Neler Yeni

Ekranda yeşil çizgiler ve anakart da 9E hatası var.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,902
İsim
Enver Eryalçın
Beyler benim armoury crate açılma sorunları ve b550-e anakart aydınlatmayı görmüyordu farklı bir forumdan aynı sorunu yaşayan birisine şöyle bir yanıt verilmiş regedit de bulunan asus klasörlerini sil demiş aynısını yaptım ve tekrar yükledim sorun düzeldi verdiği bilgi işime yaradı daha sonra ai suite 3, aida64 ve gelişmiş ses engelleyici gibi yan programlarını kurdum daha sonra tamam oldu çözdüm diyerek rahatladım arkadaşım cs:go geliyor musun dedi tam girdim lobiye katıldım aniden bilgisayar restart attı ne olduğunu anlayamadım asus rog poss logosunda yeşil yeşil çizikler ve başlangıç onarım başladı. Dijital hata kodunda 9E hatasını gördüm ram hatası diyordu bende denemek için hata alacak mıyım format esnasında diye format başlattım format bittikten sonra hala yeşil yeşil çizgiler vardı. Ramleri söktüm yönlerini değiştirip taktım işe yaramadı, ekran kartını söktüm tekrar yerine taktım, eski bios yükleyip denedim ve anakart üzerinde bulunan bios sıfırlama için bulunan cmos switch ile sıfırladım yine işe yaramadı. Sizce ne olabilir ekran kartı olabilir mi?
20220325_191030.jpg
20220325_191111.jpg

Can...

80+ Platinum
Beyler benim armoury crate açılma sorunları ve b550-e anakart aydınlatmayı görmüyordu farklı bir forumdan aynı sorunu yaşayan birisine şöyle bir yanıt verilmiş regedit de bulunan asus klasörlerini sil demiş aynısını yaptım ve tekrar yükledim sorun düzeldi verdiği bilgi işime yaradı daha sonra ai suite 3, aida64 ve gelişmiş ses engelleyici gibi yan programlarını kurdum daha sonra tamam oldu çözdüm diyerek rahatladım arkadaşım cs:go geliyor musun dedi tam girdim lobiye katıldım aniden bilgisayar restart attı ne olduğunu anlayamadım asus rog poss logosunda yeşil yeşil çizikler ve başlangıç onarım başladı. Dijital hata kodunda 9E hatasını gördüm ram hatası diyordu bende denemek için hata alacak mıyım format esnasında diye format başlattım format bittikten sonra hala yeşil yeşil çizgiler vardı. Ramleri söktüm yönlerini değiştirip taktım işe yaramadı, ekran kartını söktüm tekrar yerine taktım, eski bios yükleyip denedim ve anakart üzerinde bulunan bios sıfırlama için bulunan cmos switch ile sıfırladım yine işe yaramadı. Sizce ne olabilir ekran kartı olabilir mi?Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Hocam elinizde yedek ram ve ekran kartı varmı öyle deneye bilirsiniz genelde bu ramden veya ekran kartından dolayı oluyor bende benzeri olmuştu ekran kartı bozulmuş

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,902
İsim
Enver Eryalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam elinizde yedek ram ve ekran kartı varmı öyle deneye bilirsiniz genelde bu ramden veya ekran kartından dolayı oluyor bende benzeri olmuştu ekran kartı bozulmuş
Ben ramin yerini değiştirip tekrar taktım ama işe yaramadı elimde apu cpu olsa deneyecem oda yok ramleri tek tek takıp deneyeceğim. Ama ekran kartı gibi ya. Çünkü boot ekranı da böyle bios da böyle ve formatı atarken 1 kere bile crash veya restart atmadı vramler yüke girince zortluyor.

Can...

80+ Platinum
Ben ramin yerini değiştirip tekrar taktım ama işe yaramadı elimde apu cpu olsa deneyecem oda yok ramleri tek tek takıp deneyeceğim. Ama ekran kartı gibi ya. Çünkü boot ekranı da böyle bios da böyle ve formatı atarken 1 kere bile crash veya restart atmadı vramler yüke girince zortluyor.
Kesin emin olmak lazım bi ramleri tek tek yapın bulabilirseniz aslında gt 730 falan takıp bi denerseniz birinden rica edip öylede olabilir

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,902
İsim
Enver Eryalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesin emin olmak lazım bi ramleri tek tek yapın bulabilirseniz aslında gt 730 falan takıp bi denerseniz birinden rica edip öylede olabilir
İtopya ya gittim ekran kartı yanık olduğunu görerek anladım. Rtx 3060ti veya 3070 bakıyorum şuan.

Can...

80+ Platinum
İtopya ya gittim ekran kartı yanık olduğunu görerek anladım. Rtx 3060ti veya 3070 bakıyorum şuan.
geçmiş olsun hocam yeni kartınızı şimdiden güle güle kullanın yurt dışından kart bu yuzden almamak gerekli böyle bir durumda çöpe atmak zorunda kalmıyosunuz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,566
Üyeler
141,312
Son üye
hckkrtt
Top Bottom