Neler Yeni

Ekranda Beliren Siyah Kutular

Clk06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
..
Merhabalar, uzun zamandır yaşadığım fakat bilgisayardan çalıştığım için bu sorunun üzerine fazla düşmek istemedim. Ekranda bir anda şeffaf siyah kutular beliriyor, bilgisayar tam güçte çalışsın ya da çalışmasın farketmeksizin bu oluşuyor. Ekran kartında sorun olduğunu düşünüp ekran kartımı sıfırıyla garantiden değiştirdim fakat sorun devam ediyor. Windows SATA 3 SSD üzerine kurulu ve sağlığı %53, 16GB ramlerim ise 5-6 senelik Kingston ramler performanslarında herhangi bir sorun yok. Anakart h510M-K Asus0 i5 10400F işlemci, ikiside 6 aylık sorunsuz. Burada SSD ve ramlerden şüphe ediyorum, sizce sorunun kaynağı ne olabilir? Fotoğrafı ek olarak ekledim, kutuların boyutu her zaman değişiyor bazen kutu kutu onlarca çıkıyor, bazen küçük, hepsinin ortak yanı siyah olması. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Temiz format atıldı, DDU ile defalarca nvidia ekran kartı sürücüsü kaldırıp geri yüklendi.

Ekler

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    2.3 MB · Hit: 48
Son düzenleme:

BabaVoss7

80+ Silver
Daha çok monitörsel bi soruna benziyo fotoda

Clk06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
..
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha çok monitörsel bi soruna benziyo fotoda
Hayır hocam çift monitör kullanıyorum ikisinde de bu olay yaşanıyor. Ki monitörsel bir sorun olsa ekran kaydında çıkmazdı, donanımsal bir sorun var ama hangi parça bunu yapıyor orasını çözemedim. Ve mesela FIFA'da her maça girerken tanıtım aşamasında ekranın altında fotoğraftaki siyah şeffaf karelerin küçük küçük versiyonları çıkıyor, her maça girişte %100 çıkıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,007
Üyeler
149,304
Son üye
Halidomanyak
Top Bottom