Neler Yeni

Ekran kartım yüzünden bilgisayarım kendi kendine restart atıyo

teavsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Baycan
Instagram
teavsen
Steam
teavsen
Twitter
teavsen
Merhabalar Donanım Arşivi Forum üyeleri,

Zamanında bilgisayarım kendi kendine restart atıyor diye bir konu açmıştım. Bana psu'da problem olduğu söylendi fakat 2-3 bilgisayarcı gezmem sonucu problemin ekran kartında olduğunu fark ettik. Ekran kartını değiştirince başka bir x ekran kartı takınca bir problem yok gayet her şeyi oynayabiliyorum. Fakat kendi RX6650 XT ekran kartımı takınca restart atıyor.
Nasıl bir yol izleyebilirim ?

Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler.
(NOT: PC DETAYLARI İMZADA YER ALIYOR)

ConquerorXIV

80+ Gold
psu modeli ? test ettiğiniz ekran kartı neydi

qwoxs25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kaan Değirmenci
Merhabalar Donanım Arşivi Forum üyeleri,

Zamanında bilgisayarım kendi kendine restart atıyor diye bir konu açmıştım. Bana psu'da problem olduğu söylendi fakat 2-3 bilgisayarcı gezmem sonucu problemin ekran kartında olduğunu fark ettik. Ekran kartını değiştirince başka bir x ekran kartı takınca bir problem yok gayet her şeyi oynayabiliyorum. Fakat kendi RX6650 XT ekran kartımı takınca restart atıyor.
Nasıl bir yol izleyebilirim ?

Yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler.
(NOT: PC DETAYLARI İMZADA YER ALIYOR)
güncel driverları kurdunuzmu ? kurduktan sonra bilgisayarınızı sıfırlamayı deneyin.

teavsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Baycan
Instagram
teavsen
Steam
teavsen
Twitter
teavsen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
psu modeli ? test ettiğiniz ekran kartı neydi
Cougar CGR-STX-600 600W Power Supply modeli, rtx 2080 ve rtx 3070 ile denedim herhangi bir problem yoktu. 5-6 gün test ettim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

güncel driverları kurdunuzmu ? kurduktan sonra bilgisayarınızı sıfırlamayı deneyin.
Bilgisayara format atmadım, güncel driverların hepsi kurulu bir vaziyette neden böyle bir problem yaratıyor anlamış değilim.

ConquerorXIV

80+ Gold
Cougar CGR-STX-600 600W Power Supply modeli, rtx 2080 ve rtx 3070 ile denedim herhangi bir problem yoktu. 5-6 gün test ettim.

Bilgisayara format atmadım, güncel driverların hepsi kurulu bir vaziyette neden böyle bir problem yaratıyor anlamış değilim.
psu kötü değil, başka bir amd kart ile test edin nvida kartlar daha stabil

qwoxs25

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Kaan Değirmenci

çok basit bir işlem ama işe yaramı ihtimali var. hocam windows shift ctrl b tuşları ile ekran kartını resetlemeyi deneyin

teavsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Baycan
Instagram
teavsen
Steam
teavsen
Twitter
teavsen
psu kötü değil, başka bir amd kart ile test edin nvida kartlar daha stabil
Maalesef ki öyle bir imkanım yok komşumdan aldığım ekran kartları ile bir kaç günlük test yapabildim.

çok basit bir işlem ama işe yaramı ihtimali var. hocam windows shift ctrl b tuşları ile ekran kartını resetlemeyi deneyin
Bir şey değişmediğini düşünmekteyim ama şimdi tekrar test edeceğim.

ConquerorXIV

80+ Gold
Maalesef ki öyle bir imkanım yok komşumdan aldığım ekran kartları ile bir kaç günlük test yapabildim.

Bir şey değişmediğini düşünmekteyim ama şimdi tekrar test edeceğim.
kartın garantisi yoksa sat kurtul sıfır 7600 al onunla da sorun yaşarsan psu muhtemelen

teavsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Baycan
Instagram
teavsen
Steam
teavsen
Twitter
teavsen
İncehesap üzerinden satın alımını direkt hazır sistem olarak yapmıştım. 11.09.2022 tarihinde satın alımı gerçekleştirmiştim. Hala garantisi var mı bilgim yok ? @ConquerorXIV

teavsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Baycan
Instagram
teavsen
Steam
teavsen
Twitter
teavsen
kartın garantisi var,servise gönderin.
Hocam sorun şurada ekran kartı başka bir bilgisayara takıldığında herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Sadece benim kasamda takılıyken sıkıntı yaratıyor.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
463
İsim
Batuhan
Hocam sorun şurada ekran kartı başka bir bilgisayara takıldığında herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Sadece benim kasamda takılıyken sıkıntı yaratıyor.
Daha önce takılan ekran kartı neydi bilgisayarcının takıp test ettiği?

teavsen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Baycan
Instagram
teavsen
Steam
teavsen
Twitter
teavsen
Daha önce takılan ekran kartı neydi bilgisayarcının takıp test ettiği?
RTX 2080 VE RTX 3070 ile test edebilme imkanım oldu herhangi bir sıkıntı çıkartmadı kartlar her şey sorunsuz oyunumu oynadım.

Top Bottom