Neler Yeni

Ethernet bağlantısı kısa süreli kopma sorunu

sas15

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Anıl Çelik
Merhabalar, uzun süredir yaşadığım bu problemin bir sürü konu okumama ve araştırma yapmama rağmen çözümüne ulaşamadım . Laptopumu kablolu olarak internete bağladığımda günde 1 2 kere internet bağlantısı 3 4 saniyeliğine gidiyor ardından geliyor bunu düzenli olarak yapıyor ama zaman sıklığı belirsiz. Wifii'de bu sorunu yaşamıyorum. Servise yolladığımda parçada bir sorun yok dediler sistemsel olabileceğini Windows'u tekrardan kurmamı önerdiler. Windows'u birden fazla kere kurmuştum zaten en son tekrar Windows 10 pro sürümünü kurdum orjinal olarak 5 6 gün sorun yaşamadım sonra tekrardan sorun başladı. Kabloda sorun yok, modemde de sorun yok çünkü farklı laptopda aynı anda internet kablolu olarak bağlıyken kopma sorunu olmuyor sadece benim bilgisayarıma özel yaşanıyor. Driverları güncelledim ethernet driverinin fakat bir şeye fayda etmedi. Ayrıca Tp link'in usb üzerinden bağlanan ethernet adaptörünü aldım onun driverida güncel o cihazla bağlıyken de aynı problemi yaşıyorum, cihazda da problem yok bu denediğim 2. 0 cihaz. Anti-malware ve virüs programlarına da bir çok kez tarattım dosyalarımı bir tehdite rastlanmadı, cracklı bir uygulama kurulu değil şuan bilgisayarımda. Benzer bir sorunu bir kişi daha yaşamış ama çözümüne dair düzgün bir yanıt vermemişler. Buradaki konuda : https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/windows-10-bilgisayarımda-kablolu-internet/da106fbe-a5d3-41f4-86f1-25ac03602d61

Bir çok şey denedim araştırdım çözümünü bulamadım düzeltemedim sorunumu aynı şeyi yaşayan oldu mu acaba sorunun nereden kaynaklandığını nasıl öğrenebilirim ve bunu çözebilirim. Oyun oynarken bana büyük sıkıntı yaşatıyor bu durum! bıktım açıkçası sırf bu nedenden iyi çalışan bilgisayarımı değiştirmek istemiyorum.

Son düzenleme:
Top Bottom