Neler Yeni

Elektrik Faturasını İnceleyebilir misiniz?

slmbnemıstık

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,192
İsim
kedü
İlgilendiği Kategoriler
Motosiklet 🏍️
hocam belirli bir kwh geçince artı zam geliyor diye biliyorum

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,250
İsim
Taha yücel
İlgilendiği Kategoriler
Boş işler
Merhaba dostlar, NON LHR 3060 ile Evde Tek pc'de kazım yapıyorum cep harçlığım çıksın diye. Zaten son zamanlarda kazım zorluğundan dolayı kazançlar bayaa düştü.

Bize geçen ay 270 TL Gelen elektrik Faturası şuan 412TL Gelmiş. Çok araştırdım fakat sonuca ulaşamadım.
Sizce bu kadar elektrik faturası gelmesi normal mi ? ve sizden ricam bilgisayarım 7/24 çalışması ortalama ne kadar elektrik yakar ayda? Benim kafam çok basmıyor hesaplayabilir miyiz?

OC Ayarlarım böyle ve 7/24 Çalışıyor.

Fatura da burada.

nroamlde bize ortalama 230 TL fatura gelirdi zamdan önce 15 gün mining yapmıştım 270 felan gelmişti zamdan sonra 17 gün mining yaptım 495 TL fatura geldi

nurettinsevinc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
384
İsim
Nurettin Sevinç
Fatura 34 günlük ayrıca belli bir kwh tan sonra zamlı tarife geldi diye biliyorum. Banada 150TL gelen fatura 292TL ye fırladı. Tabi uyanlıklık yapıp 5 günde geç okudular.

Deadlifter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
849
İsim
Cenk
1400 geldi :(

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,847
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Zamdan dolayı böyle, normal(aslında değil :D)

Musa Dinç

80+ Bronze
Şuan ödediğim her şey de fiyat artmıştır ama sadece taahütlü kablonet internet faturam artmadı o da artsa zaten battık .

Nikneyime

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Kemal Usoğlu
Bize geçen ay 270 TL Gelen elektrik Faturası şuan 412TL Gelmiş. Çok araştırdım fakat sonuca ulaşamadım.
Çok araştırdım fakat sonuca ulaşamadım yazmışsınız.?
yaptığınız araştırmaları nasıl yaptınız anlatırmısınız teşekkürler.

Bu arada empati yaptım bu olay benim başıma gelse ben nasıl bir araştırma yapardım.!
1 - google a 2022 elektrik zammı yazdıgımda karşıma biri sürü aynı bilgiyi içeren sayfa çıktı.
nedir bu bilgi 2022 elektrik zammı aylık 150kwh ve altı tüketenlere %50 ile tüm vergiler dahil kwh 1.37 TL.
150 kwh üstü içinse %125 ile tüm vergiler dahil kwh 2.06 TL olarak yapılmıştır.

2 - bu durumda bana 270 TL gelen faturam kaç kwh ? zamsız vergiler dahil 0,92 krş tu. 270/0,92= 293 kwh geçen ay harcamışım
ve karşılığında 270 TL ödemişim o zaman 150 kwh üstü olduğum için 293kwh x 2.06 = 603 TL gelmesi lazım
ama 410 gelmiş haha memur sanırım böyle yaptı hesabı 293x1.37= 401 TL sakın ses çıkarmayın az bile gelmiş.

Not : bence araştırma yapmadınız yoksa matematiğiniz vardır bu yazdıgım kafadan bile hesaplanır.
armut pişsin diye buraya koydunuz ağzınıza düştü.yoksa konuyu aç yazı karekterleri özel seç düzenle
sonra minerdan ss al resimleri düzenle başka bir siteye upload et . sonra linkleri buraya yapıştır.
mining hazırlanmasını yazmıyorum.bunların yapan adam basit bir matematik hesabını yapamıyor.
bunun dışında konuya bakıp ne oldugunu anlamadan aaa çok gelmiş sonumuz nolcak.türkiyede yaşanmaz falan
burada yaşayamayan avrupada hiç yaşayamaz orada enerji ve gıdaya gelen zamlardan haberniz yok sanırım.
aslında felaket tellalığı yapmanın amacıda burada yazıp psikolojik rahatlama algı yaratmak

Son düzenleme:

F1nerF1rst

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,360
İsim
Hasancan Bekdemir
İlgilendiği Kategoriler
Toplama Bilgisayar Oyunlar Driver Problemleri
Merhaba dostlar, NON LHR 3060 ile Evde Tek pc'de kazım yapıyorum cep harçlığım çıksın diye. Zaten son zamanlarda kazım zorluğundan dolayı kazançlar bayaa düştü.

Sizce bu kadar elektrik faturası gelmesi normal mi ? ve sizden ricam bilgisayarım 7/24 çalışması ortalama ne kadar elektrik yakar ayda? Benim kafam çok basmıyor hesaplayabilir miyiz?

Fatura da burada.

%135 mi ne zam gelmişti yıl başında normal hocam saatte 1tl yakan şuan ortalama 2.5 TL yakıyor

ALADDİN ÇAKICI

80+ Silver

Fatura da burada.

Yüksek kullanım geldi bide gece daha az yakıyormuş gece çalıştır 😁 yoksa işin içinden çıkamazsin

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Barış Okçu
150 kwh yi geçince kullandığın kw birim fiyatı artıyor ki miningi boşver normal bi evde 150 kw altı elektrikl harcayan insan yoktur. Bende mining yapıyorum bilgisayarımla bana fatura ocak ayında 530 geldi bu ay bakıcaz kaç gelecek

Top Bottom