Neler Yeni

eSIM kaldırırken hata alıyorum

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,071
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Airalo üzerinden bir yurt dışı seyahati için eSIM almıştım ancak döndüğümden beri SIM'i kapatamıyorum veya silemiyorum. "SIM ile bağlantı kurulamıyor, daha sonra tekrar deneyiniz" hatasını alıyorum. Ağ ayarlarını sıfırlamayı ve XDA'daki cevabı da denedim ancak işe yaramadı. Model S21 Ultra ve telefon rootsuz.

Acaba adb üzerinden vs. kapatmanın bir yolu var mıdır bu konuyla ilgili bilgisi olanlar lütfen paylaşsın, benim için çok önemli.

332merek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
kerem kılıç
eSIM'inizi kaldırırken yaşadığınız sorun can sıkıcı olabilir. Aşağıda ADB (Android Debug Bridge) kullanarak eSIM'i kaldırmayı deneyebilirsiniz. Ancak, bu adımlar biraz teknik bilgi gerektirebilir ve dikkatli olmanız önemlidir.

ADB ile eSIM Kaldırma Adımları:

1. ADB'yi İndirin ve Kurun:
    • ADB'yi buradan indirebilirsiniz. Kurulumdan sonra ADB'yi bilgisayarınıza eklemeyi unutmayın.
  2. Geliştirici Seçeneklerini ve USB Hata Ayıklamayı Etkinleştirin:
    • Telefonunuzda Ayarlar > Telefon Hakkında kısmına gidin ve Yapılandırma numarası üzerine birkaç kez tıklayarak Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirin.
    • Daha sonra Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri bölümüne gidin ve USB Hata Ayıklama seçeneğini etkinleştirin.
  3. Telefonunuzu Bilgisayara Bağlayın:
    • Telefonunuzu bir USB kablosu ile bilgisayara bağlayın ve bağlantı izinlerini kabul edin.
  4. ADB ile Bağlantıyı Kontrol Edin:
    • Komut İstemi veya Terminal açın ve adb devices komutunu girin. Telefonunuzun listede göründüğünden emin olun.
  5. eSIM ile İlgili Komutları Kullanarak Kaldırma:
    • Aşağıdaki komutları kullanarak eSIM ile ilgili işlemleri gerçekleştirmeyi deneyin:
      adb shell pm list packages | grep esim
      adb shell pm uninstall --user 0 <package_name>
    • Burada <package_name> kısmına eSIM ile ilgili uygulamanın paket adını girmeniz gerekebilir.
  6. Ağ Ayarlarını Yeniden Başlatın:
    • Komutlar tamamlandıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve ağ ayarlarını sıfırlamayı tekrar deneyin.
Alternatif Çözümler:

• Ağ Ayarlarını Sıfırlama:
    • Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırlama > Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğiyle ağ ayarlarınızı sıfırlayın.
  • SIM Kartı Yeniden Yükleme:
    • Eğer fiziksel SIM kartınız varsa, bunu çıkarıp tekrar takmayı deneyebilirsiniz.
  • Destek ile İletişime Geçme:
    • Airalo'nun müşteri destek servisi ile iletişime geçmek, özel bir çözüm sunabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,911
Üyeler
151,473
Son üye
yucan
Top Bottom