Neler Yeni

Ekran Kartımı Nasıl Düzeltebilirim Acil

xPlacebi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Fatih Birsen
8 ay önce aldığım RX 580 2048sp ekran kartından çok memnun olmadım ve satmak istedim fakat şöyle bir sorun vardı ki yüksek grafikli oyunlar çöküp ekran kartının aplikasyonu çöküyor ve ''Wattman'' hatası alıyorum.
En sonunda aldığım firmanın garantisine gönderdim fakat kendileri kartta hiçbir şey olmadığını söyledi bu yüzdende kartımı düşük fiyata satmak zorunda kalıcam çözüm öneriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum.

MeynnZenith

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
Belirtmek İstemiyorum
İlgilendiği Kategoriler
Belli bir tane yok
8 ay önce aldığım RX 580 2048sp ekran kartından çok memnun olmadım ve satmak istedim fakat şöyle bir sorun vardı ki yüksek grafikli oyunlar çöküp ekran kartının aplikasyonu çöküyor ve ''Wattman'' hatası alıyorum.
En sonunda aldığım firmanın garantisine gönderdim fakat kendileri kartta hiçbir şey olmadığını söyledi bu yüzdende kartımı düşük fiyata satmak zorunda kalıcam çözüm öneriniz varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum.
Bu kartın fiyatını neden etkiliyor ki? Sonuçta kartınız sorunsuzmuş. AMD'nin driver (sürücü) kısmında sorunları mevcut, aldığınız Wattman hataları bu driver'lar ile ilgili olabilir. Kartınızda düzeltebileceğiniz bir şey yok. Sorun yaşadığınız driver sürümünden önceki veya sonraki bir sürümü kurup denemelisiniz.

Son düzenleme:

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Wattman hatasının sebebi kart olmayabilir, sistemin herhangi bir yerindeki sorun bunu tetikliyor olabilir. Mesela sistemdeki PSU karta yeterli gücü veremiyor olabilir vs. Mümkünse kartı başka bir sistemde daha deneyin.

Ek olarak sürücü kaynaklı da olabilir dedikleri gibi.

Satriani

80+ Bronze
Wattman hataları direkt ekran kartından ziyade farklı yazılım ve donanımsal durumların etkileşimi sonucunda oluyor, burada kartın fiziksel durumu fiyat düşmesini gerektirmez tabii ki. Daha optimum çalışacağı sistem/donanım uyumluluğu olduğu sürece hata almayabilir de. Bunu alacak kişiler de bunu göz önüne alıp test ederek alabilir.
** Herkes aynı noktaya değinmiş. :D

xPlacebi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ahmet Fatih Birsen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki çok teşekkürler.

Top Bottom