Neler Yeni

Saklı gerçekler- Şeytanın kitabı

Konuyla alakası olmayan mesajları yazan sensin. Umarım başı boş kim olduğunu anlarsın.

He kardeşim he he :D Sen anlamıyorsun diye bu benim suçum değil senin suçun :D

Madem idrak edecek kadar donanımın olaydı da :D anlayaydın . Boş boş işlerle uğraşacağına kendime nasıl birşeyler katarım diye düşünsen şimdiye denileni anlıyor ve cevaplıyor olurdun :D

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
İlk başta konuyla alakasız bir paylaşım yapmadı.Sen başka konuya git diye iteledin onu.Kaç tane yaratılış/din konusu açılıyor da kaç tanesine bakılıyor?Bırak da toplansın şurda konular.
Ee ben başkasının konusuna mı müdahele etmişim? Adam gelmiş yahudiliğin tarihini anlatıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

He kardeşim he he :D Sen anlamıyorsun diye bu benim suçum değil senin suçun :D

Madem idrak edecek kadar donanımın olaydı da :D anlayaydın . Boş boş işlerle uğraşacağına kendime nasıl birşeyler katarım diye düşünsen şimdiye denileni anlıyor ve cevaplıyor olurdun :D
Sanırım kuyruk acını benden çıkarmaya çalışıyorsun. Hadi hadi başka kapıya

Ee ben başkasının konusuna mı müdahele etmişim? Adam gelmiş yahudiliğin tarihini anlatıyor.

Mevzunun ne olduğunu da bilmeyecek kadar uzak konuya :D konu ne :D Konunun kapsadığı alanlar neler :D haberi yok bunun !

Donanımı yok idrak da edemediği için :D Yahudi tarihi ne alaka diyor :D

uk acını benden çıkarmaya çalışıyorsun. Hadi hadi başka kapıya

Çok acıdı :D amaninnnnninnn :D Bu eristik savın o kadar canımı yaktı ki ! şu an inan beynimin üstüne oturamıyorum :D

sayende beyin mıncırması geçirdim :D

MYSTIC

80+ Silver
Hayır öyle demedi.Herhalde yahudiliği görür görmez alakasız sandın:kekw::kekw:.Dinlerin kökenlerini yazdı.Sen de şeytanın ağzından felsefe kitabı paylaşmış,"Şeytan bir şeyi yapmasını öğretir" vs.diyorsun.

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Hayır öyle demedi.Herhalde yahudiliği görür görmez alakasız sandın:kekw::kekw:.Dinlerin kökenlerini yazdı.Sen de şeytanın ağzından felsefe kitabı paylaşmış,"Şeytan bir şeyi yapmasını öğretir" vs.diyorsun.
Peki

Teşekkür ederim . MYSTIC , @_Zaur_ bu arkadaşa okuduğunu anlamada idrak da muhakemede kendi dilinde yazılanı anlamada yardımcı ol lütfen .

Bu bir sosyal yardım faaliyeti . İnan ihtiyaç var yani :D

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Teşekkür ederim . MYSTIC , @_Zaur_ bu arkadaşa okuduğunu anlamada idrak da muhakemede kendi dilinde yazılanı anlamada yardımcı ol lütfen .

Bu bir sosyal yardım faaliyeti . İnan ihtiyaç var yani :D
Peki en mükemmel anlayan sensin. Hadi başka kapıya

@MYSTIC

Görüldüğü üzere MYSTIC arkadaşımız hemen idrak etmiş ve doğru anladığı gibi ; doğru şekilde yaklaşmış !

Ama Zaur arkadaşımız , idrak edemediği gibi ; konuya tamamen uzak saldırmaya başlamış .

MYSTIC anladığına ve ZAUR arkadaşımız anlamadığına göre ? Problem Zaur'dadır . Demek ki ZAUR'un insanlarla diyaloğa girmeden önce standart bir donanıma erişmesi gerekmektedir !

