Neler Yeni

Ekranda kayma kırmızı cizgiler

Artorias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mehmet Ergen
Bilgisayar ekranında buna benzer kırmızı kalın veya dikey ince ince cizgiler çıktı o gün içinde ekran kartını ve windows güncellemiştim bilgisayar reset atınca tekrar açtım sistemi 9 gün geriye aldım ve problem düzeldi ve defalarca FurMark testi yaptım saatlerce ekran kartını %100 kullanıp zorladım ama bir problem olmadı yani yanacaksa yansım dedim sizce problem nedir
ek olarak sistemi geri almadan önce bir hata gelmişti tam okuyamadan otomatik reset attı windows ekran kartı driver algılayamıyor gibi birşeydi

1607826132608.png

ilgazz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ilgaz Çınar Çalım
Ekran kartında sorun olabilir güncellemeyi deneyebilirsin veya monitörun bozuk olabilir

Artorias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mehmet Ergen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartında sorun olabilir güncellemeyi deneyebilirsin veya monitörun bozuk olabilir
monitör bir problem olduğunu sanmıyorum monitör problemli olsa pc reset atmazdı kendine şimdi güncellemekden çekiniyorum drive güncellemesi yapınca bu sorun olmuştu benim aklıma takılan acaba windows bir problem olurmu çünkü furmark testine soktum kendisini 4 saat bir problem olmadı ekran kartını böyle limitlerini zorlaya bileceğim bir test varmı ekran kartına bir problem var ise değiştrieceğim yanacaksa yansın yani eğer problem yok ise diğer parçalara bakacağım

Artorias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mehmet Ergen
UP UP UP

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Bilgisayar ekranında buna benzer kırmızı kalın veya dikey ince ince cizgiler çıktı o gün içinde ekran kartını ve windows güncellemiştim bilgisayar reset atınca tekrar açtım sistemi 9 gün geriye aldım ve problem düzeldi ve defalarca FurMark testi yaptım saatlerce ekran kartını %100 kullanıp zorladım ama bir problem olmadı yani yanacaksa yansım dedim sizce problem nedir
ek olarak sistemi geri almadan önce bir hata gelmişti tam okuyamadan otomatik reset attı windows ekran kartı driver algılayamıyor gibi birşeydi

Alıntıyı görüntüle
Ekran kartı sürücünü ddu ile kaldırıp yeniden kur bu gibi sorunlar çoğunlukla ekran kartı kaynaklı oluyor monitörün sağlam olduğundan emin olmak için televizyon gibi bir yere bağlayabilirsin sorunun muhtemel gpu

Artorias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mehmet Ergen
Ekran kartı sürücünü ddu ile kaldırıp yeniden kur bu gibi sorunlar çoğunlukla ekran kartı kaynaklı oluyor monitörün sağlam olduğundan emin olmak için televizyon gibi bir yere bağlayabilirsin sorunun muhtemel gpu
evet hocem driver sildim tekrardan yükledim şuanda gpu bakıyordum ama driver silmeden önce furmark testinde bile çöken ekran kartı tekrar driver kuruncu hiçbir hata vermemeye başladı gayet normal çalışıyor şuan hala zorluyorum bozulsun diye ama sürücü kaynaklı bir hata olma ihtimali varmıdır acaba

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
evet hocem driver sildim tekrardan yükledim şuanda gpu bakıyordum ama driver silmeden önce furmark testinde bile çöken ekran kartı tekrar driver kuruncu hiçbir hata vermemeye başladı gayet normal çalışıyor şuan hala zorluyorum bozulsun diye ama sürücü kaynaklı bir hata olma ihtimali varmıdır acaba
Olabilir sorun devam ederse eski driverları kurmayı deneyebilirsin denemekten zarar gelmez bu arada funmark çokta açma yazık kart a :D 30 dakika açık kalması yeter zaten sorun olduğunda ilk dakikalar sorun olur bu arada pubg gibi oyunlarada girebilirsin funmark ekran kartının her türlü test etmiyor bellek kullanımı açısından

Artorias

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Mehmet Ergen
Olabilir sorun devam ederse eski driverları kurmayı deneyebilirsin denemekten zarar gelmez bu arada funmark çokta açma yazık kart a :D
çok eski bir kart hocam yani bu sisteme bu kartı alan bende hata aslında ama yapacak bişey yok 10 yıllık kart yanacaksa yansın da cs go rekabetci maçta yanmasın istiyorum ama banamısın demiyor çok garip dün 3 4 saat hata veren kart 12 saat furmark testinde ölmedi zamanla belli olacak akibeti sanırım

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
çok eski bir kart hocam yani bu sisteme bu kartı alan bende hata aslında ama yapacak bişey yok 10 yıllık kart yanacaksa yansın da cs go rekabetci maçta yanmasın istiyorum ama banamısın demiyor çok garip dün 3 4 saat hata veren kart 12 saat furmark testinde ölmedi zamanla belli olacak akibeti sanırım
Funmarkda sorun olmadıysa csgo da olmaz

Top Bottom