Neler Yeni

eskisinden daha düşük fps alıyorum

necomst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Necati Yılmaz Hayta
Merhaba arkadaşlar .
Yeni rtx2060 ekran kartı aldım heyecanla bilgisayarıma taktım . Fps artışı beklerken fpsim azaldıç
Cs de önceden apu sistem (ryzen 3 3200g) oynarken 70fps alıyorken şimdi ekran kartı takmış hali 40-90 arası dalgalanıyor ve çok drop yiyor.
Apu sistemde oynarken işlemci kullanımım 80-95 civarı oluyordu hiç 100 olmuyordu.Şimdi ise 95 altına düşmüyor çoğu zaman %100 oluyor.
Ekran kartım darboğaz mı yapıyor anlamadım witcher 3 gibi oyunları yüksek ayarda takılmadan oynayabiliyorum.
Önceden 1050ti kullanıyordum onda da işlemci kullanımım 95 civarı oluyordu ama drop yemiyordum.
yeni ekran kartıma sevinemedim bile çözümü vardır umarım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Umut Geçer
Merhaba arkadaşlar .
Yeni rtx2060 ekran kartı aldım heyecanla bilgisayarıma taktım . Fps artışı beklerken fpsim azaldıç
Cs de önceden apu sistem (ryzen 3 3200g) oynarken 70fps alıyorken şimdi ekran kartı takmış hali 40-90 arası dalgalanıyor ve çok drop yiyor.
Apu sistemde oynarken işlemci kullanımım 80-95 civarı oluyordu hiç 100 olmuyordu.Şimdi ise 95 altına düşmüyor çoğu zaman %100 oluyor.
Ekran kartım darboğaz mı yapıyor anlamadım witcher 3 gibi oyunları yüksek ayarda takılmadan oynayabiliyorum.
Önceden 1050ti kullanıyordum onda da işlemci kullanımım 95 civarı oluyordu ama drop yemiyordum.
Hdmi kablosunu ekran kartına taktığına emin misin

necomst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Necati Yılmaz Hayta
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba arkadaşlar .
Ayrıca cs de maça giriş hızımda farkedilir şekilde düştü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hdmi kablosunu ekran kartına taktığına emin misin
evet hocam ekran kartına bağlı gpu kullanımı var ama %30 civarlarında.

Talat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Talat
%30 dar boğaz oluyor o ekran kartını o işlemci besliyemez.. Şuan bende %40 dar boğaz var 7700xt R51600 kullanıyorum R7 5700x aldım yeni geldi işlemci Bios güncelleyip takacagım işlemciyi..

necomst

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Necati Yılmaz Hayta
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
%30 dar boğaz oluyor o ekran kartını o işlemci besliyemez.. Şuan bende %40 dar boğaz var 7700xt R51600 kullanıyorum R7 5700x aldım yeni geldi işlemci Bios güncelleyip takacagım işlemciyi..
sadece cs de böyle oluyor hikayeli oyunlarda vs yüksek ayarlarda oynuyorum hiç takılmıyor işlemci kullanımı 90ı geçmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

çözüm getirir mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Melih Baygör
ekran kartının grafik sürücüsünü kurduysan, işlemci besleyemediği için drop yiyorsun. mümkünse işlemcini yükselt veya cs deki grafik ayarlarını yükselt, bu sayede işilemciye binen yük azalır. grafik yükünü arttırmaya çalış yani. 2060 için yüzde 40 çok az bir değer.

Talat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Talat
sadece cs de böyle oluyor hikayeli oyunlarda vs yüksek ayarlarda oynuyorum hiç takılmıyor işlemci kullanımı 90ı geçmiyor.
Dostum cs go valoran bu tarz oyunlar işlemci isteyen oyunlar oyuzden işlemcın eskı ekran kartı ıle uyumlu bir şekilde çalısıyordu sorun olmuyordu ama 2060 la uyumlu degil..

Top Bottom