Neler Yeni

Expolit telefona zarar verirmi?

7mami7

80+
Merhaba arkadaşlar bundan 1 - 1.5 yıl önce annemin telefonuna Roblox Delta expolit indirmiştim o zamanlar bir sıkıntı çıkaracağını bilmiyordum virüs falan takmıyordum sonra silmiştim daha sonralar araştırmaya başladım bu expolitler trojan falan içeriyormuş kendi tabletime indirecektim arastirdiktan sonra vazgeçtim 1.5 yıldır kullanmıyorum neyse önemli kısma gelirsek 1.5 yıl önce indirmiştim sonra silmiştim 2 gün önce aklıma geldi indirdiğim antivirus programıyla taratacakken fark ettim APK dosyasını silmemişim 1.5 yıl telefonda kalmış ama kurulu değil sonra hemen sildim ve telefonu Bitdefender ile tarattım ve bilinmeyen bir dosya buldu adı uzun sonda Delta yazıyordu bu büyük ihtimal Delta expolitindi aşağı fotoğraf bırakıyorum bu nedir? Ve annemin telefonunda banka hesapları uygulamaları gibi özel şeyler var format atma şansım çok düşük annem format attırmaz ama çare yoksa denerim yardımcı olursanız sevinirim. Ve Kaspersky ile de tarattım bir şey çıkmadı. Ne yapmam lazım bir zarar verir mi?
IMG-20240908-WA0000.jpg

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
489
İsim
Ertuğrul Bolat
virüs olsa çoktan 1,5 yılda banka hesapları uçmuştu.bir şey olmaz.her zararlı virüs değildir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,193
Üyeler
157,208
Son üye
ermn1996
Top Bottom