Neler Yeni

Çözüldü✓ şlvkcşlkbc

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Gürkan Tülek
Uygun Olmayan Konu Başlığı
çook eski bi PC elime geçti ben de SSDsini söktüm, içini temizlemek için kendi PCme taktım içindeki eski Windows 8 dosyalarını silmek istiyordum ama asla yapamadım, her yolu denedim

-İlk olarak Windows 11 boot yani kurulum ekranının menüsünde SSDyi temizledim, sürücü kurulamaz hatasında kalınca sorun olduğunu anladım ve MBRdan GPTye geçirmek için cmd ile diskparta girdim, cleanledim, gptye çevirmek istedim FAKAT "Virtual Disk Service Error" aldım ve bu tarz bir sürücü dönüştürülemez, CD veya DVD sürücüsü bunlara örnektir uyarısı aldım, hiçbir şey yapamadım...

-Daha sonra SSD içindeki dosyalar silinmemiş bir şekilde bilgisayarımı açtım biçimlendir dedim olmadı, olmayınca Low Level Format indirdim ancak aşağıdaki hatayı aldım
Ekran görüntüsü 2024-02-16 230728.png

-Daha sonra SSD içindekiler Windows dosyası olduğu için sistem açıkken çalışmayacağını düşünüp Flash diskime Hirens Boot kurup çalıştırdım, arayüzünden Low Level Formatı açtım gerçekten de işe yaradı
bir buçuk saatin ardından %100 olup yeşil yer sarıya dönünce sistemi baştan açtım ancak YİNE hiçbir şey silinmemişti...

-Bunun da üstüne bari manuel, tek tek elimle sileyim dedim ama bu kez de TrustedInstallerdan izin almalısınız hatası verdi, bunun üstüne silinecek dosyaların Özellikler>Güvenlik yerinden Silinecek Dosyaların Sahibini Administrator olarak değiştirerek bu izin sorununu çözmeye çalıştım, izin yerinden verebildiğim tüm izinleri verdim, "Özel İzinler" seçeneği hariç hepsini seçebildim. Ancak tekrar dönüp teker teker silmek istediğimde YİNE silemedim, yine izin almam gerekiyor. Artık yapacak bir şeyim kalmadı delirtti beni son çare yardım danışmaya geldim dostlarım.

Ekran görüntüsü 2024-02-16 225228.png
Ekran görüntüsü 2024-02-16 225253.png
Ekran görüntüsü 2024-02-16 225001.png

Son düzenleme:

cgokhans

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Gökhan Topal
Hocam aklıma benim James Donkey Sdd geldi. aynısı yaşıyordum ve garantiye yolladığımda yazılımını formatlayıp yollamışlar. Sonuç 1 ay demeden yine aynı sorun. Ben de senin gibi bir sürü şey denedim olmuyor. Artık hangi cihazla müdahale ediyorlarsa yazılımı baştan kurulmalı ama yine yapabilir bence çöp sen başka sdd al ve onu tak. James Donkey den de uzak dur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Gürkan Tülek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam aklıma benim James Donkey Sdd geldi. aynısı yaşıyordum ve garantiye yolladığımda yazılımını formatlayıp yollamışlar. Sonuç 1 ay demeden yine aynı sorun. Ben de senin gibi bir sürü şey denedim olmuyor. Artık hangi cihazla müdahale ediyorlarsa yazılımı baştan kurulmalı ama yine yapabilir bence çöp sen başka sdd al ve onu tak. James Donkey den de uzak dur.
anladım hocam teşekkür ederim. öldürdü bitirdi beni çok da ihtiyacım yoktu aslında, hırs yaptım sadece.

rimwt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kerim
Dokuz Eylül Üniversitesinden çook eski bi PC elime geçti ben de SSDsini söktüm, içini temizlemek için kendi PCme taktım içindeki eski Windows 8 dosyalarını silmek istiyordum ama asla yapamadım, her yolu denedim

-İlk olarak Windows 11 boot yani kurulum ekranının menüsünde SSDyi temizledim, sürücü kurulamaz hatasında kalınca sorun olduğunu anladım ve MBRdan GPTye geçirmek için cmd ile diskparta girdim, cleanledim, gptye çevirmek istedim FAKAT "Virtual Disk Service Error" aldım ve bu tarz bir sürücü dönüştürülemez, CD veya DVD sürücüsü bunlara örnektir uyarısı aldım, hiçbir şey yapamadım...

