Neler Yeni

Yardım Ethernet kartı neye göre alınır, Pc Ethernet kablosunu görmüyor

ßeta

80+ Bronze
Pc Ethernet Kablosunu görmüyor, İnternetteki her türlü videoları izlerim. Driver güncel ama Pc ethernet kablosunu açılışta görmüyor çekip takıyorum şansıma kalmış, bazen öyle yapınca görüyor. Bios menüsüne girince ethernet kablosunu görüyor ama açılında gidiyor. Çözüm bulamadığım için ethernet kartı almaya karar verdim neye göre almam gerekiyor alırken neye bakmalıyım.

alınır mı?

Edit:
Evde farklı bir modem ile denediğimde internette bir bağlantı sorunu yaşamadım. Sorun sadece masaüstünde ethernet ile internet alırken. Bilgisayar Türktelekomun yeni verdiği modemi görmüyor modem üzerindede ethernet ışığı yanmıyor. Çek tak ile şans'a görürse internet geliyor. Görürken Pc'yi kapatıp açınca tekrar görmeme sorunu baştan başlıyor. (Fazladan Ethernet kablom var sorun kabloda değil)
Evde bulunan hali hazırdaki modemi kurdum onda böyle bir sorun yaşanmamakta. Babam yanlışlıkla aboneliği Modemli başlatmış bu yüzden para da kesiliyor modem için

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,561
İsim
Emre Zengin
Pc Ethernet Kablosunu görmüyor, İnternetteki her türlü videoları izlerim. Driver güncel ama Pc ethernet kablosunu açılışta görmüyor çekip takıyorum şansıma kalmış, bazen öyle yapınca görüyor. Bios menüsüne girince ethernet kablosunu görüyor ama açılında gidiyor. Çözüm bulamadığım için ethernet kartı almaya karar verdim neye göre almam gerekiyor alırken neye bakmalıyım.

alınır mı?
Şu yöntemi de deneyebilir misin hocam? Aygıt yöneticisine girip Ağ Bağdaştırıcına sağ tıklayıp özellikler diyip Güç Yönetimine girip attığım fotoğraftaki yeri devre dışı bırakır mısın?
Ekran Görüntüsü (319).png

R3b311i0n_01

80+ Bronze
silindi

Son düzenleme:

ßeta

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu yöntemi de deneyebilir misin hocam? Aygıt yöneticisine girip Ağ Bağdaştırıcına sağ tıklayıp özellikler diyip Güç Yönetimine girip attığım fotoğraftaki yeri devre dışı bırakır mısın?Alıntıyı görüntüle
Onu denedim ama sonuç değişmedi

%99 Ethernet kablonda içten kırık var. Ara sıra temas ediyor.
Fazladan ethernet kablom var denedim aynı sorun devam ediyor, evde fazladan modem vardı onu denedim onda böyle bir sorun yok

Top Bottom