Neler Yeni

Enermax LIQMAX III 360MM Sıvı Soğutmamın pompası bozulmuş olabililir!

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Daha önce yaşayan oldu mu bilmiyorum ama borulardan birinde harıl harıl su gecerken (ve sıcak!) öbüründen neredeyse hiç geçmiyor (ve soğuk).

İşlemci ısılarım da yaklasık olarak 5-15 derece arası arttı. 45-50 derece arasında çalışan işlemci şuan 62 derece bile gördü. Ki 4.4 Ghz de. 4.5 GHz de bile 62 derece görmemiştim ben.

AIO dan anlayan arkadaşları konuya bekliyorum. Kesin arızalı diyor iseniz sıvı soğutma sıvısı alıp tamir etmeyi falan denerim. Tıkanmıs falan olabilir gibi geldi bana çünkü

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,444
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Borunun birini sıcak birisinin soğuk olması normal zaten olay o. Ama sıcaklık artmasına bir şey diyemem.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Borunun birini sıcak birisinin soğuk olması normal zaten olay o. Ama sıcaklık artmasına bir şey diyemem.
Öbür borudan sıvı geçişi az yani soğuk olandan. İçinden su çok az ve aralıklı akıyor gibi sanki pompa yavaş gibi. Ama öbür sıcak olan borudan geçen su dokununca fark edilecek kadar fazla. Garibime giden bu.

QRuder

80+ Silver
boruyu biryerden açıp da su verip diğer kısımdan boşaltma şansın varmı ,petek temizleme gibi ?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,899
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
boruyu biryerden açıp da su verip diğer kısımdan boşaltma şansın varmı ,petek temizleme gibi ?
Radyatörde bi delik var bunun için sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Radyatörde bi delik var bunun için sanırım
IMG_20230131_192118.jpg

QRuder

80+ Silver
yani bilmiyorum yanlış mı düşündüğüm şey ama, mantıksal olarak radyatörü petek varsayabiliriz ve zamanla kalorifer tesisatını da temizlemek gerekiyor belki dediğim gibi bir yerden su verip( biraz tazyikli şekilde) diğer taraftan boşaltıp boruda mı tıkanıklık var en azından onu anlayabiliriz gibi

boruları dönderince çıkıyor sanırım sıvı soğutma montajı yapmadım ama hiç işlemciye montajlanan kısma gelen iki borudan birinden verirsiniz diğerinden boşaltırsınız herhalde

boruları dönderince çıkıyor sanırım sıvı soğutma montajı yapmadım ama hiç işlemciye montajlanan kısma gelen iki borudan birinden verirsiniz diğerinden boşaltırsınız herhalde

Top Bottom