-Daha sonra SSD içindeki dosyalar silinmemiş bir şekilde bilgisayarımı açtım biçimlendir dedim olmadı, olmayınca Low Level Format indirdim ancak aşağıdaki hatayı aldımAlıntıyı görüntüle

-Daha sonra SSD içindekiler Windows dosyası olduğu için sistem açıkken çalışmayacağını düşünüp Flash diskime Hirens Boot kurup çalıştırdım, arayüzünden Low Level Formatı açtım gerçekten de işe yaradı
bir buçuk saatin ardından %100 olup yeşil yer sarıya dönünce sistemi baştan açtım ancak YİNE hiçbir şey silinmemişti...

-Bunun da üstüne bari manuel, tek tek elimle sileyim dedim ama bu kez de TrustedInstallerdan izin almalısınız hatası verdi, bunun üstüne silinecek dosyaların Özellikler>Güvenlik yerinden Silinecek Dosyaların Sahibini Administrator olarak değiştirerek bu izin sorununu çözmeye çalıştım, izin yerinden verebildiğim tüm izinleri verdim, "Özel İzinler" seçeneği hariç hepsini seçebildim. Ancak tekrar dönüp teker teker silmek istediğimde YİNE silemedim, yine izin almam gerekiyor. Artık yapacak bir şeyim kalmadı delirtti beni son çare yardım danışmaya geldim dostlarım.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Rufus ile windows kurulum diski oluşturup bir deneyin derim. Rufus otomatik olarak disk biçimini oluşturup formatlıyor. Kurulum diski eğer sorunsuz olursa. Daha sonra normal olarak biçimlendirebilirsiniz diye düşünüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Gürkan Tülek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Rufus ile windows kurulum diski oluşturup bir deneyin derim. Rufus otomatik olarak disk biçimini oluşturup formatlıyor. Kurulum diski eğer sorunsuz olursa. Daha sonra normal olarak biçimlendirebilirsiniz diye düşünüyorum
işe yaramadı, denedim

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,665
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Öşeği dinleme öşek yalancı eşeğin ssdlerine bulaşmam asla

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Emir
Cmd
rd /s /q (parantezler yok hedef adresiniz örneğin e:\ )

Bu olmazsa ya recovery tanımlı ya partition mevcut boot sorumluluğu var.
Disk aktifken tam format atamıyor olabilir.
Windows onarım kısmında format atmayı deneyin. Disk yönetiminden Disk temizleme ve biçimlendirme deneyin.

Bazen dosya yetkilerini devralma yapmadığınızda bu tarz uyarılar verir.

I'm magic programını deneyin.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Emir
Birkaç kişi daha sordu forumda bu kadar derine inmeye gerek yok ama

Deneyebilirsiniz. Bu port ve id dahil silebilir veya karıştırır. Adli konularda uzmanlar kullanıyor.

Hard Formata kadar yolu var. Yani fabrika ayarlarına tanımadıkları kısım.
Diğer mesajlarıma bakıp bulabilirsiniz.

Zaman ve sabrınız yoksa ve bilgi ile tecrübe önemsizse harcanan vakti parasını verip kazanın.

Bence disk hem bölümlendirme hem yedek hem de sisteme ayrılmış kısımlara sahip. Orjinal ayarını yitirmiş olabilir. Port id ve yazılım sonrası birde sisteminize uygun diske çevirip biçimlendirme yapmanızı ayarları fabrika varsayılanına getirmeniz lazım.

Hard format sonrası sorun yaşanmaması için tavsiyelerim buraya kadar.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,695
Üyeler
140,685
Son üye
MoraXx32
Top Bottom