Neler Yeni

ekran kartının fanları sürekli dönüyor

Art1st

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Erdem
Ekstra bir fan ayarı falan yapmışmıydınız başka yerden ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

yalnız dikkat ettimde galiba sizin modelde zero rpm olmayan modellerden:

Özelliklerinde bahsedilmemiş hiç, kutusu üstünde yazıyor mu ? Ben göremedim.
kutusunda yazmıyor ama msi bunu 5000 serisi ekran kartlarında yapıyor hiçbirinin kutusunda yazmıyor ama var

Ekstra bir fan ayarı falan yapmışmıydınız başka yerden ?

yalnız dikkat ettimde galiba sizin modelde zero rpm olmayan modellerden:

Özelliklerinde bahsedilmemiş hiç, kutusu üstünde yazıyor mu ? Ben göremedim.
bios orjinal değilmiş diyen oldu nasıl anlıyoruz orjinal olup olmadığını
1695900513734.png

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Yusuf
arkadaşlar merhaba yeni msi rx 5600 xt mech ekran kartı aldım ve fanları sürekli dönüyor normalde 0 rpm özelliği var ama uygulamasında veya afterburner programında ayarlayamıyorum bilen yardım edebilir mi
ekran kartının biosunda bir sıkıntı olabilir veya kasan hiç hava almıyorsa kart sürekli sıcak kalabiliyor ve fan döndürmeye çalışıyor. genelde basit bir şekilde bios hatalı mı değil mi öğrenilebiliyor. bilgisayarın kapağını aç hava almasını sağla serin olsun yani ortam, çalıştırığında ilk fanlar döner sonra durur eğerki hiç durmuyorsa biosunda bir hata var veya ikinci el aldıysan miningçiler buna bios atıyorlar sürekli fan dönsün serin çalışsın diye.

Art1st

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Erdem
ekran kartının biosunda bir sıkıntı olabilir veya kasan hiç hava almıyorsa kart sürekli sıcak kalabiliyor ve fan döndürmeye çalışıyor. genelde basit bir şekilde bios hatalı mı değil mi öğrenilebiliyor. bilgisayarın kapağını aç hava almasını sağla serin olsun yani ortam, çalıştırığında ilk fanlar döner sonra durur eğerki hiç durmuyorsa biosunda bir hata var veya ikinci el aldıysan miningçiler buna bios atıyorlar sürekli fan dönsün serin çalışsın diye.
ekran kartı 40 derece sabit kasa hava alıyor ve fan hala %20 hızda dönüyor mining yapıldı mı orasını bilmem biosu düzeltsem düzelir mi peki veya orjinal biosu nerden bulabilirim

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
kutusunda yazmıyor ama msi bunu 5000 serisi ekran kartlarında yapıyor hiçbirinin kutusunda yazmıyor ama var

bios orjinal değilmiş diyen oldu nasıl anlıyoruz orjinal olup olmadığını Alıntıyı görüntüle

Biosta sorun yok ama sizin kartta zero frozr özelliği harbiden yok, gaming X modelinin sitesinde yazıyor ama sizinkinin sitesinde yok eklememişler, sanırım sizde zero frozr özelliği yok. Gaming X sitesinde soğutma kısmında görebilirsiniz:

RivyalıGeraltt

80+ Bronze
Hangi model 1660 S ve hiç fan ayarı falan yaptınmı başka uygulamadan ?
Hocam palit GTX 1660 Super gaming pro modeli hiç fan ayarı yapmadım sadece MSI afterburner yüklü

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hocam palit GTX 1660 Super gaming pro modeli hiç fan ayarı yapmadım sadece MSI afterburner yüklü

Senin karttada zero rpm özelliği olmayabilir, kutusunda veya sitesinde yazmıyor:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,773
Üyeler
147,606
Son üye
brk37
Top Bottom