Neler Yeni

Evde muhabbet kuşu beslemek fakirlik mi yapıyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Cevahir
Hepinize iyi günler evde 1 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var 1 yıldır bizimle birlikte yaşıyor annem ile babam dün bu kuşu beslemek istemiyoruz dediler annem evde muhabbet kuşu beslemek fakirlik yapıyormuş çoğu hocalardan öyle duydum dedi sonra babam da ben beslemek istemiyorum bu kuş günahtır hep kafestedir hapiste gibi oluyor günahtır dedi. Sizce ailem haklı mı?

mehmettici

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,008
İsim
mehmet demirel
Hepinize iyi günler evde 1 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var 1 yıldır bizimle birlikte yaşıyor annem ile babam dün bu kuşu beslemek istemiyoruz dediler annem evde muhabbet kuşu beslemek fakirlik yapıyormuş çoğu hocalardan öyle duydum dedi sonra babam da ben beslemek istemiyorum bu kuş günahtır hep kafestedir hapiste gibi oluyor günahtır dedi. Sizce ailem haklı mı?
muhabbet kuşunun yasami yillardir boyle evlik kuş ebabil gibi bi kuş olsa dediginiz gibi olur hep kafeste durmuyor evede saliniyor arada

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,238
İsim
C Ş
Ne saçma bir düşünce. Hangi hoca demiş bunu? Evde beslenmesi sakıncalı olan köpek diye yorumlanır dini olarak.
Kuşu bereketsizlik getirdiğini ne bileyim nasıl bir düşünce ile uydurdular.

Muhabbet kuşunu dışarıdaki serçe gibi yaşayacak diye düşünmeyin. Üstelik bu kış aylarında dışarıda yaşaması imkansıza yakın. Bu kuş tropikal sıcak yerlerde haşarlar. Tıpkı kış gelince sıcak yerlere göç eden kuşlar gibi sıcak iklim isterler hep. Yani evinizden yazın bile bıraksanız bulunduğu iklim bambaşka bir yer. Yaşaması çok uzun sürmez.
Ev ortamında ise sıcak ve daha güvende olur. Ayrıca kuş sesi de evde çok güzel bir ses oluyor. İnsanın stresini alıyor. Hali hareketi oyun oynaması falan çok tatlı ve hoş oluyor ve çok güzel kokuyorlar.

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
832
İsim
Taksim Delisi Cenk
salsan yabani olarak yaşayamacak.
Bende besledim tam 12 yıl yaşadı kerata.Ama öldükten sonra artık beslemeyi düşünmüyorum.

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,107
İsim
Enes kaya
Bende besledim tam 12 yıl yaşadı kerata.Ama öldükten sonra artık beslemeyi düşünmüyorum.
Sorun o zaten. Bu kuşlarda burada yasamiyor dogal ortamlarindan getirilip burada sizlere satiyorlar. Sen şuan sokaga salsan belki yasamayacak ama senin icin asil yasadigi dogasindan yakalayip getirdiler.
Salsan yasamaz zaten diyerek kendi vicdaninizi rahatlatmayin o yüzden
Kuş bunlar kuş yazik gunah yemin ediyorum

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,248
İsim
Muhammet Çağrı
yo bizde var.

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
832
İsim
Taksim Delisi Cenk
Sorun o zaten. Bu kuşlarda burada yasamiyor dogal ortamlarindan getirilip burada sizlere satiyorlar. Sen şuan sokaga salsan belki yasamayacak ama senin icin asil yasadigi dogasindan yakalayip getirdiler.
doğadan tutulup getirileli onlarca yıl olmuştur. Artık evcil olmuşlar.
Valla gözümün önünde evden kaçmış bir muhabbet kuşunu 2 karga parçalayıp yemişti.Daha ilk günden ölme ihtimali yüksek.
Beslemeyeceksen ya birine ver sahiplendir beslesin.yada petshopa falan sat gitsin.

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
Furkan Demirtaş
Hocam şöyle hurafelere inanmayın artık

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Annen ile baban şimdi burçlarada inanıyordur

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,488
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Annen düz saf.Baban kısmen haklı.

.RBO.

80+ Silver
Kuşun yem bütçesi evinizi zorluyorsa o ayrı ama kuşunuzun o kadar yediğinide düşünmüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Cevahir
muhabbet kuşunun yasami yillardir boyle evlik kuş ebabil gibi bi kuş olsa dediginiz gibi olur hep kafeste durmuyor evede saliniyor arada
Ne saçma bir düşünce. Hangi hoca demiş bunu? Evde beslenmesi sakıncalı olan köpek diye yorumlanır dini olarak.
Kuşu bereketsizlik getirdiğini ne bileyim nasıl bir düşünce ile uydurdular.

Muhabbet kuşunu dışarıdaki serçe gibi yaşayacak diye düşünmeyin. Üstelik bu kış aylarında dışarıda yaşaması imkansıza yakın. Bu kuş tropikal sıcak yerlerde haşarlar. Tıpkı kış gelince sıcak yerlere göç eden kuşlar gibi sıcak iklim isterler hep. Yani evinizden yazın bile bıraksanız bulunduğu iklim bambaşka bir yer. Yaşaması çok uzun sürmez.
Ev ortamında ise sıcak ve daha güvende olur. Ayrıca kuş sesi de evde çok güzel bir ses oluyor. İnsanın stresini alıyor. Hali hareketi oyun oynaması falan çok tatlı ve hoş oluyor ve çok güzel kokuyorlar.
doğadan tutulup getirileli onlarca yıl olmuştur. Artık evcil olmuşlar.
Valla gözümün önünde evden kaçmış bir muhabbet kuşunu 2 karga parçalayıp yemişti.Daha ilk günden ölme ihtimali yüksek.
Beslemeyeceksen ya birine ver sahiplendir beslesin.yada petshopa falan sat gitsin.
Hocam şöyle hurafelere inanmayın artık
Annen ile baban şimdi burçlarada inanıyordur
Annen düz saf.Baban kısmen haklı.
Kuşun yem bütçesi evinizi zorluyorsa o ayrı ama kuşunuzun o kadar yediğinide düşünmüyorum.
Beslemek istemiyorlar Benim bu yıl dershanede ki rehberlik öğretmenim geçen gün ailesiyle birlikte bizim eve geldi küçük 1 kızları var kızı benim muhabbet kuşumu gördü onunla oynadı sonra ailem de hocama bunu siz alın size kalsın dedi almadılar hocam kalsın daha sonra sizden alırım dedi şimdi de ailem bana baskı yapıyor babam bana o kuşu yarın dershaneye götür orada hocana ver evine götürsün diyor dün de babam bana böyle dedi dün dershanede hocama dedim buraya getirme kuşu ben bir ara gelip alırım dedi

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bende öyle duymuştum. Kuşun ahını mı ne alıyormuşuz. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Top Bottom