Neler Yeni

Excalibur G770 RTX 3050 ve İ5 12450H Valorant Düşük FPS Sorunu

Mchwair

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Recep Pelit
W11Pro.
2x8 16 GB 3200MHz RAM.
i5 12.nesil işlemci.
RTX 3050 75W.
M.2 SSD.

Sistem 1650LILIk i5 11. nesillik bir sisteme kıyasla daha kötü performans veriyor ve tamamen tüm sürücüleri ve bileşenleri kurulu zaten bu işi yapıyorum ama anlamış değilim nasıl olurda 12. nesil bir sistem 11'e kıyasla 40 50 FPS daha kötü performanslı çalışıyor? Yapabileceğim bir şeyler var mı? Yanlış bir optimizasyon vesaire yapmadığıma eminim 150 200 FPS'den 40ı hatta 3'ü bile gördüm bilgisayarda CS2 ve Valorant'tan baska bir şey yüklü değil. Altta çalışan hiçbir uygulama yok sıcaklık değerleride gayet ideal tavsiyesi olan var mı ne yapsam bu droplardan düşük FPS sorunlarıdan kurtulabilirim?

Sistemde güncellediğim durumlar: NVIDIA ayarları ve en son grafik sürücüsü yüklendi, Intel Arc Denetim Masası yüklendi, BIOS en son sürüme güncellendi, gereksiz Windows hizmetleri kapatıldı, optimize edebilecek güç yönetimi ayrı ayrı birkaç ayarlarda yapıldı. Sistemin kendi sitesindeki güncel chipset sürücüleri ve gerekli olan tüm sürücüler kuruldu. Bilgisayarda harici bir 3. parti virüs koruma vesaire yüklenmedi sadece Defender var o zaten yetiyor. Xbox devre dışı bırakıldı başlangıç ayarlarından sadece ses ve vgc açık. Tek kullandığım tarayıcı temiz bir sekilde Chrome, Valorant açıkken altta sadece NVIDIA Denetim Masası Intel Arc kontrol ve vgc açık. İstediğim değerleri alamıyorum 144 Hz ekran var ama 50ye 60'a düşünce laptopbu kaldırıp camdan asagı atıp üstüne de lav dökesim geliyor. Bana öneride bulunabilecek birileri var mı? Garantisi var alalı 4 ya da 5 ay oldu termal bakımları eksik olabilir garanti kapsamı dışında kalmasın diye yapmadım 5 6 yıllık esnaflık ve stajyerlik yapmışlığım hatta Reballing'e kadar donanım tecrübem var YouTube'da donanım kapsamında yardımcı olup 5 6K izlenen videolarım var bir şekilde de olsa çözemedim termalden yapacağını sanmıyorum sistem zaten ısınmıyor.

Top Bottom