Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekrana goruntu gelmiyor, klavyenin isigi yanmiyor

Armi3067

80+ Bronze
Yeni islemci, anakart ve ram aldim sistemi topladim. Actigim zaman kasa ici isiklar, kasa fanlari vs. Her sey calisiyor ama ekrana goruntu gelmiyor ve klavye isigi yanmiyor. Gigabyte A620M Gaming X, Ryzen 5 7500F ve 8+8 16GB kingston expo 6000mhz ram

batuu123

80+ Bronze
cunku isletim sistemi yüklü degildir monitore goruntu gelmıyorsa da kabloyu yanlıs yere takmıs olabilirsin

Armi3067

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ftpm den dolayiymis tum arka baglantilari cikardim direkt biosa atti ftpm sifirladi ve duzeldi sonra sadece klavye ve mouse taktim ve kurulum icin usb den boot ettim windows kurulum ekraninda tum arka baglantilari taktim klavye mouse kulaklik vs kurulumda yeniden baslatti yine siyah ekran goruntu yok klavye isiklari yanmiyor

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,857
İsim
göksel yurtcan
cunku isletim sistemi yüklü degildir monitore goruntu gelmıyorsa da kabloyu yanlıs yere takmıs olabilirsin
alakası yok klavye ışıkları bu durumda yanması gerekli bilgisayara kulaklık vs. taktığınızda hata veriyormu

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
289
İsim
Lost Cuk
alakası yok klavye ışıkları bu durumda yanması gerekli bilgisayara kulaklık vs. taktığınızda hata veriyormu
Ayrıca işletim sistemi yoksa bile bios menü ekranı çıkması gerekirdi değil mi ? (yanlış biliyorsam üzgünüm)

Armi3067

80+ Bronze
Yok yine tum baglantilari cikariyorum acmiyor, takyorum yine acmiyor ne goruntu nede ekipmanlar calisiyor

M-Q^GÖKTÜRK

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,857
İsim
göksel yurtcan
Ayrıca işletim sistemi yoksa bile bios menü ekranı çıkması gerekirdi değil mi ? (yanlış biliyorsam üzgünüm)
doğru hocam başka biryerlerde sıkıntı var boot edemeyince biosa atması lazım normalde

korro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
348
İsim
Koray Yıldız
Geçmiş olsun ya, ne koyar insana yepisyeni alet :(

Armi3067

80+ Bronze
En son care bios pili cikarip simdi sifirladim 10 dakika gecti pili takip deniyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Duzelmedi

Son düzenleme:

Armi3067

80+ Bronze
Baylar sorun çözüldü, öncelikle Gigabyte anakart ile yeni bir amd sistem kurulumu yapcaksanız görüntü kablosu dışında hiç bir arka port kablolarını takmayınız (internet, klavye, fare, kulaklık vs.) ekrana yeni işlemci takıldı fTPM sıfırlansın mı yoksa aynı fTPM koruma kodu ile devam ediilsin mi diye bir yazı çıkıyor (son kısmı tam anlamadım yanlış yazmış olabilirim) ben ''Y'' basarak sıfırlansın dedim ve yeniden başlatıp biosa girdi bundan sonra sadece fare ve klavyeyi takıp, boot cihazını seçtim yeniden başlattım yine sorunsuzca yeniden başladı ve windows kurulum ekranı geldi, kurulumda güncelleştirmeler denetleniyor diyip yeniden başlattı ve başlatma o başlatma aynı sorunlar devam ediyor, yine tüm kabloları sök bu sefer olmadı, bende sorunun DP kablosundan olabileceğini düşündüm bazı msi anakart modellerde dp kablosu biosa girerken görüntü vermiyor HDMI ile denedim sorun yine aynı her neyse ramlerin yerini değiştirdim düzeldi fakat her yeniden başlatma veya kapatıp açma zulüm haline geldi pc aşırı yavaş açılıyor sonra ne göreyim güncel bios sürümü b7.d iken benim bios b2 sürümü hemen bios güncelledim ve sonrasında chipset, lan ve audio driverlarını kurdum ve EXPO II özelliğini açtım. (Bu arada tüm bios sürümleri için geçerli olan bir not vardı yüksek ram hızları ramlerin kontrollerini uzatabilir ve sistem boot süresini arttırabilir diyordu.) Bu yüzden EXPO I seçmedim, sistem tam olarak düzelmeden önce açma tuşuna bastığım zaman ekranda displayportu 2 kere kontrol ediyor ve sonra sinyal yok deyip ekranı kapatıyordu bu sırada sistem açılırken klavyenin ışıkları yanmıyor windows şifre ekranı gelene kadar benim eski msi anakartta ise ben daha güç tuşuna bastığım gibi klavye ışıkları yanardı her neyse dememoki ilk kurulumdan sonra bilgisayarı açınca 2-3 dakika bekleyin ben sürekli 20-25 saniye bekliyordum açılmayınca kapatıyordum ve en az 15 kere aç kapa yapmışımdır sabırlı olup beklemekte fayda var çünkü son açılış yavaş olduğu için kapatıyordum ki boot ekranı geldi anakartın toparlanması, bios ve driver güncellemerini yapınca anca kendine geliyor, bu konuda msi markasının gözünü seveyim hiç bu tarz problemler yaşamamıştım. NET ANLATAMASAMDA UMARIM İŞİNİZE YARAR. (Bu arada bios pilini söküp sıfırlamakta bir b*ka yaramadı bilginiz olsun :D sistem ondan sonra yine hiç açılmadı benim beklediğim süre zarfı boyunca.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada bios sürümler b1 / b2 / b3 / b4 / b5 / b6 / b7 / b7.a / b7.b / b7.c / b7.d düşünün o kadar eksi biosla geldi ürün yüksek olasılıkla sorun bundan kaynaklı ama ben her şeyi denedim.

Top Bottom