Neler Yeni

Yardım Elden Ring görüntü aşırı keskin ve pikselli

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilal Ömer Metin
sadece Elden Ring oynarken bunu yaşıyorum Reddit vs. benzer yerlerde gördüğüm çözüm yollarının neredeyse hepsini denedim. Bir ara oyuna Türkçe yama kurmuştum o vakitten sonra bu sorunu yaşamaya başladım DDU ile temiz kurulum yaptım oyunun tüm dosyalarını silip tekrar yükledim. NVIDIA üzerinden kenar yumuşatma ayarı yaptım ama işe yaramadı. Ekstra olarak monitörüm 1080p olmasına rağmen kenarlıksız pencere modunda NVIDIA üzerinden DSR ayarını açmadığım halde 2K çözünürlük seçeneği var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Görüntü eklemeyi unutmuşum.
20240526184907_1.jpg

The Semih

80+ Silver
sadece Elden Ring oynarken bunu yaşıyorum Reddit vs. benzer yerlerde gördüğüm çözüm yollarının neredeyse hepsini denedim. Bir ara oyuna Türkçe yama kurmuştum o vakitten sonra bu sorunu yaşamaya başladım DDU ile temiz kurulum yaptım oyunun tüm dosyalarını silip tekrar yükledim. NVIDIA üzerinden kenar yumuşatma ayarı yaptım ama işe yaramadı. Ekstra olarak monitörüm 1080p olmasına rağmen kenarlıksız pencere modunda NVIDIA üzerinden DSR ayarını açmadığım halde 2K çözünürlük seçeneği var.

Alıntıyı görüntüle
Denetim masasından bu ayar kapalımı bakar mısın

1716771285386.png

Knispel

80+ Bronze
Ben de aynı sorunu RDR2'de yaşıyorum her hangi bir çözümünü bulamadım.

Son düzenleme:

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Yunus Şahin
Bende AMD kartta bu sorunu yaşıyordum. Görüntü keskinleştirme açıktı kapatınca düzeldi. Nvidia ayarlarından bunu bulmak lazım.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,303
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Bende AMD kartta bu sorunu yaşıyordum. Görüntü keskinleştirme açıktı kapatınca düzeldi. Nvidia ayarlarından bunu bulmak lazım.
kapalıymış zaten ben bu konuda hem amd kartta hemde nvidia kartta sorun yaşamadım

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,729
İsim
Kerem Çavuş
Oyun içinde fxaa ve msaa ayarlarıyla biraz oynayın

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Talat
ekran akrtı ayarlarından keskinlık 70 yap monitör ayarlarındanda düşür düzelir..

Hakan06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Hakan Keser

Alıntıyı görüntüle
Bazı monitörlerde keskinleştirme ayarı oluyor. Ondan kaynaklı olabilir. Bir kontrol et istersen.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bilal Ömer Metin
Ayarların en yüksek olmasıyla alakası yok dediğimin
nasıl alakası yok oyun içinde fxaa veya msaa diye özel ayar bile yok sadece high low ve kapalı seçeneği var

ekran akrtı ayarlarından keskinlık 70 yap monitör ayarlarındanda düşür düzelir..
Bazı monitörlerde keskinleştirme ayarı oluyor. Ondan kaynaklı olabilir. Bir kontrol et istersen.
ikisinide denedim şimdi fakat bir fark olmadı

Talat

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Talat
nasıl alakası yok oyun içinde fxaa veya msaa diye özel ayar bile yok sadece high low ve kapalı seçeneği var

ikisinide denedim şimdi fakat bir fark olmadı
hocam sıfıra cek keskınlıklerı bide öyle dene oyundan rellog yapın..

Top Bottom