Neler Yeni

Ekranım siyah oluyor mouse ile üzerinden geçince gözüküyor

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce RX6600 aldım. Premiere kullanırken yeşil siyah pikseller çıkıyordu. Ondan sonra servise verdim bir sıkıntı yok diyip geri verdiler. Şimdi kullanıyorum fakat artık bu sıkıntı çoğalmaya başladı. Ekranım birden siyah oluyor sonra açılıyor sonra bazı bölgeler siyah oluyor. Onları görmek için mouse ile üzerinden geçiyorum görünür oluyor. Driverlerım güncel WHQL'da denedim son sürümü de denedim sorun hala devam ediyor. Bu ekran kartı servisteyken eski bir ekran kartı kullandım. Orda böyle bir sıkıntı olmuyordu ama premiere'de fazla yüklenince karta birden yeşil pikseller çıkıp premiere çöküp amd software hatası veriyordu. Çok garip. Bu sorun nereden kaynaklanıyor anlamış değilim artık. Ekran kartı mı sıkıntılı yoksa yazılımda mı sıkıntı var anlamıyorum. Yazılımsal olsa kafam rahat edecek ama sanırım donanımda bir hata var. Fazla ömrü kalmadı sanırım kartın. Halbuki 3 ay anca oldu alalı.
gu6rudf.png

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,184
İsim
SEYF
Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce RX6600 aldım. Premiere kullanırken yeşil siyah pikseller çıkıyordu. Ondan sonra servise verdim bir sıkıntı yok diyip geri verdiler. Şimdi kullanıyorum fakat artık bu sıkıntı çoğalmaya başladı. Ekranım birden siyah oluyor sonra açılıyor sonra bazı bölgeler siyah oluyor. Onları görmek için mouse ile üzerinden geçiyorum görünür oluyor. Driverlerım güncel WHQL'da denedim son sürümü de denedim sorun hala devam ediyor. Bu ekran kartı servisteyken eski bir ekran kartı kullandım. Orda böyle bir sıkıntı olmuyordu ama premiere'de fazla yüklenince karta birden yeşil pikseller çıkıp premiere çöküp amd software hatası veriyordu. Çok garip. Bu sorun nereden kaynaklanıyor anlamış değilim artık. Ekran kartı mı sıkıntılı yoksa yazılımda mı sıkıntı var anlamıyorum. Yazılımsal olsa kafam rahat edecek ama sanırım donanımda bir hata var. Fazla ömrü kalmadı sanırım kartın. Halbuki 3 ay anca oldu alalı. Alıntıyı görüntüle
Kanka ekran kartı bozuk büyük ihtimalle

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka ekran kartı bozuk büyük ihtimalle
Allahım yarrabim ya... Abi sıkıntı yok diye geri verdiler elimde kaldı kart ya. Şaka gibi 6k liram gitti. Aldığım site de yardım etmiyor serviste. Bildiğin 6k'ya bozuk kart aldım. Bozuk işte kart görüntülerini de gösterdim. Benchmark ve güç testlerinde sıkıntı çıkmıyor ara sıra çıkan bir sıkıntı. Keşke şöyle bir adam akıllı bozulsa da görseler. Bilindik bir siteden (amazon) bilindik bir üreticiden (asus, msi) nvdia bir kart alıp 3-4k fazla verseymişim keşke. Neyse ders oldu bana ilk bilgisayar toplayışım sağlık olsun. Kartı tebilon.com 'dan aldım. Sapphire ürünü. 1 ayda geldi servisten. Bilindik bir siteden bilindik bir üreticiden alın arkadaşlar. Evet bu sorun herkeste çıkan bir şey değil siz alıp sizde bir şey olmayabilir ama olunca da geri dönüşü olmayan sonuçlar çıkıyor böyle. 2-3 aydır uğraşıyorum bu sıkıntı için. Zamanımdan da oldum paramdan da oldum.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,184
İsim
SEYF
Allahım yarrabim ya... Abi sıkıntı yok diye geri verdiler elimde kaldı kart ya. Şaka gibi 6k liram gitti. Aldığım site de yardım etmiyor serviste. Bildiğin 6k'ya bozuk kart aldım. Bozuk işte kart görüntülerini de gösterdim. Benchmark ve güç testlerinde sıkıntı çıkmıyor ara sıra çıkan bir sıkıntı. Keşke şöyle bir adam akıllı bozulsa da görseler. Bilindik bir siteden (amazon) bilindik bir üreticiden (asus, msi) nvdia bir kart alıp 3-4k fazla verseymişim keşke. Neyse ders oldu bana ilk bilgisayar toplayışım sağlık olsun. Kartı tebilon.com 'dan aldım. Sapphire ürünü. 1 ayda geldi servisten. Bilindik bir siteden bilindik bir üreticiden alın arkadaşlar. Evet bu sorun herkeste çıkan bir şey değil siz alıp sizde bir şey olmayabilir ama olunca da geri dönüşü olmayan sonuçlar çıkıyor böyle. 2-3 aydır uğraşıyorum bu sıkıntı için. Zamanımdan da oldum paramdan da oldum.
Başkasının bilgisayarında deneme şansın var mı

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
Başkasının bilgisayarında deneme şansın var mı
Maalesef. İş hayatımdan sonra fazla yakınlığım olan birisi kalmadı ve küçük bir şehirde yaşıyorum. Bir arkadaşımdan ödünç aldığım r7 240 ile 1 ay geçirdim ekran kartım servisteyken onla da piksel sorunu yaşadım ekranda bu sefer pikseller çıkıyordu premiere çöküyordu. RX6600te hiç çökme sorunu yaşamadım. Pikseller 1 saniye gözüküp gitti hep. Taa ilk başladığımda vega 8 ryzen 3 22200g kullanırken de çökerdi ama hiç piksel sorunu görmedim onda. Amd bug software hatasına alışkınım hep hayatımda olmuştur yani benim.

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,184
İsim
SEYF
Maalesef. İş hayatımdan sonra fazla yakınlığım olan birisi kalmadı ve küçük bir şehirde yaşıyorum. Bir arkadaşımdan ödünç aldığım r7 240 ile 1 ay geçirdim ekran kartım servisteyken onla da piksel sorunu yaşadım ekranda bu sefer pikseller çıkıyordu premiere çöküyordu. RX6600te hiç çökme sorunu yaşamadım. Pikseller 1 saniye gözüküp gitti hep. Taa ilk başladığımda vega 8 ryzen 3 22200g kullanırken de çökerdi ama hiç piksel sorunu görmedim onda. Amd bug software hatasına alışkınım hep hayatımda olmuştur yani benim.
Bir arkadaş bir ihtimal psudan falan olabilir diyordu @RevDeisDou kanka bakar mısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siz etiketlediğim arkadaşada mesaj atabilirsiniz.O belki çözebilir.

OUZXX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Oğuzhan Bukowski
Bir arkadaş bir ihtimal psudan falan olabilir diyordu @RevDeisDou kanka bakar mısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Siz etiketlediğim arkadaşada mesaj atabilirsiniz.O belki çözebilir.
occt'den psu testi yaptım bir sıkıntı çıkmadı. Yapabileceğim bir şey olsa yapacağım ama kalmadı bir şey her şeyi denedim.

Top Bottom