Neler Yeni

Evdekiler pcyi bozucak

ouzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
459
İsim
Oğuz Yaka
Instagram
ouz.y
hocam bu ne işime yaricak acaba açarmısınız biraz daha
Kardeşine mesela yarım saat süre vereceksen x yerine saniye olarak yazacaksın. Örneğin shutdown -s -f -t 1800 yazarsan yarım saat sonra pc otomatik kapanır böylece fişten çekmesine gerek kalmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Fatih Kudu
Fişi prize Japonla yapıştır aç kapa digmesinin pinini çıkar oraya gizli bir tuş bağla veya jumper kablo tak birbirine değdir çalışsın kasanın tuşu devre dışı kalır jumper kabloyida öğrenirlerse anlatirsin bir kere değdirip çekin yoksa kasa oatlar felan o dediğin şekilde kabloyi değdirip çalıştırırlar

Kastornit

80+
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Ozan
Hocam mütekabiliyet ilkesi gereği mesela sizde televizyon vs. bir şey kapatmak istediğinizde sigortadan kapatabilirsiniz.

Evdeki yaşça büyük kişiler siz düzgünce uyarırsanız yapmazlar diye düşünüyorum. Yapıyorlarsada dediğim taktiği uygulayın.

Küçük kardeşiniz içinse önce dayak sonra ise dayak + pc oynamama cezası ile sorunu çözebileceğinizi düşünüyorum. Ya da süper dadı yöntemi olan yaşa göre belli süre halıya oturtma cezası verebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Furkan Çalışkan
Bir defa basip kapatirlarsa sikinti yok ama eger basili tutuyolarsa guc kesildigi icin zarar verir fis cekmesini hic saymiyorum bile elektrik kesintisi gibi olur benim bu sebeple ses kartim ssdm falan bozulmustu

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,136
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Evdekiler bilgisayarı ya power tuşundan yada fişini çekerek kapatıyo buda bilgisayarı bozuyor sanırım ne yapabilirim sizce
Bu şekilde kapatmalarının bana yeni bilgisayar alma masrafı çıkarıcağını bahset artık ordan kapatırlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Razo
Çözüm 1. PC'nin güç kaynağına bağlanan kablosunu söküp kendi kilitli çekmece veya dolabınıza saklayın. Kasanın üstüne de "sen bilgisayar kursunda bunu kapatmayı öğrenene kadar yasak" yazın.
Çözüm 2. Kardeşiniz bunu yapıyorsa pc nin başına oturduğu anda yakınında bir yerde oturun seyredin. Tam fişi çekeceği sırada fişe uzanırken enseye şaplağı yapıştırın ve düzgün yolu gösterin ve uygulatın.

rauftv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Yiğit Yücel
bilgisayardan ramleri sök sakla yatağın altına evdeki herkese bozdunuz pcyi istediğiniz oldu mu vs. muhabbeti yap. sonra pc yi kucakla bi çarşı turu at gel yaptırdım şu kadar şu kadar girdi (meblağ yüksek olsun bir daha yapmazlar) de. hatta birazda para kopartmaya çalış bilgisayarı upgradelersin

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm
Eğer okuma yazma biliyorlarsa bir kağıda bilgisayarı buradan değil güç tuşuna 1 kez basarak kapatın diye yaz fişin üstüne kağıdı bantla olmadı fişin önüne bir şey çek fişle oynamasınlar

Alkameturkes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
207
İsim
Alkame
Kanka küçük kardeşim var o dinlemiyor beni
dostum kardeşine bu tarifeyi acilen uygulamalısın

Ayrıca evde olmadığın vakitler yada kardeşinin kullanmasını istemediğin vakitler kasanın arkasında bulunan power tuşunu kapatarak bilgisayarı açmasını engelleyebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mahmut Direkli
Yada teamwier yükle karışmasınlar sen kendin kapat.

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Mustafa Kerem Korkmaz
3lü priz kullan ve erişilemez bir yere koy.Düğmeyi de kapatmaya ayarla.

Çöp pc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mevlüt yaşar
Selam fiş çekme hususunda aşırı dandik bir psu kullanmıyorsan fazla endişeye gerek yok içindeki filtre bobinleri bu durumları kaldırabilecek değerdedir ancak bu durumlarda malesef depolamanızı kaybetme olasılığınız var benzer şekilde kapatma düğmesine basılı tutma hadisesinde de söz konusu yani verileriniz önemsiz ve hdd yahut ssdnizi değiştirecekseniz canınızı sıkmayın ayrıca belirteyim çoğunlukla bad sector yahut Windows kayıt defteri sorunları ortaya çıkar

Tavsiyem masa üstüne Windows'u kapatmak için bir bat dosyası oluşturun isterseniz bir klavye kısayolu atayarak daha basit hale getirebilirsiniz

Top Bottom