Yani görüldüğü gibi her şey apaçık ortadır !

İbrahimi dinlerin bütün kitaplarını okumuş birisi olarak söyleyeyim sana madem . Asurlular Akadlar Babil Mısır ; işbu coğrafyanın din geleneğinin temellerini oluşturmuşlardır ! Yahudiler ve özellikle ! Çok tanrılı dan tek tanrıya geçtikten sonra Yahudiler ! kültürleriyle bu coğrafyayı tesirleri altına almışlardır . Bu yüzdendir ki ! Hristiyanlıkta , İslamiyet de Museviliğin bir türevidir .

Yahudi krallıklarının yıkılması ; II. Nebukadnezar dönemi ! Yahudilerin ; topraklarından göç etmek zorunda kalması !

Tüm bunların sonucunda ; konsolide olmalarıyla .. bu coğrafyayı kültürleriyle tesir altına aldılar !

Şimdi sizler için gittim Youtube'a yazdım . Makale okumayı sevmezsiniz çünkü :p

Nebukadnezar ile bir başlayın .

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
@MYSTIC

Görüldüğü üzere MYSTIC arkadaşımız hemen idrak etmiş ve doğru anladığı gibi ; doğru şekilde yaklaşmış !

Ama Zaur arkadaşımız , idrak edemediği gibi ; konuya tamamen uzak saldırmaya başlamış .

MYSTIC anladığına ve ZAUR arkadaşımız anlamadığına göre ? Problem Zaur'dadır . Demek ki ZAUR'un insanlarla diyaloğa girmeden önce standart bir donanıma erişmesi gerekmektedir !

Peki. Git dinlere olan bakış açını yeni konu aç orda öğret.

Kaç defa senin konulara alakasız mesajlar yazıp uzattığını görmüşüm. Gereksiz bir söz savaşına girmek benim açımdan akılsızlık olur.

Git akıllı kardeşim git hadi

MYSTIC

80+ Silver
@MYSTIC

Zaur arkadaşımız konuyu anlamamış olsa bile tatlı dille yaklaşması gerekirdi."Başa konu aç." veya "Başka kapıya" gibi ifadeler kullanmamalıydı.

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Zaur arkadaşımız konuyu anlamamış olsa bile tatlı dille yaklaşması gerekirdi."Başa konu aç." veya "Başka kapıya" gibi ifadeler kullanmamalıydı.
Konuyu açarken ilk başta yazmışım. Beni kışkırtmaya çalışanlara sözüm, "Dinini bu konu altında öğreteceğine git kendi konunu aç zaten hikaye gibi yazıyorum bunu"

Okuma özürlü olan konudan çekilsin

Peki. Git dinlere olan bakış açını yeni konu aç orda öğret.

Kaç defa senin konulara alakasız mesajlar yazıp uzattığını görmüşüm. Gereksiz bir söz savaşına girmek benim açımdan akılsızlık olur.

Git akıllı kardeşim git hadi

BKZ Eristik Diyalektik , BKZ primitif yaklaşımlar !

Hayır bu benim konum :D Bu benim git git istemiyorum hayır :D

Israrla ben kendisinin aşağılayıcı ve irite edici ifadelerinden dolayı hiç bir şey demedim .
En son artık yeter dedim ve kendisinin anlayacağı şekilde söyledim .

Bak anladı şimdi gördünüz . Lütfen mesajları okuyunuz . Kendisinin olayları sonunda anladığını kuyruğu dik tutmak için de ; şimdi eristiğe abandığını görürsünüz .

Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu açarken ilk başta yazmışım. Beni kışkırtmaya çalışanlara sözüm, "Dinini bu konu altında öğreteceğine git kendi konunu aç zaten hikaye gibi yazıyorum bunu"

Okuma özürlü olan konudan çekilsin

Biz de Eru'ya inanıyoruz kutsal kitabımız da Yüzüklerin efendisi oldu mu ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,848
Üyeler
140,568
Son üye
osari
Top Bottom