Neler Yeni

Öneri En Ucuz "Mühendislik" Laptopu Önerisi ve Dahası

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Bir çok arkadaşın mühendislik için laptop arıyorum mesajlarını görmeye başladım o yüzden genel yardımım olsun diye konuyu açıyorum.

8500₺ ye TN ekran(ips tercihimdir) ve düzgün bir işlemci sunuyor. İndirim gözükmese de bence fiyatı indirimli şuan.
Mimar arkadaşlar dışında diğer bütün mühendisliklerde eğitim hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bilgisayar. Yakında fiyatı 9500 görür diye düşünüyorum.
Ram yükseltmeye ihtiyacınız bile yok bir çok program için. Ama tabi rahat etmek için 16 ram daha iyi olur.

Yazılımcı arkadaşlar ve ekran başında uzun süre geçirenler ise TN panelden uzak dursun.
Bu laptop 9500e işinizi görecektir. CPU performansı bir tık düşük olsa da İPS ekrana değer.

biraz fiyat çıkarsak
Mimar arkadaşlar için tercih edilecek en ucuz laptop.
15000₺
Ram yükseltmesi şart

Optimum uzun ömürlü, minimum fiyat laptop
18000₺
Ram yükseltmesi şart.

Biraz daha fiyat çıkarsak daha da uzun ömürlü 3060 ve 6GB vrami ile daha da uzun ömürlü bir pc.
25000₺
Ram yükseltme şart.

Son olarak
33000₺
Açıkçası bunu öğrenci bilgisayarı olarak görmem artık çok zor. Oyun bilgisayarı işte. Eğer kendi oyunumu yaparım. Modelleme yaparım, Ai uygulamalarına girerim derseniz bu bilgisayarı tercih edebilirsiniz.

Bunun üstüne açıkçası laptop almayı öğrenci işi olarak görmüyorum. Hatta Laptop almayı uygun görmüyorum.
Gerçekten para verip çok düzgün bir şey alacağım, workstation olarak işimi görsün, her şeyi oynayayım diyorsa. Yani bütçe dert değilse.

Workstaion
60.000₺

Eğer daha da param var yok mu bana bir şey diyorsanız. Yok size bir şey. Gidin 40k-50k ya deli gibi masaüstü dizin yanına 3050 acer'i alın. hem dışarıda işiniz görülsün hem evde.
Yanımda gezdirmem lazım dediğiniz noktada 4070 omen işinizi görecektir.

4070 in üzeri ekran kartlarını adaptörler besleyemiyor artık, genel olarak aynı performansı alıyorsunuz. o yüzden laptopta 4070 üzerini önermiyorum.

Fiyatlar arasında neden laptoplar önermiyorsun "12.000tl ye çok güzel laptoplar var" diyenleri duyar gibiyim.
Emin olun verdiğiniz paraya değmez. Telefon veya aksesuar bütçenize katın daha çok hayrını görürsünüz. Yada gidin 2-3 gram altın yapın 1 sene sonra yaz tatilinde bozdurun ve yiyin, bana teşekkür sonra edersiniz.

Son düzenleme:

Eren Güven

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,692
İsim
Eren Güven
Abim mühendislik için i3 veya i5 tam hatırlamıyorum 11. Nesil apu laptop kullanıyo 16gb ram var rahat rahat yetiyo 7na. Lenovo IdeaPad olması lazım modelinin. Ama mühendisliğe göre değişir mi bilmiyorum. Abim makina mühendisi, solid ve AutoCAD kullanıyo sadece önceden i5 7. Nesil mx110 lu laptopu vardı o da yetiyordu. Sadece mühendislik için kullanılacaksa çok güçlü laptopa gerek yok galiba

melidoas6

80+ Silver
Bir çok arkadaşın mühendislik için laptop arıyorum mesajlarını görmeye başladım o yüzden genel yardımım olsun diye konuyu açıyorum.

8500₺ ye TN ekran(ips tercihimdir) ve düzgün bir işlemci sunuyor. İndirim gözükmese de bence fiyatı indirimli şuan.
Mimar arkadaşlar dışında diğer bütün mühendisliklerde eğitim hayatınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bilgisayar. Yakında fiyatı 9500 görür diye düşünüyorum.
Ram yükseltmeye ihtiyacınız bile yok bir çok program için. Ama tabi rahat etmek için 16 ram daha iyi olur.

