Neler Yeni

Excalibur monitör nasıldır

AhmeTCaN27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Ahmet
hiç bulaşma

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter
arda
Discord
ZeRRaen#9836
uzak dur ghosting makinası D

Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
arkadaşlar bilmeden veya kullamadan yorum yapmayın lütfen.24 eylülde aldım bu monitörü 2 ay oldu yani.panel kalitesi çok kötü diyorlar ben kalitesini bilemem ama görüntü kalitesi 200 hz de mükemmel.ancak renk kalitesi orta seviyede.% 95 sRGB.dar gamut.widecolor gamut değil yani.ona rağmen cam gibi görüntüsü var. dx.12 ultimate önemli etken cam gibi olmasında denedim normal dx 12 ekran kartı ilede.hikayeli oyunları 75-80 fps/hertz de güzel gösteriyor.hareketlilik bulanıklılığı gissedilmeyecek gibi.60 fps/hz için biraz hareket bulanıklığı hissediliyor fakat oyunu oynatıyor çok takıntılı değilsen. fps oyunları için 120 hz civarı pürüzsüz gibi deneyim sunuyor.zevk alıyorsun.80-100 fps aralığı da yeter takıntın yoksa ama pürüzsüz değil.ultra ayarlarda 200 hz alabildiğim birkaç oyun oldu.120 hz ile arasında tabii ki farklar var.ama ultra pürüzsüz denemez.360 hz gibi.yalnız mprt si boş geldi bana.vallahi eskiden benim philips 18.5 inç 60 hz 5 ms monitörüm vardı rx 6400 kartımla 30 fps ye sabitliyordum.oyunlarda ne bir ghosting,ne bir hareket bulanıklılığı ne bir gölgelenme.yağ gibi akıyordu oyun.amd nin vsr teknolojisi ile oyunu 1080 p de oynuyordum harika görüntü oluşuyordu.ac valhallada aşırı yüksek ayarlarda sadece ortam fokuları orta ayarlarda ve hareket bulanıklılığı kapalı 12100f li sistemde 35-36 fps de sorunsuz oynuyordum.geçen sene ağustosta alfım ekran kartını.ilk başlarda war thunder oyununu 1366 çöxünürlükte en üst ayarlarda 30 fps sabit sorunsuz oynuyordum.hatta internette okuduğumda ghosting bulanıklılık vs sorunlarına gülüp geçiyordum.'fps' hastası bunlar diyordum.nolduysa takip eden zamanda war tgunder bir bildiri yayınladı: 'rx 6400 için güncellemelr iyileştirmeler gelecek' diye.ben sanıyorum hayrıma olacak çok sevinecem.tam tersine gelen güncellemeyle hareket bulanıklılığı arttı artık tankın taretini çevirdiğimde etraf bulanıktı.aynı şekilde amd de üstüne güncellemeler bindirdi büsbütün aleyhime oldu.oysaki amd nin rx 6400 için ilk driveri sorunsuzdu.ne drop ne bulanıklılık ne vs.ama nedense sonra sitesinden bile kaldırdı bu driveri zamanla.geri dönmek istesen driverı bulamıyorsun.mecburen bu 200 hz monitöre yöneldim bende.1 ay kadar kardeşimin rx 5600 xt sini kullandım sistemimde oyunlarda rahat fps ler alfığım için pürüssüz deneyim yaşadım bu möitörde.yani eskiden 30 fps de yaşadığım pürüssüzlüğü yüksek fps lerde yaşadım.fakat haliyle bu kart yüksek watt bir kart 135-150 arası.o yüzden tekrar rx 6400 e döndüm.çünkü günlük çok uzun süre takılan birisiyim pc de.her neyse yani benim anlatmak istediğim bulanıklılık ghosting vs. gibi olumsuzluklar; oyun yapımcılarıyla ekran kartı ve ekran üreticilerinin ortak yapımı gibi geliyor bana yaşadığım tecrübelere dayanarak.vallahi size tavsiyem eğer hz gibi bir takıntınız yoksa 75 hz ıps pro-ofis monitörlere yönelmeniz oyun için.takıntınız varsa bu monitör fp fakat daha iyileri de var tabii ki.mesela şu monitör tam f-p şu an bazı yerlerde 3900 TL civar.:

MSI 23.8" G2412 170Hz 1ms HDMI DP FreeSync Premium FHD IPS Gaming Monitör (widecolor).​

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
slm
@bartek59 kankam ben de alırken hataya düşüp excalibur aldım ve iade edemedim bi ghosting testini atsam bayılırsın. Bi kuzen var benim geldi bana 2 monitördeki ghostingi gösterdim elemanın gözler bozuldu.

Alacaksan bunları öneririm kankam. Lenovo ve Omen bu fiyatlandırmadaki en özellikli kaliteli monitörler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Tekirdağlı Erşan Kuneri
yazdığım gibi excalibur fast ıps de yüksek hertzlerde pürüz yok.va panel 200 hzde mevcutmuş bu ghost sorunu sanırım.ıps de çok ufak 2-3 yerden ışık sızmaları var fakat oyunlarda belli olmuyor.sadece karanlık ekranda oluyor.oda takılmayacak derecede.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,887
Üyeler
141,061
Son üye
Risenix
Top Bottom