Neler Yeni

EnerjiTarlası hakkında bilgiye ihtiyacım var Dolandırıcı Olabilirlermi ?

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Merhaba arkadaşlar Vaat ettikleri tutar Toplam yatırımı 10-12 ay içinde amorti ediyor ve Teminatlar çok kaliteli Tek sorun Kira süresi acaba ne kadar süre kira ödeyecekler.
25000 TL ye 25 m2 arsa satıyorlar noterden tastikli edevlette tapulu olarak araziniz gözüküyor daha sonra Yine arsayı satan firma sizden bu arsayı aylık 2000 TL karşılığında kiralıyor orada güneş paneli kurup işletiyor.
Daha sonra isterseniz tapulu arsanızı satabilirsiniz size kalmış

4 arsa alırsanız 1 arsa hediye geliyor bu tarz kampayalarıda var

Arkasında Kainat Holding var ne kadar güvenilir bilgisi olan varsa paylaşabilirmi Yaklaşık 10 milyonluk yatırım yapmayı düşünüyorum

Hanaz

80+ Silver
100m2 yer nerde olduğuna bağlı 100 bin vermek mantıklımı ve panel işi sakat iş kendimden biliyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

100m2 yer nerde olduğuna bağlı 100 bin vermek mantıklımı ve panel işi sakat iş kendimden biliyorum
+nasıl kâr ediceksiniz onu anlayamadım siz adamlardan 25m2 yer alıyorsunuz adamlar sizden kiralayıp hem toprağınızı hemde zamanınızı öldürüyor ve bunun için aylık 2000 hadi 3000 x12 desen 36 bin 25 bin cikinca 11 bin lira için tarlada ölen toprak cabası arazi ölüyor aşırı sıcaktan öyle olmaz demeyin yazın 50x120 600 wattlık paneller bile 100 dereceyi rahat geçiyor

+nasıl kâr ediceksiniz onu anlayamadım siz adamlardan 25m2 yer alıyorsunuz adamlar sizden kiralayıp hem toprağınızı hemde zamanınızı öldürüyor ve bunun için aylık 2000 hadi 3000 x12 desen 36 bin 25 bin cikinca 11 bin lira için tarlada ölen toprak cabası arazi ölüyor aşırı sıcaktan öyle olmaz demeyin yazın 50x120 600 wattlık paneller bile 100 dereceyi rahat geçiyor
Illaki bi garanti yatırım istiyorsanız altına yonelebilirsiniz veya paranızı TL değil dolar euro olarak tutabilirsiniz her gecen gun cebimizden vermesekte para çıkıyor

Son düzenleme:

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Illaki bi garanti yatırım istiyorsanız altına yonelebilirsiniz veya paranızı TL değil dolar euro olarak tutabilirsiniz her gecen gun cebimizden vermesekte para çıkıyor
Yatırımla alakalı bir şey sorduğumu hatırlamıyorum Firmanın dolandırcımı olup olmadığını sordum Sadece

Yatırımla alakalı bir şey sorduğumu hatırlamıyorum Firmanın dolandırcımı olup olmadığını sordum Sadece
Nerden bilebiliriz ? Müneccim olmadığımıza göre arkadaş size bir tavsiye vermiş. Ayrıca size 25000 TL ye arsa satıyor. Size sattığı arsayı sizden geriye 2000 TL ye kiralayıp işletiyor. Her şey tamam. Peki bu adamlar neden arsayı size satıp tekrar sizden geriye kiralıyor ? Neden kendine extradan bir masraf çıkartıyor ? Direkt olarak kendileri o arsayı kullansa olmuyor mu ? Adam kendi arsasın da neden kiracı oluyor ? Madem para kazanıyorlar neden milleti ortak ediyorlar ? Daha akılda bir çok soru. Bu iş Çiftlik bank işine döner. Demedi demeyin

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Nerden bilebiliriz ? Müneccim olmadığımıza göre arkadaş size bir tavsiye vermiş. Ayrıca size 25000 TL ye arsa satıyor. Size sattığı arsayı sizden geriye 2000 TL ye kiralayıp işletiyor. Her şey tamam. Peki bu adamlar neden arsayı size satıp tekrar sizden geriye kiralıyor ? Neden kendine extradan bir masraf çıkartıyor ? Direkt olarak kendileri o arsayı kullansa olmuyor mu ? Adam kendi arsasın da neden kiracı oluyor ? Madem para kazanıyorlar neden milleti ortak ediyorlar ? Daha akılda bir çok soru. Bu iş Çiftlik bank işine döner. Demedi demeyin
Müneccinle ne alakası var İşi bilen insan araştırır bakar firma geçmişine v.s v.s bir sürü şey var zaten ben bilsem kendim araştırır Öğrenirdim. forum neden var tavsiye almak istesem yatırımcıya sorardım zaten. Çiftlik bank işine nasıl dönecek işte onu anlamaya çalışıyorum Çiftlik bankta her şey sanaldı elinde hiç bişey yoktu bunda Satın aldığın arsanın tapu kadastroda herşeyi mevcut zaten yasal bir şekilde e devlette de çıkıyor arsa bilgisi felan tamamen gözle görülür tapun felan oluyor. Saadet zincirindeki bir çok temel kurala uymayan bir sürü şey var bende çok düşündüm sonu oraya çıkabilir diye ama zaten 2 yıldır bunlar bu şekilde hizmet veriyorlar ve yatırdığın parayı 10-12 ay süreçte geri kazanıyorsun henüz tam karar vermedim büyük ihtimalle 3-5 arsa alıp 1 yılsonra gidişata göre devamını getiricem gibi gözüküyor.