Yazılımcı arkadaşlar ve ekran başında uzun süre geçirenler ise TN panelden uzak dursun.
Bu laptop 9500e işinizi görecektir. CPU performansı bir tık düşük olsa da İPS ekrana değer.

biraz fiyat çıkarsak
Mimar arkadaşlar için tercih edilecek en ucuz laptop.
15000₺
Ram yükseltmesi şart

Optimum uzun ömürlü, minimum fiyat laptop
18000₺
Ram yükseltmesi şart.

Biraz daha fiyat çıkarsak daha da uzun ömürlü 3060 ve 6GB vrami ile daha da uzun ömürlü bir pc.
25000₺
Ram yükseltme şart.

Son olarak
33000₺
Açıkçası bunu öğrenci bilgisayarı olarak görmem artık çok zor. Oyun bilgisayarı işte. Eğer kendi oyunumu yaparım. Modelleme yaparım, Ai uygulamalarına girerim derseniz bu bilgisayarı tercih edebilirsiniz.

Bunun üstüne açıkçası laptop almayı öğrenci işi olarak görmüyorum. Hatta Laptop almayı uygun görmüyorum.
Gerçekten para verip çok düzgün bir şey alacağım, workstation olarak işimi görsün, her şeyi oynayayım diyorsa. Yani bütçe dert değilse.

Workstaion
60.000₺

Eğer daha da param var yok mu bana bir şey diyorsanız. Yok size bir şey. Gidin 40k-50k ya deli gibi masaüstü dizin yanına 3050 acer'i alın. hem dışarıda işiniz görülsün hem evde.
Yanımda gezdirmem lazım dediğiniz noktada 4070 omen işinizi görecektir.

4070 in üzeri ekran kartlarını adaptörler besleyemiyor artık, genel olarak aynı performansı alıyorsunuz. o yüzden laptopta 4070 üzerini önermiyorum.

Fiyatlar arasında neden laptoplar önermiyorsun "12.000tl ye çok güzel laptoplar var" diyenleri duyar gibiyim.
Emin olun verdiğiniz paraya değmez. Telefon veya aksesuar bütçenize katın daha çok hayrını görürsünüz. Yada gidin 2-3 gram altın yapın 1 sene sonra yaz tatilinde bozdurun ve yiyin, bana teşekkür sonra edersiniz.
Hocam elektrik ve elektronik için Macbook pro 16 işimi görür mü?( İ9, 32 GB ram , amd Radeon pro 5300M, intel uhd graphics630)

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

melidoas6

80+ Silver
eğer proteus açabiliyorsan, autocad açabiliyorsan işini görür, lisanslarını alman lazım, mac'e crack kurulmuyor bildiğim kadarıyla
Proteus ve AutoCAD de öğrenci maili ile kayıt olursak ücretsiz mi? Mac'e crack kuruluyor denedim bir uygulamayı çalışıyor. Kurulmuyor denmesi hurafe. Hatta mac e özel crack siteler var.

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Proteus ve AutoCAD de öğrenci maili ile kayıt olursak ücretsiz mi? Mac'e crack kuruluyor denedim bir uygulamayı çalışıyor. Kurulmuyor denmesi hurafe. Hatta mac e özel crack siteler var.
eğer kurabilirseniz hoca ile uyumlu sürümü olur neden olmasın. Aynı sürümü kurmazsan sınavda vs dosyanı açamaz 0 alır oturursun :D uğrşamaz yani

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Tolga

Öğrenciliğin süresince autodesk ürünlerinin lisansını ücretsiz alabilirsin. Belge ile doğrulama yaparakda lisans veriyor.

melidoas6

80+ Silver
eğer kurabilirseniz hoca ile uyumlu sürümü olur neden olmasın. Aynı sürümü kurmazsan sınavda vs dosyanı açamaz 0 alır oturursun :D uğrşamaz yani
Baktım hocam mac için sürümü var onu indiririm. Sınavda macos işletim sistemi olması sorun çıkarmaz değil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öğrenciliğin süresince autodesk ürünlerinin lisansını ücretsiz alabilirsin. Belge ile doğrulama yaparakda lisans veriyor.
Proteus veriyor mu yoksa ücretsiz mi

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

TheburuQ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
TheburuQ
Instagram
buraksrky38
Ayrı bi konu da açmıştım fakat yanıtlayan olmadı. 30k TL ye genelde oyun oynanılacak bi laptop önerir misiniz?

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri