Neler Yeni

Evde çocuklara İngilizce öğretmek için tavsiyeleriniz nelerdir?

JSezar

80+ Silver
bilgisayar oyunları öğretir gibi

King74

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
HC
Çizgi film izleterek, oyun oynatarak.
İngilizce birkaç tane önerilen kanal buldum ama sizce rasgele bir videodan başlarsam sorun olur mu yoksa kanalın attığı ilk videoyu bulup öyle mi başlamalı? Ki yüzlerce video atan bir kanalda bir tık sıkıntı. Ve sizce önce Duolingo ile biraz başlasak mı yoksa direk önlerine video açıp onu izlemelerini söyleyip sonra da onlarla ingilizce konuşmaya mı çalışsam?

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,509
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Erken diye bir şey yok.Lisede ki İngilizce öğretmenim bebeğine öğretmeye başlamıştı ve çocuk benden iyi konuşuyordu dili.Hoca doktora falan yapmıştı işinin ehliydi aynı seviyede bir şeyler verebilir misiniz çocuğa bilmiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Zeynep
İngilizce birkaç tane önerilen kanal buldum ama sizce rasgele bir videodan başlarsam sorun olur mu yoksa kanalın attığı ilk videoyu bulup öyle mi başlamalı? Ki yüzlerce video atan bir kanalda bir tık sıkıntı. Ve sizce önce Duolingo ile biraz başlasak mı yoksa direk önlerine video açıp onu izlemelerini söyleyip sonra da onlarla ingilizce konuşmaya mı çalışsam?
Yüzlerce video atan bir kanalın pek yeni olduğunu sanmıyorum birkaç yıllık bir geçmişi vardır. O kadar eskiye gitmenize gerek yok güncel dikkat çekici videolardan açabilirsiniz. İngilizce çocuklara uygun animasyonlu şarkılar açabilirsiniz. Dualingoyu biraz temeli oturttuktan sonra kullanmanızı öneriyorum. Acele de etmeyin bu arada zamanla oturacak bir süreç. Dil öğreniyorlar sonuçta.

Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Eray
İlgilendiği Kategoriler
Müzik ve oyun
Discord
sagopakajmer1.
Hocam küçük kardeşlerim için açtım konuyu. Sizce rasgele bir videodan başlarsam sorun olur mu yoksa kanalın attığı ilk videoyu bulup öyle mi başlamalı? Ki yüzlerce video atan bir kanalda bir tık sıkıntı. Ve sizce önce Duolingo ile biraz başlasak mı yoksa direk önlerine video açıp onu izlemelerini söyleyip sonra da onlarla ingilizce konuşmaya mı çalışsam?
Hocam istediğinizi açın, Duolingo giriş seviyesinde dil öğretiyor zaten su falan öğretiyor ilk, bu sırada çocuğunuza oyunlarda oynatabilirsiniz.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Eğlenceli oyunlar, şarkılar, kitapları İngilizce olarak tüketin. Birlikte yapın.
  • Onlarla arada İngilizce konuşun. Anlamayacaklardır. Hemen Türkçesini söylemeyin. İşaret ve beden diliyle anlatmaya çalışın.
  • Gelişimlerini övün. Olumlu geri bildirim motive edicidir.

MonteCapz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Asil
İlk giriş seviye kelimeleri falan oyunlar ile öğrensin bir süre kendi isteğiyle öğrendiği o kelimeleri oyunlarda kullandıktan sonra bir video, filmde vs duyunca zaten hee bu bu anlama geliyor falan gibisinden ilerledikçe çözer önemli olan devamlılık bu nedenle kendi isteyerek öğrenmesi daha doğru, ilgi çekici şeylerle öğrenmesi gerekiyor

Behzat J

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Behzat Jandarma
Çocuklara evde nasıl ingilizce öğretiriz? Hemen olsun falan derdinde değilim sonuçta daha küçükler ama hiçbir şey yapmadan öğrenemezler o yüzden onlara yavaş yavaş nasıl İngilizce öğretebiliriz? En azından liseye geçmeden orta-iyi düzey ingilizce öğrenmelerini istiyorum açıkçası. Birisi 5. Sınıf diğeri 3. Sınıf öğrencisi. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
türkçe bir şey olmasın evde

Top Bottom