam kısmına dokunuyorum elim yanıyor mesela, dedim camı bi indireyim karta 3-4 saniye dokununca elim acıyor. sıcaklığı bana göre gerçekten sıcak ama değerleri kayda aldığımda kalem kağıt üzerinde böyle:

Sistem bu şekil:

Burada 5 dakikalık oyun içi değerler

Bu da her şeyden sonra sistemin boşta çalışma şekli ve
Burada sistem 3 saattir açık
1 saat rdr2 en max seviyede
30 dk da call of duty mw 2 max seviyede açtım

Sistem özelliklerim imzamda mevcut

Video olarak da: https://upvi.org/cNPkvarkGRZ0wgA/watch

DİPNOT: İZMİR'DE ŞUAN HAVA 30 DERECE VE EVDE PERVANESİZ DURAMIYORUM
75 derece kötü değil bence oyunda

Tamemen fan yüzdesi ile alakalı. yüzde 50 altında o derecelerde ise normal ama şuan fanlar yüzde 70 ve üstü ise bence sıkıntı içersindedki padler ve macun ölmeye başlamış demektir. Bunu da şöyle daha net anlarsın eğer hotspot şuan 80 85 aralığında ise normaldir ama 90 üstü ise dediklerimi yaparsan kartın ömrü uzar.
Dostum öncelikle bu net cevabın için teşekkürler, bu söylediklerini tam olarak nasıl kontrol edip nasıl uygularız?

agathusia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
MUZAFFER
Dostum öncelikle bu net cevabın için teşekkürler, bu söylediklerini tam olarak nasıl kontrol edip nasıl uygularız?
min. 30 dk furmarkk çevirirsin. 30dk'nın sonunda elde ettiğin sıcaklıklara bi bakarsın. 75 derece ve hotspot 88 derece bence gayet makuldür. Bu esnada 30 dk boyunca fanı da takip etmen lazım. Kaç derecede yüzde kaç çalışıyor. Fanın yüzdesi eğer bu sıcaklıklarda yüzde 50yi rahat rahat aşıyorsa kartın markasına da bağlı olarak tabi kronik ısınan bir kart değilse, 75 derece bir kartın fanları da yüzde 70 üstü ise kart sıkıntıya girmeye başlamıştır ilk iş padler ve macun değişimidir. Bunun sonunda aynı şartlar yeniden uygulanır, Fan yüzdesi düşüyorsa kart sağlamdır düzelmiyor ise kartın bir ayağı çoktan çukurdadır yoğun kullanımda kısa süre içerisinde elektronik devre yakması muhtemeldir.

Top Bottom