Neler Yeni

ESKİ SSD'Yİ YENİ SSD'YE KLONLAMA HK.

Peak2Core

80+
Merhaba,

Yakın zamanda @Ckribrahim üyesinin indirim konusundaki Crucial P5 Plus PCIe 4.0 2TB marka model SSD'yi aldım. Ufak bi kargo mücadelesinden sonra nihayet ürün elime geçti. Şuan sistemimde kullandığım ürün MLD300 PCIe 3.0 500 GB modeli. Sorum şu olacak; yeni aldığım SSD'ye klonlama mı yapayım yoksa temiz kurulum mu yapayım hangisini tavsiye edersiniz? Klonlamada sorun yaşar mıyım? Ayrıca yeni aldığım ürünü hem windows-program kurulumu, hem de arşiv olarak kullanacağım. Bu yüzden eski SSD pek de işime yaramayacak. Tavsiyeniz ne olur? Bilginizi rica ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Oğuzhan Demir
Merhaba,

Yakın zamanda @Ckribrahim üyesinin indirim konusundaki Crucial P5 Plus PCIe 4.0 2TB marka model SSD'yi aldım. Ufak bi kargo mücadelesinden sonra nihayet ürün elime geçti. Şuan sistemimde kullandığım ürün MLD300 PCIe 3.0 500 GB modeli. Sorum şu olacak; yeni aldığım SSD'ye klonlama mı yapayım yoksa temiz kurulum mu yapayım hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca yeni aldığım ürünü hem windows-program kurulumu, hem de arşiv olarak kullanacağım. Bu yüzden eski SSD pek de işime yaramayacak. Tavsiyeniz ne olur? Bilginizi rica ederim.
Temiz kurulum yapmak en sağlıklısı, eski olana program, oyun vs kurabilirsin. Klonlamak istersen de clonezilla kullanabilirsin. Kullanımı internette detaylı bir şekilde mevcut.

Peak2Core

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Temiz kurulum yapmak en sağlıklısı, eski olana program, oyun vs kurabilirsin. Klonlamak istersen de clonezilla kullanabilirsin. Kullanımı internette detaylı bir şekilde mevcut.
Teşekkür ederim hocam

Kerem gök

80+ Silver
ben de yakın zamanda yeni ssd aldım, ama temiz kurulumu tercih ettim. sen de temiz kur bence

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,960
Üyeler
141,374
Son üye
Luzz
Top Bottom