Neler Yeni

Eski ssdden yeni ssdye imaj Windows klonlama

omerbaho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bahaddin Hisami
Eski pcdeki ssden acronis ve aeomiden imaj yedek aldım. Farklı bir kasaya harici diskten ssdye kopyalıyorum sistemi ama bir türlü açılmıyor. Kurulu olan bütün programlar kullanıcı hesapları dahil kopyalamak istiyorum. Nasıl yapabilirim acaba.

snop02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
snop02
Eski pcdeki ssden acronis ve aeomiden imaj yedek aldım. Farklı bir kasaya harici diskten ssdye kopyalıyorum sistemi ama bir türlü açılmıyor. Kurulu olan bütün programlar kullanıcı hesapları dahil kopyalamak istiyorum. Nasıl yapabilirim acaba.
Acronis ile bilemem ama:
Sanal makina da ayarlarını, hesaplarını fln kur dism++ ile install.wim olarak al..
Daha sonra;
Bir iso kalıbında sources klasöründe install.wim i sil(poweriso) fln ile yedek aldıgını ekle..
İso olarak yedek almış olursun…
Rufus veya ventoy ile flasa yaz kurmak istedin pc ye yükle…
Aklıma gelen bu…
Bunu sanal makina evrensel imaj olarak aratabilirsin…

omerbaho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bahaddin Hisami
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Acronis ile bilemem ama:
Sanal makina da ayarlarını, hesaplarını fln kur dism++ ile install.wim olarak al..
Daha sonra;
Bir iso kalıbında sources klasöründe install.wim i sil(poweriso) fln ile yedek aldıgını ekle..
İso olarak yedek almış olursun…
Rufus veya ventoy ile flasa yaz kurmak istedin pc ye yükle…
Aklıma gelen bu…
Bunu sanal makina evrensel imaj olarak aratabilirsin…
Sanal makine değilde öncen kulllandığım pcden alamazmıyım. Direk klonlama gibi. Klonlama yapamıyorum diğer ssdyi pcye takacak aparat yok

snop02

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
snop02
Sanal makine değilde öncen kulllandığım pcden alamazmıyım. Direk klonlama gibi. Klonlama yapamıyorum diğer ssdyi pcye takacak aparat yok
Bu sefer sürücüleri fln da yedekleyecek farklı bir pc de en saglam sanal makina,
Ama sen sadece yedek aldıgın pc de kullanacaksan olur tabii ki…

omerbaho

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bahaddin Hisami
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sağol snop 02 Sorunu çözdüm. Klonlama uygulamaları Windows efi yi kopyalayamıyorlar. Windows isosu yüklü usbden windows kurulumunu açtım. Ordan cmdden efi dosyalarını oluşturdum çalıştı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Conqueror
Sorunu çözmene sevindim yine de aklınızda bulunsun Macroit ile bu tür sorunlar yaşamadan klonlama yapabilirsin.

Top Bottom