Araştırdım zaten. Evet başarılı bir şirket ama yine de yukarıda sorduğum soruların cevabı çok önemli. 2 yıldır bu hizmeti vermeleri güvenilir oldukları anlamına da gelmiyor. Evet çiftlik bankta her şey sanaldı doğru bunda da her şey yasal ve belgeli olabilir ama bu dolandırıcı olmadıkları anlamına gelmez. Tekrar dan söylüyorum yukarı da sorduğum sorular önemli. O yüzden bu tarz şeylere fazla güvenmemek gerek. 10 milyonunuz varsa daha sağlam yatırımlar yapabilirsiniz. Bu da benden size tavsiye olsun.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Araştırdım zaten. Evet başarılı bir şirket ama yine de yukarıda sorduğum soruların cevabı çok önemli. 2 yıldır bu hizmeti vermeleri güvenilir oldukları anlamına da gelmiyor. Evet çiftlik bankta her şey sanaldı doğru bunda da her şey yasal ve belgeli olabilir ama bu dolandırıcı olmadıkları anlamına gelmez. Tekrar dan söylüyorum yukarı da sorduğum sorular önemli. O yüzden bu tarz şeylere fazla güvenmemek gerek. 10 milyonunuz varsa daha sağlam yatırımlar yapabilirsiniz. Bu da benden size tavsiye olsun.
Teşekkür ederim yorumun için. Risk almadan uğraşmadan kafayı yormadan Faiz almak gibi daha kalıcı ve baş ağrıtmayan bir yöntem arıyorum inşallah buluruz :)

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
967
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
Euro Dolar yatırım değildir. Cebinde Euro dolar varkende para çıkıyor cebinden hep.

doraimon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Selim Koç
Arkasında koskoca Kainat Holding :) var, nasıl güvenilir olmaz.

10 milyonu olan adamın, bunun dolandırıcılık olduğunu anlamaması da garip.

Teminatlar çok kaliteli? Bankadan teminat mektubu mu veriyorlar? :)

Araştırıp başarılı bir şirket olduğunu nasıl çıkarttın, nasıl bir araştırma yaptın?

Çiftlinkbank, Fatih Terim Fonu vb gibi ponzi dolandırıcılık sistemi.

Gerçekten 10 milyonunuz varsa, büyük banka veya büyük yatırım danışmanlığı şirketlerindeki profesyonellerden fikir alın. Ücretsiz danışmanlık veriyorlar. Bunlar gibi asalaklarla ne işi olur insanın.

İlgili Bağlantılar:

Haber Bülteni (Video)
Detaylı bilgi
Ekşi Sözlük
Haber 1
Haber 2

Fetva veren bir hocaya bile sormuşlar, açıkça dolandırıcılık dememiş, caiz değil demiş

Fetva

Son düzenleme:

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Arkasında koskoca Kainat Holding :) var, nasıl güvenilir olmaz.

10 milyonu olan adamın, bunun dolandırıcılık olduğunu anlamaması da garip.

Teminatlar çok kaliteli? Bankadan teminat mektubu mu veriyorlar? :)

Araştırıp başarılı bir şirket olduğunu nasıl çıkarttın, nasıl bir araştırma yaptın?

Çiftlinkbank, Fatih Terim Fonu vb gibi ponzi dolandırıcılık sistemi.

Gerçekten 10 milyonunuz varsa, büyük banka veya büyük yatırım danışmanlığı şirketlerindeki profesyonellerden fikir alın. Ücretsiz danışmanlık veriyorlar. Bunlar gibi asalaklarla ne işi olur insanın.

İlgili Bağlantılar:

Haber Bülteni (Video)
Detaylı bilgi
Ekşi Sözlük
Haber 1
Haber 2

Fetva veren bir hocaya bile sormuşlar, açıkça dolandırıcılık dememiş, caiz değil demiş

Fetva
Vazgeçtim zaten

The Semih

80+ Silver
Merhaba arkadaşlar Vaat ettikleri tutar Toplam yatırımı 10-12 ay içinde amorti ediyor ve Teminatlar çok kaliteli Tek sorun Kira süresi acaba ne kadar süre kira ödeyecekler.
25000 TL ye 25 m2 arsa satıyorlar noterden tastikli edevlette tapulu olarak araziniz gözüküyor daha sonra Yine arsayı satan firma sizden bu arsayı aylık 2000 TL karşılığında kiralıyor orada güneş paneli kurup işletiyor.
Daha sonra isterseniz tapulu arsanızı satabilirsiniz size kalmış

4 arsa alırsanız 1 arsa hediye geliyor bu tarz kampayalarıda var

Arkasında Kainat Holding var ne kadar güvenilir bilgisi olan varsa paylaşabilirmi Yaklaşık 10 milyonluk yatırım yapmayı düşünüyorum
Bende araştırdım, İhya enerji diye bir şey reklam verip duruyor Lalegül TV ye cübbelinin kanalı olduğu için şüphe etmedim fakat, ponzi sistemi diyorlar.

Tecrübe eden birisi lazım yoksa herkes havaya konuşur.

doraimon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Selim Koç
Bende araştırdım, İhya enerji diye bir şey reklam verip duruyor Lalegül TV ye cübbelinin kanalı olduğu için şüphe etmedim fakat, ponzi sistemi diyorlar.

Tecrübe eden birisi lazım yoksa herkes havaya konuşur.
Hey Allahım. Ponzi nedir bir oku istersen. Gönderdiğim linkleri de bir oku. Hala anlamıyorsan, artık yapacak bir şey kalmıyor, ümitsiz vaka oluyorsun. İstediğin gibi dolandırılabilirsin. Hayırlı olsun.

Top Bottom