Neler Yeni

Ekrana görüntü gelmiyor?

Cellat87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Çağdaş
Mrb herkese PC yi 3 gun önce yeni topladım sorunsuz şekilde. Lakin ddr5 sistem olduğu için ilk kurulumda biosa ulaşmak için bir 5 10dk beklemek gerekiyormuş ramlar vs kendini ayarlasin falan filan için bunu 3 gun önce öğrendim daha öncede topladım sistem lakin hiç böyle değildi :) neyse sorunsuz şekilde PC açıldı kurulum vs yaptım hatta akşamına oyunları yükledim ve oyun oynadım ve yattım 2 gün isteydim ve dün akşam eve geldim PC yi açtım ama yine açılmadı yine aynı şekilde siyah ekranda ilk kurulumdaki gibi bekliyor. Hadi bekleyeyim 10dk dedim ama bu sefer olmadı bir 10dk daha bekledim yine olmadı. Bios sifirladim yine olmadı. Ramleri çıkardım taktım vs vs olmadı yaklaşık 3 saat uğraştım çalışmadı. Statik olmuştur dedim oda olmadı. Aklıma ne geldiyse yaptım çalışmadı. Klavye ve mouse aktif değil kısaca ram ile ilgili bir konu arka portlar çalışmıyor çünkü. Sorun sizce ne olabilir değişik bir fikir verebilecek birisi varmı acaba?

Sistem
7500f işlemci
Asus b650ma 2 wifi anakart
3080ti ekran kartı
Viper 32gb 5600mhZ ram
2tb SSD

nalo55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
mehmet
knk ekran kartı güç kablosunu taktın mı ben ilk topladığıdma unutmuştum takmayı :d

Cellat87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Çağdaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
knk ekran kartı güç kablosunu taktın mı ben ilk topladığıdma unutmuştum takmayı :d
Evet taktım hatta korktum kartami bir şey oldu acaba diye diğer sisteme taktım kartı sorunsuz çalışıyor geri yeniden montaj yaptım sorun yok yani onda ;)

Cellat87

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Çağdaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Önerisi olan yokmu.

Top Bottom