Neler Yeni

En Ucuz ETH Mining Rig Nasıl Kurulur?

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Soru yukarıda arkadaşlar aylık 5k kar falan olup, en ucuz rig hangi parçalar ile kaç TL'ye toplanabilir?

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet
Acaba o 5k'yı Bitcoin'e yatırsan yükselince satsan bütçen yükselmez mi?
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
SORUMLULUK KABUL ETMEM.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence mining rig yine de daha mantıklı zaten ben de bir arkadaşla merak ettiğimizden sordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

SORUMLULUK KABUL ETMEM.
arka plan pp n güzelmiş.

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet
Bence mining rig yine de daha mantıklı zaten ben de bir arkadaşla merak ettiğimizden sordum.

arka plan pp n güzelmiş.
Teşekkür ederim hem wallpaper olarak kullanıyorum.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
5700XT ile çok f/p bir rig yapabilirsin vega vega 64 vbioslu vega56

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Ahmet Erboz
Soru yukarıda arkadaşlar aylık 5k kar falan olup, en ucuz rig hangi parçalar ile kaç TL'ye toplanabilir?
20 adet rx 570 ile 1 ayda asgari ücret kazanıyorsun. elektrik faturasını ödeyince. gerisini sen hesapla.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
Bir de baktığım zaman bir kart 50 MH/s olsa 8 kart koysan 400 MH/S yapar, 1600W PSU ile bağlasan ve 1500W güç çekse yıllık 45k kazandırır 10k fatura bir 5700 XT 4k desek masrafı yıllık fatura ile birlikte 50k yani en iyi 11 en kötü 14 aya masrafını çıkartır.
5700XT ile çok f/p bir rig yapabilirsin vega vega 64 vbioslu vega56
20 adet rx 570 ile 1 ayda asgari ücret kazanıyorsun. elektrik faturasını ödeyince. gerisini sen hesapla.

lawlian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Melih
Instagram
melihcan.u

arka plan pp n güzelmiş.
dostum mining hakkında çok detaya sahip değilim ama çook eskide kaldı diyebiliriz. Hem sistemler pahalı hem kazma olayları eskisi kadar kâr bırakmıyor.
Sistem arızalanabilir
Elektrik faturası beklediğinden fazla gelebilir
Kazdığın maden değer kaybedebilir... vb.
Nacizane tavsiyem bu kadar seri kazanmaya heves ettiysen ilk işin teknik analiz olsun ve borsaya adım atmış olman olsun. Seninle gel ufak vur kaçlar yapalım.
•Mining için 10K yatırdın sana ayda 500 lira versin net kâr veriyor diyelim.
•10kyı 0.050 kuruş olan bir coine yatırdın teknik analizine güvenip ve iki hafta içerisinde 0.060 oldu 12k para ediyor stopp/limit emirlerini verir zarar durumunda ufak zararlarla köşeden dönebilirsin. (yatirim tavsiyesi degildir)

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Ahmet Erboz
bu
Bir de baktığım zaman bir kart 50 MH/s olsa 8 kart koysan 400 MH/S yapar, 1600W PSU ile bağlasan ve 1500W güç çekse yıllık 45k kazandırır 10k fatura bir 5700 XT 4k desek masrafı yıllık fatura ile birlikte 50k yani en iyi 11 en kötü 14 aya masrafını çıkartır.
arada her yıl aynı kazancı kazanamazsın bitcoin kazma zorluğu değeri arttıkça artar. mesela bitcoin 200 bin tl iken yıllık 10 bin kazandın. 600 bin tl olunca 7.5 falan kazanırsın rakamları atıyorum.

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,138
İsim
Umut Dağ
dostum mining hakkında çok detaya sahip değilim ama çook eskide kaldı diyebiliriz. Hem sistemler pahalı hem kazma olayları eskisi kadar kâr bırakmıyor.
Sistem arızalanabilir
Elektrik faturası beklediğinden fazla gelebilir
Kazdığın maden değer kaybedebilir... vb.
Nacizane tavsiyem bu kadar seri kazanmaya heves ettiysen ilk işin teknik analiz olsun ve borsaya adım atmış olman olsun. Seninle gel ufak vur kaçlar yapalım.
•Mining için 10K yatırdın sana ayda 500 lira versin net kâr veriyor diyelim.
•10kyı 0.050 kuruş olan bir coine yatırdın teknik analizine güvenip ve iki hafta içerisinde 0.060 oldu 12k para ediyor stopp/limit emirlerini verir zarar durumunda ufak zararlarla köşeden dönebilirsin. (yatirim tavsiyesi degildir)
bu

arada her yıl aynı kazancı kazanamazsın bitcoin kazma zorluğu değeri arttıkça artar. mesela bitcoin 200 bin TL iken yıllık 10 bin kazandın. 600 bin TL olunca 7.5 falan kazanırsın rakamları atıyorum.
Şu an ki ABD ve Türk hesap sitelerine baktığım zaman gördüğüm değerler bu şekilde şu an sadece merakımız var ama ileri de yapmayı düşünüyoruz ve ETH iyi bir seçim gibi gözüküyor. Diğer birimleri araştırmadım ama bu meseleye kafamı taktım.

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Ahmet Erboz
2017 de de mining popülerdi o zaman denemedin mi? sonradan millet vazgeçti niyeyse. devam etselerdi o zaman devam ederlerdi. çünkü o zaman mining çok daha karlıydı.
Şu an ki ABD ve Türk hesap sitelerine baktığım zaman gördüğüm değerler bu şekilde şu an sadece merakımız var ama ileri de yapmayı düşünüyoruz ve ETH iyi bir seçim gibi gözüküyor. Diğer birimleri araştırmadım ama bu meseleye kafamı taktım.

şuan kazmak istesen hem zorluğu arttı hemde bitcoin yüksek olduğu için çok zorlanırsın.

nerden mi biliyorum dersen 2017 de deli gibi araştırmıştın mining i.

lawlian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
Melih
Instagram
melihcan.u
Mining yapacaksan ufak sistemler ya da solo ile değil (bir arizada emeğin gider verdiğin sisteme paran puf olur) çoklu ve sağlam girmelisin ki onun yanında borsayı da takip etmek zorundasin yani sen mining yapicam aga ben anlamaz analizden dersen yine kaybedersin çünkü kazandığın madenleri trend yukarılardayken satmak var bir de trend aşağılardayken... Ya da tam sattın şakk bi gün sonra sattıgının yüzde 10nu daha fazla arttı fiyatı vb. aynı şekilde 'ulan şunları elde tutalım az yükselsin' dedin şaak ani çakıliş oldu ve yeni direnç destekler oluştu vs. vs. of özlemişim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,971
Üyeler
156,414
Son üye
poem
Top Bottom