Neler Yeni

Çözüldü✓ Excalibur G870 64gb alınır mı??

Xearty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Barkın Tezel

furkan52w

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Eyüp
Tamamdır arkadaşlar sağolun geri dönüşler için ben çözüldü diyorum geçiyorum.laptoptan memnun kalmassam kesinlikle HP victusa geçerim memnun kalıp kalmadiğimida yine burda belitirim düşüncelerimle .iyi bayramlar

Senerr

80+ Bronze
Satıcıya sordum maksimum değeri 100w fakat performans a göre değişiklik gösterebilir diyor bu ne anlama geliyor
Sentetik testler harici çoğu oyunda 100W üstünü 4060 ile göremezsin gibi bir şey dedi sanırım ama yüksek performans modunda ekran kartı sömüren oyunlarda görüyorsun. Adaptör kimine göre yetersizdir, işlemci ve ekran kartını aynı anda sömürmeyen oyunlarda o adaptör rahat işini görüyor. İki bileşeni aynanda sömüren oyunlarda 180W sınırına dayanıyor cihaz o yüzden o oyunlarda GPU için 100W üstü görmen daha zor 90 100 arası takılır. En net furmark gibi sentetik testlerde çıkıyor o 105w değerlerine, 105W maksimum çekişi zaten. Aslen 90W base 15W turbo diye düşünmüşler ama ekran kartı sıcaklık olarak nerede olursa olsun ekran kartı kullanımın yüksekse 90W üzeri çekecektir 4060 ile.

Şaka gibi ama oyun modunda GPU volt limit var, oyun modu ve limit ? Ne alaka değil mi ? :kekw: 88W maksimum görüyor Gpu. İşlemci (Cpu) için bilemiyorum. Yüksek performans modu ile oyun modu mantıken birleşik olmalı aslında. Oyun modunda da 80W 88W arası git gel yapıyor tahminimce 88W gibi bir ince tavan GPU limiti koymuşlar, 90W üzeri fps farkı olmadığını düşünerek Casper akıllılık mı ? Yapıyor anlamadım ama o modda ekran kartı ısınmaz. Yüksek performans modu 180W adaptör ile ne yapabiliyorsa yapıyor limiti yok. Limiti olmadığı için işlemci tjmax (100 C) değerine kafa atacak şaşırma ekran kartı da ısınabilir bu mod ile. Panelde ghosting yok o avantajı var lakin sRGB oranı az. Önerilen HP ve Asus gibi markaların bu fiyatlarda satılan modellerin çoğunda ghosting çıkmakta. Bu kullanıcıların geneli Asus ve HP yapmıştır Excalibur alınmaz çöp deyip ghostingten bir haber yaşamakta. Ha benim TUF A15 kullanan arkadaşım Casper'ı kullanıcısı olarak gömmeme izin vermiyordu o ayrı konu. Her türlü insan var memlekette. 🙈

En büyük avantajı kasası dikkat çeken bir model bu, göze hitabı var. Hangi arkadaşımın laptopunun yanında çıkarsam o ortada duran kırmızı ışıkla yanan üçgen G logosuna basacağım diyor. O tuş yüzünden laptop değere binebiliyor, lan sen Asus TUF A15 varken elinde hem de 4060 varken içinde ne yapacaksın o G logosuna basıp ? Bir de güç tuşu olduğundan bas desem cihazı uykuya alacak uğraş dur. :pepega: Her neyse. Alüminyum alışımın parmak izi bırakmaması pek toz tutmaması iyi. Ter bile tutmuyor diyeyim. Fanlar maksimum 5600 RPM. İki fan birbirinden bağımsız hareket ediyor. Fn +1 turbo fan kısayolu. Bataryası 61Wh o yüzden çok bir şey bekleme. Casper bir de anakartı kendi üretmiş, kasa Quanta computer diyor anakart Casper kısaca toplama cihaz ama laptop versiyonu. Anakart beni aldım alalı 8 9 aydır korkutuyor gelen yorumlardan ötürü üstüne R23 testinde işlemciye 100.5W çektirip yakacak duruma getirmemin üstüne Casper'ın anakartı kendi ürettiğini fark edince forumlardaki yorumlar kafamda canlandı. Ben Casper'ın anakart ürettiğini bilmiyordum ki ? Anakartı başka firma yaptı diye geçiniyorum, o kadar geç anladım ki anakartı kendisinin ürettiğini. Bu yorumu yapınca kendi halime gülesim geldi.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
961,762
Üyeler
151,796
Son üye
Cem Abi
Top Bottom