Neler Yeni

Yardım elektrik kesintisinden dolayı korkuyorum.

SuffleF

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Batuhan Ateş
şimdi olduğum yerde ara sıra elektrik kesintisi oluyor bende pc yi yeni aldım 20 k lık pc o yüzden bi elektrik yüzünden gitmesin diye akım korumalı priz aldım bu sadece yetermi PSU coolermaster MWE BRONZE V2 650
230W böyle şeyleri çok kafaya takarım sizce bir sorun olur mu ?

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
psu zaten güzel marka birde bronze sertifikası var üzerine akım korumalı priz almışsın hiçbir şey olmaz. Ayrıca 1 kez elektrik kesildi diye sistem çöp olmuyor hatta elektrik kesildi diye sistem çöp olmuyor devamlı olmadığı sürece. Elektrik kesintisinin sorunu kesildikten sonra verilirken ilk başta yüksek voltaj gönderilebiliyor bu da o an prize takılı olan ve güç almaya çalışan koruması olmayan cihazları bozuyor.

Livaković

80+ Silver
şimdi olduğum yerde ara sıra elektrik kesintisi oluyor bende pc yi yeni aldım 20 k lık pc o yüzden bi elektrik yüzünden gitmesin diye akım korumalı priz aldım bu sadece yetermi PSU coolermaster MWE BRONZE V2 650
akım koruma prizi bilgisayarınızı kurtarmaz öyle olsaydı ups denilen bir şey olmazdı

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Akım korumalı prizin elektrik gitmesinde bir önemi yok. Çok sık giden bir yerdeysen UPS almayı düşünebilirsin. Çok sık gitmiyorsa kolay kolay bir şey olmaz. Tavsiyem elektrik gittiğinde prizden fişi çekip geldiğinde tekrar takman.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
yani pc oynarken elektrik kesildi diyelim pcnin fişini çek elektrik gelmesini bekle elektrik geldikten bi süre sonra (1 2 dk bile yeterli) tak fişe kullan hiçbir şey olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

sen elektrik gitmesin diye akım korumalı priz mi aldın ben yanlış okumuşum

SuffleF

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Batuhan Ateş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
psu zaten güzel marka birde bronze sertifikası var üzerine akım korumalı priz almışsın hiçbir şey olmaz. Ayrıca 1 kez elektrik kesildi diye sistem çöp olmuyor hatta elektrik kesildi diye sistem çöp olmuyor devamlı olmadığı sürece. Elektrik kesintisinin sorunu kesildikten sonra verilirken ilk başta yüksek voltaj gönderilebiliyor bu da o an prize takılı olan ve güç almaya çalışan koruması olmayan cihazları bozuyor.
ya hocam çok saolasın allah razı olsun

of Beauty and Rage

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Elektrik kesintisinden tam koruma istiyorsan UPS almalısın, akım korumalı priz en iyi tercih sayılmaz elektrik kesintisi için.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,495
İsim
ismail
bir şey olmaz

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,282
İsim
C Ş
UPS almalısın. Düşünsene bios update yapıyorsun tam o anda elektrik kesiliyor. Ffffuuu 😑

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
984,286
Üyeler
155,706
Son üye
Yalın Aras KARACA
Top Bottom